Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÖZ İÇİNE KALICI EYELINER NASIL ÇEKİLİR?
PAYLAŞ

Eyeliner

GÖZ İÇİNE KALICI EYELINER NASIL ÇEKİLİR?

 • Temmuz 01, 2020

 

Selena Gomez, makyaj yaparken mutlaka göz içine kalem çekerek gözlerinin çerçevesini kesin olarak belirliyor. Bu şekilde seksi ve çekici bir görünüme sahip oluyor. Çünkü makyaj artisti Sheri Stroh öyle diyor... Cate Blanchett, Penelope Cruz ve Florence Welch makyaj artisti Sheri Stroh ile çalışan ünlü isimlerden bazıları. Stroh aynı zamanda Kanada’nın en çok satan güzellik, moda ve yaşam dergilerinde yazıları yayınlanan ve görüşlerine başvurulan biri.

Makyaj artisti Sheri Stroh’tan Selena Gomez gibi kalıcı eyeliner nasıl çekilir, onu öğrendik.


Eyeliner’ınızı Selena Gomez gibi çekin

 

Gözlerin üst ve alt iç kenarlarına – kirpik dibine- koyu renk göz kalemi/eyeliner uygulamak seksi ve havalı bir görünüm için en basit yoldur. Selena Gomez bu stili kullanır çünkü dramatik poz vermeyi sever. Bazılarımız üst kirpiklerini kalın göstermek için sadece üst kirpik dibini boyayarak bu görüntüyü yakalamak isteseler de başarılı olamazlar. Make Up For Ever Aqua Black ile bu eşsiz yöntemi siz de uygulayabilirsiniz. Bunu Make Up For Ever Definer Eyeliner Brush #256 no’lu eyeliner fırçası ile yapın.

 Fırçanın ucu son derece ince ve net çizgileri rahatlıkla çizmeye imkan tanıyor. Krem ve jel yapıdaki ürünler için mükemmel bir fırça.

 

1. Adım: Sheri, üst iç kirpik makyajı yaparken, göz kapağını nazikçe kaldırır. Üst kirpik dibinizi kendiniz yapmak istiyorsanız, gözlerinizi kısmayı deneyin. Böylece düz bir alan açılacak ve eyeliner’ınızı uygulamanız kolaylaşacak.

 2.Adım: Alt iç kirpik dibinizi boyarken, aynaya düz bir şekilde bakın, sonra bakışınızı değiştirmeden boynunuzu aşağıya doğru eğin. Şimdi, liner’ınız ile nazikçe alt kirpik iç dibini çizebilirsiniz.


Çizgiyi nasıl kalıcı yapacaksınız?

 

Kullandığınız eyeliner fırçasını siyah mat bir fara (Make Up For Ever Artist Shadow Matte Finish 101 matte black), sürün ve fazlalıkları fırçadan attıktan sonra nazikçe çizginin üzerinden geçin. Hatta çizginin ucuna doğru rengi dışarı taşırabilirsiniz ki buğulu bir görünüm olsun. Fırçaya asla çok fazla ürün almayın, gözünüze kaçabilir.

 Far, eyeliner’ın rengini güçlendirip kalıcılığını arttırır. Ürünü sabitler. Tıpkı yüzünüze fondötenden sonra sürdüğünüz transparan pudra gibi, far da eyeliner’ın kalıcılığını sabitler.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ