Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION

Audacious Özel Ruj Serisi
320,00 TL 240,00 TL
NARS

VELVET MATTE LIP PENCIL

Kadifemsi Mat Kalem Ruj
295,00 TL 221,25 TL

Makyaj

CİLT ALT TONU RENGİ NE DEMEK? SİZİN CİLT ALT TONU RENGİNİZ NEDİR?

 • Ekim 08, 2021

"Bu renk sana çok yakışmış", "Bu renk seni kapattı, boğdu" gibi cümlelerin kaynağı aslında cilt alt tonudur. Sahip olduğumuz cilt alt tonu, saç renginden makyaja kendimize yakışan renkleri bulmamızı sağlar. Kendimize yakıştırmadığımız renkler, cilt alt tonumuzla gerçekte uyuşmayan renklerdir. Cilt alt tonuna uygun olmayan kozmetik ürünleri yüzü sağlıksız gösterir. Ne kadar kaliteli kozmetik ürünleri kullansanız da cilt alt tonunua uymadığı sürece makyajınız gerekli etkiyi yaratmaz.
 

Cilt alt tonu; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3'e ayrılır. Nötr en az rastlanan türüdür, bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır.
 

amanda seyfried

Soğuk cilt alt tonu

Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri pembedir. Soğuk alt tona sahip ciltlerin mutlaka beyaz tenli olması da şart değildir. Oldukça esmer biri de soğuk alt tonlu olabilir.
 

Bu cilt tonuna sahip kişilere mavi ve mor tonları çok yakışır. Rujda da mavi tabanlı kırmızı rujlar, soğuk pembeler, koyu bordolar, pastel renkler bu kişilere ideal olur. 
 

Amanda Seyfried ve Emma Stone da soğuk cilt alt tonuna sahip ünlülerden... Bu yüzden çoğunlukla mavi tabanlı fuşyalar ve pembe rujlar tercih ediyorlar. Böylece cilt tonlarıyla uyum sağlıyorlar. Eflatun, lila ve leylak gibi morumsu rujlarda kendilerine çok yakışıyor. Allık olarak da pembe ve tonlarından çıkmıyorlar. 
 

emma stone

Siz de eğer soğuk cilt alt tonuna sahipseniz, bu tonlarda makyaj yapmalısınız. Size çok yakışacağını düşündüğümüz morumsu pembe, leylak ve pembe tonlarında rujlar kullanmalısınız. Nars Audacious DominiqueAngela, Claudia ve Silvia gibi.
 

Nars Velvet Matte Lip Pencil Cruella da soğuk tonlu, karizmatik bir kırmızı. En beğenilen kırmızı rujların başında gelir. 
 

Mutlaka göz atın: Nars Scarlett Empress ve Nars Audacious LivShiseido Shimmering Rouge RS619.

 

gisele bündchen
Sıcak cilt alt tonu

Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır. Bu yüzden sarı alt tonlu cilt olarak da tanımlanmaktadır. Bu tip kişilere turuncu, turuncuya çalan kırmızı, yeşil tonları ve canlı, sıcak renkler çok yakışır. 
 

Gisele Bündchen, Amber Heard, Kristen Bell gibi ünlüler de sarı cilt alt tonuna sahip yani sıcak cilde sahip ünlülerdir. 
 

Nars Audacious GeraldineShisedo Veiled Rouge OR303 ve Nars Sheer Lipstick Manhuntgibi rujlar sıcak tonlulara çok yakışır. 
 

Nars Laguna ve CasinoShiseido Bronzer da bronzluk elde etmek için çok güzel olur.
 

Kristen Bell

Nötr alt tonu

Gün ışığında bileğinizdeki damarlarınızı kontrol edin; damarlarınız hem yeşil, hem maviyse nötr alt tona sahipsiniz demektir. Nötr alt tonlular çok şanslıdır çünkü onlara her renk yakışır. Jessica Biel ve Olivia Palermo gibi...
 

Cilt alt tonunuzu nasıl seçeceksiniz?
 

Damarlarınıza bakın: Gün ışığında bileklerinizdeki veya şakaklarınızdaki damarların renklerine baktığınızda eğer damarlarınızı yeşil renkte görüyorsanız sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınızı mavi renkte görüyorsanız soğuk alt tona sahipsinizdir. Bu yöntemi mutlaka güneş ışığında deneyin. Çünkü en iyi ışık güneş ışığıdır.
 

Altın ve gümüş testi: Altın ve gümüş testi ile de cilt alt tonunuzu öğrenebilirsiniz. Altın taktığınızda sağlıklı görünüyorsanız sıcak alt tona sahipsinizdir. Gümüş taktığınızda daha sağlıklı görünüyorsanız soğuk alt tona sahipsinizdir. 

Cilt alt tonumu nasıl anlarım


Bu yöntemlerle hala cilt alt tonunuzu anlayamadıysanız, size hangi renklerin yakıştığından yola çıkın. O zaman bir fikriniz olabilir. 
 

Hangi rengin kime yakıştığını nasıl anlayacağız?
 

Makyajda sık kullanılan renklerden kahverengi, bej gibi toprak tonları tüm cilt alt tonlarına yakışır. Kızıla çalanları sıcaklara, küllü olanları ise soğuk ciltlere gider. Nötr grup ise hepsini rahatlıkla kullanabilir. Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio BR307 soğuk cilt tonlarına giderken, içinde gold ton barındıran BR209 sıcak cilt tonlarına yakışır.
 

Aslında makyajda ve saç rengi seçiminde temel kural şudur: Küllü renkler soğuk cilt alt tonlarına, kızıllık ve turunculuk barındıran canlı renkler de sıcak cilt tonlarına yakışır.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ