Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
CİLT LEKELERİ NEDEN OLUŞUR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
i

Cilt Lekeleri

CİLT LEKELERİ NEDEN OLUŞUR?

 • Temmuz 07, 2020

Doğduğumuz anda hepimiz pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahibizdir. Ama zaman geçtikçe, yaş aldıkça ciltte lekeler ortaya çıkmaya başlar. Aynaya baktığımızda gözümüze takılan o sevimsiz leke nasıl olmuş da oraya gelmiş olabilir? Elbette leke oluşumunun önemli sebepleri var:
 

- Cilt lekelerinin en önemli sebebi güneştir. Güneş ışığına fazla maruz kalmak ciltteki melanin seviyesini bozar ve lekelere sebep olur. En sık görülen leke oluşum sebebidir.

- Gebelikteki hormonal değişimler.

- Bazı ilaçlar.

- Bir de doğuştan gelen veya çocukluk dönemindeoluşan nedeni bilinmeyen lekeler vardır. 

 

1. Lekelerden nasıl korunurum?
 

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak en temel önlemdir. Özellikle yaz aylarında 3-4 saat arayla güneş koruyucu krem kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kışın da güneşın zararlı ışınları cilde ulaştığından makyaj yapsak da yapmasak da SPF’li ürünler kullanmak önemlidir.
 

SPF artık güzellik ürünlerimizin bir parçası oldu. Peki, SPF’i bu kadar önemli ve gerekli yapan nedir? Günlük rutinimizde neden SPF’li ürünler de olmalı? Bu konudaki detaylı yazımız size rehber olacak ve aklınızdaki tüm soruları cevaplayacaktır: GÜNLÜK BAKIM RUTİNİNİZDE HEM SPF’Lİ HEM SPF’SİZ ÜRÜN NEDEN OLMALI?

 

2. Cilt lekeleri ile nasıl savaşırız?
 

Özellikle güneşte iyice beliren cilt lekeleri ne kadar can sıkıcı oluyor, öyle değil mi? Kışın makyajla gizlesek de, yazın yoğun kapatıcı ürünler kullanmayı pek tercih etmediğimizden lekelerimiz görünür oluyor. Gizlesek de gizlemesek de asıl mesele bu lekelerden nasıl kurtulacağımız... Veya kurtulabilecek miyiz? Bu lekelerle savaşmak pek kolay olmasa da birtakım çözümler ve ürünler var elbette. Cilt lekeleri ve izler hepimizin ortak sorunu... 
 

Medikal yöntemler

Ev tipi veya kozmetiklerle geçmeyen, geçmeyecek derin ve yoğun lekeler için doktor tarafından uygulanan tedavi yöntemleridir. Kimyasal peeling, dermabrazyon ve lazer uygulamaları gibi. Bu tedavilerin hangisinin size uygun olacağına doktorunuz karar verir.
 

Kozmetik çözümler

 

Lazer yerine cilt lekelerine karşı üstün etkili serum

Shiseido Intensive Anti-Spot Serum: Ciltteki inatçı lekeleri azaltmak için özel olarak geliştirilmiş bir formül içeren leke karşıtı serumdur. Mevcut koyu lekeleri azaltır, iyileşmeye direnç gösteren inatçı lekeleri serbest bırakır. 

 

Yapılan laboratuvar araştırmaları, 10 günlük kullanım sonunda değişken tonlardaki cildin aydınlanmaya başladığını, 12 hafta sonunda cilt tonunun tamamen eşitlendiğini, farklı sebeplerle ortaya çıkmış lekelerin görünürlüklerinin minimuma indiğini ve cildin daha genç göründüğünü göstermiştir. Deneylere katılan kadınların %84’ü daha önce lekelerden kurtulmak için lazer tedavisi görmüştür ve bunların %64’ü lazer yerine Shiseido Intensive Anti-Spot Serum kullanmayı tercih etmişlerdir. Her sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra ve nemlendiriciden önce uygulayın. 

 

Aydınlık veren konsantre serum

Nars Optimal Brightening Concentrate: Nars’ın özel Light Reflecting Complex teknolojisiyle geliştirilmiş bu ışıltı artırıcı serum cildi anında aydınlatır ve cilt tonunu canlandırır. Uzun vadede yaşlılık belirtilerini önlemek ve cildin onarımına yardımcı olmak için çalışırken cilt tonunu berraklaştırır ve eşitler. Koyu renkli lekeler yavaş yavaş gözden kaybolmaya başlar ve cilt aydınlık görünür. Makyaj altı olarak kullanılabilir. Tüm cilt tipleri içindir.

 

2 ayda yepyeni bir cilt: Cildi yenileyen ve aydınlatan çift taraflı diskler

Shiseido Bio-Performance Super Exfoliating Discs, cilt yüzeyini etkili biçimde arındıran ve cildi aydınlatan 8 adet çift taraflı diskten oluşan özel bir üründür. Haftada bir kullanılarak cildi 2 ayda yeniler. Üstelik bu diskleri kullanırken başka bir peeling ürünü kullanmanıza gerek yoktur. Mat, donuk ve sertleşmiş cilde odaklanır. Cildi soyma özelliği olduğundan lekeler üzerinde de etkilidir.


 

Diskler çift taraflıdır: Disklerin dokumalı yüzü kotondan yapılmıştır ve etkili bir soyma (peeling) sağlar, cildi arındırır. Diğer tarafı %100 doğal ipekten elden edilmiştir ve cildi aydınlatır. Parlaklık kazanmış sağlıklı görünümlü bir cilt ortaya çıkar. Disklerin içeriğinde maya, ve pirinç kepeği bulunur. Bu özel içerik, cildi yumuşatır ve doğal şekilde ölü hücrelerin pul pul dökülmesini teşvik eder. Böylece cilt yıpranmadan, zorlanmadan en nazik şekilde işlem sırasında kendiliğinden yenilenmiş olur. Mikro-dermabrazyondan esinlenilerek üretilmiş bir üründür.

 

3. Leke serumunu nasıl kullanmalısınız?
 

Serumunuz işe yaramıyor mu? Acaba bir yerde hata yapıyor olabilir misiniz? Mesela kullanım şeklinde? Leke serumu yoğun ve konsantre üründür. Cilde çok iyi yedirilirse lekelere mükemmel şekilde nüfuz eder ve onları gidermek için etkili şekilde çalışır.
 

- Serumun etkisini arttırmak için cildinize önce Shiseido Ultimune kullanın. Ultimune cildin bağışıklığını güçlendirdiğinden üzerine uygulanan bu leke serumunun da performansını da artırır. O yüzden Ultimune ve leke serumunu birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. 

 

- Her sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra Ultimune’dan önce serumu cildinize uygulayın. Eğer nemlendirici kullanıyorsanız serumdan sonra da nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

 

- Serumu yüzün merkezinden dışa doğru masaj yaparak, alın, burun, yanaklar ve çenenize doğru uygulayın. Bu masajı 3 kez ardarda tekrarlayın. 
 

Bu şekilde serum cildinize tamamen yedirilir ve lekelere nüfuz eder. İşte o noktada lekelerle savaşınız ciddi olarak başlar.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ