Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
ASHLEY JOY

HERBAL HAIR CARE OIL

Bitkisel Saç Bakım Yağı
119,95 TL
ASHLEY JOY

HAIR CARE SPREY

Saç Bakım Spreyi
89,95 TL
ASHLEY JOY

ARGAN HAIR SERUM

Argan Saç Bakım Serumu
94,95 TL

Cilt Bakımı

BOYADAN ÇOK ZARAR GÖREN SAÇLAR İÇİN KURTARMA PLANI

 • 16.12.2015

Saç boyası ile aranız saçlarınız yanmaya yakın zarar görene kadar –eminiz- çok iyiydi. Ama şu anda saçlarınız sert ve çok kuru, tel tel ve şekilsiz bir haldeyse, boyanın verdiği zarar epey büyük demektir. Peki, boyadan bu kadar çok zarar gören saçlarınız için ne yapabilirsiniz? Hemen acil durum paketine geçiyoruz!


boyalı saç bakımı nasıl olmalı

1) Öncelikle çivi çiviyi sokar deyip soluğu kuaförde almayın. Bu görünümden kurtulmak için üst üste boya yaptırmayın. Bu kadar yıpranmış bir saç kimyasal işleme tekrar maruz kaldığında durum daha da vahim olabilir. Boyasız durmanız mümkün değilse, biraz daha pahalı ama daha sağlıklı olan organik saç boyalarını uygulatın.

2) Fön, maşa gibi işlemler yüksek ısıdan dolayı saçınızı daha da yıpratabilir. Bir süre bunlardan uzak durun. 

saçlara fön uygulamanın zararları

3) Saçlarınızı kestirin, mümkün olduğunda yıpranan kısımlardan kurtulmaya bakın. Saçlarınızın kısalmasından korkmayın, kökü sizde yine uzar! Daha güzel uzar. Kestirdikçe saçlarınızın sağlıklı kısımları daha çok ortaya çıkar. Keçe tüyü görünümünden kurtulana kadar saçlarınızı sık sık kestirin. 

4) Sıra geldi bakımlara... Bu dönem saçlarınıza yoğun bakım kürleri yapıp, kaybettiği nemi ve canlılığa ona geri kazandırmaya çalışmalısınız. İşe şampuandan başlayın. Ashley Joy Deep Repair  ya da Ashley Joy Argan&Olive Oil şampuan kullanın.Bu şampuanlar  saçlarınızı besler, nemlendirir ve güçlendirir. 

Ashley Joy Argan Serum


5) Çok yıpranan saçın ilk ihtiyacı nemdir. Nemi saçta tutmak için kolajen içeren bir saç bakım kremini diğer saç kremi ile dönüşümlü olarak kulllanın. Ashley Joy Argan Hair Serum, çevresel zararlardan saçları korumak için argan yağı ve bitkisel yağlar ile zenginleştirilmiştir. İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde saçları besler ve bakım yaparak onları parlak ve pürüzsüz yapar. Avucunuza aldığınız saç bakım serumunu ellerinizde yayın ve havlu ile kurulanmış veya nemli saçınıza eşit miktarda dağıtarak uygulayın. Saçlarınızı her zamanki gibi şekillendirin. Durulamayın.

Olmazsa olmaz: Maskeler

6) Haftada 1 ya da 2 defa saçlarınıza maske yapın. Maskeler, derin bakım ürünleridir. Saça nem ve elastikiyet vermesi açısından gereklidir. Çünkü sağlıklı saç esnektir, çok yıpranmış saçlar bu özelliklerini tamamen kaybetmiş saçlardır. Ashley Joy argan yağlı saç maskesi, içeriğindeki argan yağı sayesinde saçları nemlendirerek daha parlak ve canlı görünmelerini sağlar. Parlaklığını yitirmiş saçlara yeniden hayat verir. Bu maske, çok uygulama görmüş, mat ve yıpranmış saçlar için harika bir üründür! 

saç maskesi uygulaması

7) Haftalık saç bakımınızda dönüşümlü olarak kullanacağınız bir başka maske de, Shiseido Hair Care Intensive Treatment Hair Mask’tır. Saçın canlılığını yeniden kazandırmak için Sentetik Cell Membrane Kompleksi içerir. Saçlara kolayca şekil verebilmek ve saçın yıpranmadan açılabilmesini sağlamak için Cuticle Conditioning Complex (D-DM) ile formülize edilmiştir. Bu onarıcı maske, saça doğal ve sağlıklı görünümünü düzenli kullanım ile geri kazandırır. 

Yıpranmış saçların ilacı: Saç bakım yağı

8) Saç bakım yağlarının saç üzerinde hızlı ve etkili sonuçları vardır. Saçları anında ipeksi yumuşaklığa kavuştururlar. Yumuşaklık ve parlaklık, yıpranmış saçların özlediği şeylerin başında gelir. Çünkü onlar kuru ve mattırlar... Ashley Joy Herbal Care Oil, 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş bakım yağıdır. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçlar için uygundur. Saçları parlatır, yumuşatır ve besler. Saçların sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçları güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçı yoğun şekilde nemlendirir. Paraben ve Parafin içermez.
Ashley Joy Herbail Oil

Durulanmayan bakımlar

9) Durulanmayan bakımlar, saçınızı yıkadıktan sonra hafif nemli saçlara uygulanır. Saçların kolay şekillenmesini ve saçın beslenip güçlenmesini sağlarlar. Ashley Joy Hair Care Spray, saçı korur, kontrol eder ve anında nemlendirerek kolay taranmasını sağlar. Saçı onarırken güneşin zararlı etkilerine ve ısı ile şekillendirilmelerde oluşabilecek hasara karşı korur. Kırık uç oluşumunu engeller ve saç rengini korur. Paraben ve Parafin içermez.

Ashley Joy Hair Care Spray

10) Ashley Joy Repairing Hair Mousse,  tüm saçlar için onarıcı ve şekillendirici saç bakım köpüğüdür. Saçlarınıza doğal bir şekil verir. Zengin bitkisel yağ karışımının sağladığı E vitamini ile saçlarda meydana gelen kırıkların, güneş ışığı kaynaklı kopmaların önlenmesine ve saç renginin korunmasına yardımcı olur. Elma aromasından oluşan hoş bir kokuya sahiptir.İçeriğindeki aloe vera, soya proteini ve bitki özleri sayesinde saçı güçlendirmeyi hedeflerken, süt proteini ile her bir saç telinin dayanıklılığını arttırır. Saçlarınızı şekillendirirken aynı zamanda bakım yapmanıza imkan verir.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ