Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHISEIDO

TRANSLUCENT LOOSE POWDER

Transparan Toz Pudra
250,00 TL
NARS

LIGHT REFLECTING LOOSE SETTING POWDER

Aydınlatıcı Etkili Transparan Toz Pudra
390,00 TL

Pudra

EN ÇOK MERAK EDİLENLER DOSYASI: TRANSPARAN PUDRA NEDİR? NASIL KULANILIR?

 • 01.06.2020

Makyaj yaptıktan kısa bir süre sonra cildiniz parlıyor, makyajınızın tazeliği bozuluyorsa transparan pudraya ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.


Peki, transparan pudra tam olarak nedir? Ne işe yarar?
 

Transparan pudralar, makyaj için en gerekli kozmetiklerden olmalarına rağmen eskiden –profesyonel makyaj artistleri hariç- hak ettiği değeri görmüyordu. Ama son yıllarda kıymetleri anlaşıldı ve artık makyaj çekmecemizde kendilerine güzel bir yer edindiler. Çünkü transparan pudra ile cilt makyajını sabitliyoruz, kuruluyoruz, bir nevi yapışkan dokuyu alıyoruz. Böylece makyajımız ve biz daha güzel görünüyoruz! O yüzden bitiş noktamız hep transparan pudra... 
 

Neden transparan pudra kullanmalısınız?

 

Aslında tek başına dev bir ordu diyebiliriz transparan pudralar için... Makyajı sabitliyorlar ve makyajın fazlalıklarını alıyorlar, yağlı ciltlerin parlamasını önlüyorlar ve cildi ağırlaştırmadan gerçekten kadife yumuşaklığı veriyorlar. Siz de bu sıkıntılardan muzdaripseniz, kesinlikle makyajınıza transparan pudrayı dahil etmelisiniz.
 

Transparan pudraları neyle kullanmalısınız?

 

Pudra fırçaları idealdir. Büyük bir pudra fırçası ile ürünü kavrayın, fırçanın ucundaki fazlalığı silkeleyin ve kalanı yüzünüze çok bastırmadan, daireler çizerek uygulayın.
 

Transparan pudralar makyajın rengini asla bozmaz veya beyazlatmaz.

transparan pudra uygulaması

 

Sizin için araştırdık: Hangisi en iyisi? Kim neyi tercih etmeli? Transparan pudra çeşitlerimiz neler?

Aydınlık bir etki / Nars Light Reflecting Pressed Powder: Kişisel aydınlatma uzmanı olarak her kişinin kendi cildine özel ayrı bir efekt veriyor. Makyajın son adımı olarak kullanılabilir. Makyajı sabitler, parlaklığı alır. Gözenekleri gizler. Cilt farkedilir şekilde pürüzsüzleşir ve aydınlanır. Makyaj tazelemek için gün içinde istenilen sıklıkta kullanılabilir. Makyaj artistlerinin en sevdiklerinden! Toz versiyonu da bulunuyor: Nars Light Reflecting Loose Powder.

 

Hyalüronik asit içeriyor / Nars Soft Velvet Loose Powder: Fondöteni sabitleyen, yağ kontrolünü sağlayan ve cilt dokusunu pürüzsüzleştiren pudra, hiyalüronik asit içeren yenilikçi formülü ile ciltteki gözeneklerin ve çizgilerin görünümünü azaltıyor. Fotokromik teknolojisi ile de cildin her tür ışık altında doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

 

Nars transparan pudra

 

Saten bitişli / Shiseido Translucent Loose Powder: Cilde saten yumuşaklığında bir görünüm verir. Belirgin gözenekleri ve cilt üzerindeki eşitsizlikleri kapatır. Bu pudranın bir de sıkıştırılmış versiyonu vardır: Shiseido Translucent Pressed Powder.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ