Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BOYADAN YANAN SAÇ NASIL TOPARLANIR? BOYADAN ÇOK ZARAR GÖREN SAÇLAR İÇİN KURTARMA PLANI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
No. 8 BOND INTENSE MOISTURE MASK
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici &Yoğun Onarıcı & Nemlendirici Maske
1.490,00 TL
No. 7 BONDING OIL
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Bakım Yağı
1.490,00 TL
No. 4 BOND MAINTENANCE SHAMPOO
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Bakım Şampuanı
1.490,00 TL
No. 5 BOND MAINTENANCE CONDITIONER
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Bakım Kremi
1.490,00 TL
BOND TREATMENT DUO
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici &Yoğun Onarıcı & Nemlendirici İkili Bakım Seti
2.980,00 TL
BOND MAINTENANCE SYSTEM TRAVEL TRIO
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici & Saç Kusursuzlaştırıcı Üçlü Seyahat Bakım Seti
3.180,00 TL
THE BOND TREATMENT SYSTEM
OLAPLEX
Yoğun Onarıcı & Nemlendirici & Bağ Güçlendirici Üçlü Saç Bakım Seti
4.470,00 TL
No. 0 INTENSIVE BOND BUILDING TREATMENT
OLAPLEX
Bağ Yapılandırıcı Yoğun Saç Bakım Spreyi
1.490,00 TL
No. 3 HAIR PERFECTOR
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici ve Saç Kusursuzlaştırıcı
1.490,00 TL
No. 3 HAIR PERFECTOR 250 ML
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici ve Saç Kusursuzlaştırıcı
3.720,00 TL 2.950,00 TL

Boyalı Saçlar

BOYADAN YANAN SAÇ NASIL TOPARLANIR? BOYADAN ÇOK ZARAR GÖREN SAÇLAR İÇİN KURTARMA PLANI

 • Haziran 25, 2020

Boya saçınızı mahfedip tiftik tiftik bir hale mi soktu? Olağanüstü sağlıksız ve cansız saçlar mı görüyorsunuz aynaya bakınca? Canınızı sıkmayın, boyadan yanan saç için çözümler konusunda doğru yerdesiniz! Önerilerimizi uygulayın.

Saç boyası ile aranız saçlarınız zarar görene kadar –eminiz- çok iyiydi. Ama şu anda saçlarınız sert ve çok kuru, tel tel ve şekilsiz bir haldeyse, yani pişmaniye gibi olan saç konusunda dertliyseniz, boyanın verdiği zarar epey büyük demektir. Peki, boyadan bu kadar çok zarar gören saçlarınız için ne yapabilirsiniz? Boyadan yanan saçlar nasıl yumuşar ? Hemen acil durum paketine geçiyoruz!


boyalı saç bakımı nasıl olmalı

1) Öncelikle çivi çiviyi sokar deyip soluğu kuaförde almayın. Bu görünümden kurtulmak için üst üste boya yaptırmayın. Bu kadar yıpranmış bir saç kimyasal işleme tekrar maruz kaldığında durum daha da vahim olabilir. Boyasız durmanız mümkün değilse, biraz daha pahalı ama daha sağlıklı olan organik saç boyalarını uygulatın.

2) Fön, maşa gibi işlemler yüksek ısıdan dolayı saçınızı daha da yıpratabilir. Bir süre bunlardan uzak durun. 

saçlara fön uygulamanın zararları

3) Yıpranmış saçlara ne iyi gelir diye merak ediyorsanız, öncelikle yapmanız gereken saçlarınızı kestirmek ve mümkün olduğunca yıpranan kısımlardan kurtulmak. Saçlarınızın kısalmasından korkmayın, kökü sizde yine uzar! Daha güzel uzar. Kestirdikçe saçlarınızın sağlıklı kısımları daha çok ortaya çıkar. Keçe tüyü görünümünden kurtulana kadar saçlarınızı sık sık kestirin. 

4) Sıra geldi bakımlara... Bu dönem saçlarınıza yoğun bakım kürleri yapıp, kaybettiği nemi ve canlılığa ona geri kazandırmaya çalışmalısınız. İşe şampuandan başlayın. Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo her kullanımda saçları daha parlak ve sağlıklı hale getirir. Saçtaki boyama, ısıyla şekillendirme ve günlük yıpranma sonucunda tehlikeye giren hasarlı disülfür bağlarını kalıcı olarak yeniden oluşturan Olaplex’in patentli bağ oluşturma ve güçlendirme teknolojisine sahiptir. N°4 Bond Maintenance Shampoo, saçı derinlemesine nemlendirir ve güçlendirir. 

5) Çok yıpranan saçın ilk ihtiyacı nemdir. Nemi saçta tutmak için kolajen içeren bir saç bakım kremini diğer saç kremi ile dönüşümlü olarak kullanın. Boyalı ve yıpranmış saçlar için maske olarak tavsiyemiz ise Olaplex No. 8 Bond Intense Moisture Mask... Olaplex Bond Building teknolojisine sahip bu maske ve saçtaki bağları onarır. Kuru, kırılgan saçları ve yıpranmış saç bağlarını güçlendirir. Saçlara 2 kat fazla parlaklık, 4 kat fazla nem ve 6 kat fazla pürüzsüzlük sağlar. Hasar görmüş saça bakım yapmak için yoğun nem sağlar. Üstelik saçları ağırlaştırmaz ve saçların daha hacimli görünmesine yardımcı olur. 

Olaplex No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum ise patenli bağ güçlendirme teknolojisine sahiptir. 232 dereceye kadar ısı koruması sağlar. Hava kirliliğine karşı saçlarda 48 saat boyunca kalkan oluşturur. Serbest radikalleri nötralize ederek saçlardaki karışıklıkları açar, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Antioksidan bakımından zengindir 

Olmazsa olmaz: Maskeler

6) Boyadan kopan saça ne iyi gelir diye soracak olursanız haftada 1 ya da 2 defa saçlarınıza maske yapın. Maskeler, derin bakım ürünleridir. Saça nem ve elastikiyet vermesi açısından gereklidir. Çünkü sağlıklı saç esnektir, çok yıpranmış saçlar bu özelliklerini tamamen kaybetmiş saçlardır. Boyadan sertleşen saçlar nasıl yumuşar derseniz, cevap kesinlikle maskelerde saklı.

saç maskesi uygulaması

7) Haftalık saç bakımınızda dönüşümlü olarak kullanacağınız bir başka maske de, WE ARE PARADOXX Detox Restorative  Hair Mask ’ tır. Bu iyileştirici saç maskesi ile saçınızın ihtiyacı olan doğal yağları saçınıza geri kazandırmış olursunuz. Saçları besler ve nemlendirir. Nemi saça hapsetmek ve saçın parlaklığını arttırmak için provitamin B-5 ile zenginleştirilmiştir. Saça canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Vegan Keratin ise saçın kırılganlığını azaltır ve hasarlı uçları düzeltir. Hindistan cevizi, saçın protein yapısını onarmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. 

Yıpranmış saçların ilacı: Saç bakım yağı

8) Saç bakım yağlarının saç üzerinde hızlı ve etkili sonuçları vardır. Saçları anında ipeksi yumuşaklığa kavuştururlar. Yumuşaklık ve parlaklık, yıpranmış saçların özlediği şeylerin başında gelir. Çünkü onlar kuru ve mattırlar... Olaplex No.7 Bonding Oil Saçınızdaki hasarlı disülfit bağlarını yeniden oluşturmak için formüle edilmiş yıldız bileşen bis-aminopropil diglikol dimaleat içerir. Elektriklenmeyi en aza indirirken 232 dereceye kadar UV/ısı koruması sağlar. Hasarlı ve yıpranmış saç bağlarını onararak saç yapısını güçlendirir ve korur. 

Durulanmayan bakımlar

9) Durulanmayan bakımlar, saçınızı yıkadıktan sonra hafif nemli saçlara uygulanır. Saçların kolay şekillenmesini ve saçın beslenip güçlenmesini sağlarlar.

Durulanan bakımlar

10) Yıpranmış saçlara ne iyi gelir araştırmasının en önemli bir başka kısmını da durulanan bakımlar oluşturuyor. Olaplex No.0 ve No.3 ise bir arada boyadan yanan saç için harika çözümü sunuyor. No. 0 Intense Bond Builder No.3 Hair Perfector için astar görevi görür. Çok hasar görmüş ve yıpranmış saçları onarır. No. 3 Hair Perfector hasarları onararak ve saç yapısını koruyarak saçın sağlıklı görünümünü ve dokusunu geri kazandırır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ