Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HAMİYET AKPINAR: GÜNDÜZ KULLANIMI İÇİN KAHVE DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL 1.503,00 TL

Röportajlar

HAMİYET AKPINAR: GÜNDÜZ KULLANIMI İÇİN KAHVE DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 • Temmuz 01, 2020

Ünlülerin makyaj artisti Hamiyet Akpınar’dan kahve tonlarında dumanlı göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı olarak aldık. 

 

Dumanlı göz makyajı neden bu kadar popüler?

 

“Smoky Eye” dediğimiz dumanlı göz makyajı gerçekten de hem makyaj artistlerinin hem de ünlü-ünsüz her kadının en sevdiği makyaj stillerinin başında geliyor. Çünkü bu makyajın yakışmadığı kadın yok! Görünüme çekicilik, gözlere derinlik ve müthiş bir ifade katıyor.
 


Dumanlı göz makyajında olmazsa olmaz renkler hangileri?

 

Klasik renklerin dışına çıkıp mürdüm, yeşil, lacivert gibi mücevher tonlarında dumanlı göz makyajı yapmak çok trendi. Bu renklerle yapılan göz makyajları oldukça modern ve yaratıcı görünüyor. 
 

Özellikle gündüz kullanımında ise kahve ve tonları çok güzel oluyor. Ben kadınlara gündüz makyajında toprak tonlarında buğulu göz makyajı yapmalarını tavsiye ediyorum. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta günlük kullanılabilecek en hoş makyajlardan biri bu. Her ortama uyar ve her kadına yakışır.

Bunun için çantanızda taşıması da pratik olan ve smoky eyes makyaj için her rengi bir arada bulabileceğiniz Nars Look Closer far paletini öneririm.
 

 

Peki, kahve tonlarında dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

 

Aslında hiç zor değil. Belli püf noktaları var. Birkaç uygulamadan sonra herkes bu makyajı yapabilir. Önce açık renk farla göz çevresine baz yapın. Bu, gölgelerin daha iyi vurgulanmasını sağlar. Arkasından hafif bronzluğu olan açık kahve far ile göz kapağına geniş şekilde gölge yapın ve kaş kemiğine doğru bunu yayın. Aynı şekilde göz altına da rengi geçin. Koyu kahve renk ile kirpik dibinden başlayarak gözlere derinlik verin. Alt kirpik kenarlarına da koyu kahveyi uygulayın. İki kahvenin arasındaki geçiş asla çizgi şeklinde görülmemeli. Yumuşak bir fırçayla (Nars Diffusing Brush #41) tüm gölgeyi birbirine karıştırın.
 

Şimdi kahve bir kalem (Nars Eyeliner Mambo) ile gözün içini boyayın, bunu biraz kirpik dibine de yayın. Üste de aynısını yapın. Kalemi göz üstünde fırça ile dağıtın. Eyeliner çizgisi gibi kalmasın. Çok önemli; kalemi sadece makyajı koyulaştırmak için sürün. 
 

 

Bu makyajın püf noktası nedir?

 

Buğulu göz makyajında esas nokta, geçişlerin çok yumuşak olmasıdır. Asla 2 renk far arasında çizgi olmamalı.
 

Nasıl bir maskara tercih edilmeli?

 

Hacim veren olabilir. Bol bol maskara sürebilirsiniz, makyajın en önemli kısımlarından biri kirpiklerdir. Bunun için Shiseido Full Lash Multi Dimension maskara kullanın.
 

Mat mı, ışıltılı far mı kullanılmalı?

 

Günlük kullanımda ben mat ya da en fazla hafif sedefli farları seviyorum. Gece kullanılacak bir göz makyajı ise ışıltılı farları rahat rahat tercih edebilirsiniz. Ben far paletlerini çok seviyorum, Nars Give In Take Dual Intensity  far ve allık paleti de hem ıslak hem kuru kullanabildiğim için tercih ediyorum. Kuru iken satenimsi, ıslakken metalik bir görünüm veriyor. 
 

Bu göz makyajına en çok ne renk ruj yakışır?

 

Nude tonlar, pastel pembeler, şeftali tonları kahverengi göz makyajına çok iyi gider. Nars Audacious Raquel gibi...

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ