;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ÖZGE ULUSOY’UN GECE MAKYAJI NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
BLUSH
NARS
Allık
1.460,00 TL
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
1.850,00 TL

Ünlülerin Makyajı

ÖZGE ULUSOY’UN GECE MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 • Temmuz 20, 2020

Erkan Uluç, Özge Ulusoy’a gece davette kullanabileceği çok şık bir makyaj uyguladı. Kırmızı ruj ve hafif buğulu göz makyajı... İşin püf noktalarını kendisinden öğreniyoruz.
 

Erkan’dan makyaj sırları:

Makyajın starı olarak Nars Audacious serisinden “Olivia” kırmızı ruju seçtik. Bu kırmızı ruj, Özge’nin ve benim de çok sevdiğimiz bir kırmızı tonu. Böyle etkili bir ton seçtiğimiz için göz makyajı hafif buğulu olacak. Her zaman tek tarafa ağırlık vermek gerek; bu makyajda da dudaklar kuvvetli, gözler daha hafif olacak. 
 

Göz makyajı ile başlayıp, dudaklar ile makyajı bitireceğiz. Hafif buğulu bir göz makyajının koyu ruj ile ne kadar güçlü bir ifade kazanacağını göreceksiniz.
 

GÖZLERDE HAFİF IŞILTI ŞART!

Göz kapağına hafif parlak, sedefli bir baz rengi uyguluyoruz. Tüm göze uygulayabiliriz bunu. Buğulu makyajda gözlerde biraz ışıltı olması güzel durur. Kaş altında rengi yumuşatıyoruz ki daha doğal görünsün. Geniş bir fırça ile bu uygulamayı yapabilirsiniz.
 

Özge: Kaşın altına gelen far her zaman daha açık ton olmalı, değil mi?

Erkan: Evet, kesinlikle. Ama çok yoğun uygulanmamalı yoksa makyajın kendisi ağırlaşır. Kaş altını daha aydınlık göstermek için kaş altına biraz açık ton sürmek yeterli.
 

Nars’ın suya dayanıklı göz kalemini sadece kirpik diplerine uygulayacağız. Kalemi kirpik diplerinden iç kısma kadar uzatıcam. Bu tarz Özge’ye çok yakışıyor. Kalemin düzgün sürülmesi de önemli değil çünkü dağıtıcaz. Kalem kurumadan küçük uçlu bir fırça ile dağıtıyoruz çizgiyi. Bu uygulamada amaç; maskara uyguladığımızda kirpik dipleri ile bütünlük sağlamak, birbirinden ayrılmış görüntüyü ortadan kaldırmak.”
 

MAKYAJI DERİNLEŞTİRMEK İÇİN

Kalem ile işimiz bitince iki renkli sedefli fara geçiyoruz. Göz pınarlarında aydınlığı kaybetmemek için iç kısma bakır kahve, gözlerde vurguyu arttırmak için dış kısma yani tam göz çukuruna kahve tonu uyguluyoruz. Makyajı derinleştiriyoruz böylece.
 

Göz altına da hafif renk geçiyoruz, böylece bakışlar daha anlam kazanıyor ve göz altı çıplak kalmıyor. Göz pınarlarını altın tonu ile hafifçe aydınlatıyoruz. 

Özge: Buruna doğru yani gözün iç kısımlarında açık renk, gözün sonuna doğru koyu renk sürmek gerekiyor, değil mi? 

Erkan: Evet. Göz pınarlarının aydınlık olması makyaja tazelik verir. Yorgunluğu gizler.

 

“Farı ezerek uyguluyorum ki cilde dayanıklı olsun. Sürmek yerine dokundurarak uyguluyorum. Böylece ürün uçmuyor iyice cilde yapışıyor. O yüzden tampon hareketlerele uygulama yapın, kalıcılık artar.”

Nars’ın Bengali farı ile buğuyu arttırıyoruz ve maskara uygulayıp makyajı bitiriyoruz.
 

MASKARA SEÇİMİ

Özge: Kirpiklerim çok kıvrık, nasıl bir maskara kullanmalıyım?

Erkan: Kıvırma özelliği olmayan, kirpikleri tek tek ayırıp uzatan maskara uygulamalısın. Sadece kirpik dibine sürsen bile yeter.

Özge: Bazı maskaralar topaklanma yapıyor, neden? 

Erkan: Hacim verici maskalarda bu daha çok oluyor. Fırçaların ve maskaranın özelliğinden kaynaklanıyor elbette. Kirpikleri tek tek ayıran, daha az yoğun maskaraların özelliklerinden dolayı bu tip maskaralarda topaklanma pek yaşanmaz. 
 

ALT KİRPİKLERE MASKARA UYGULANMALI MI?

Özge: Alt kirpiklere ne zaman maskara uygulamalıyız?

Erkan: Kişiden kişiye değişir. Günlük makyajda uygulayan da var ama gece makyajında mutlaka uygulamalıyız. Maskarayı kirpiklerin tamamına değil, diplerine sürmeliyiz. Yoksa kirpik uçları yoğun ve uzun gözükür. Yoğunluk ise sadece diplerde olmalı. 

Alt kirpiklere maskara uygulamak zordur ve yapıştığı zaman hoş görünmez. O yüzden dikkatlice ve yavaşça sürülmeli.
 

KONTÜR VE GÖLGELEME

Nars Laguna ile elmacık kemiklerini ortaya çıkaracağız. Özge’nin elmacık kemikleri zaten belirgin ama buradaki amaç onları biraz daha vurgulamak değil, yüze renk vermek.
 

Göz ve ten makyajı bitti. Hafif buğulu gözler, ruj sürünce çok fazla kuvvetli görünecek. Zaten burada starımız ruj, o yüzden alllık da hafif yoksa hepsi birlikte makyajı ağırlaştırır, fazla görünür.
 

RUJUN KALICILIĞINI ARTTIRMAK İÇİN

“Ruj için zemin hazırlayarak işe başlıyoruz. Ruj ile eş dudak kalemi ile dudak çevresine kontür yapıyoruz. Bunun için dudak üçgeninden başlıyoruz. Kalem ile ruju desteklemek, rujun dayanıklılığını arttırıyor, hem de dudağa istenilen şekli veriyor.” 

Kalem ile işim bitince Nars Audacious Olivia’yı direkt uygulayıp, fırça ile devam ediyorum.

Bu arada kalemi rujun bittiği yerinden bitirin ki ruj yumuşak olduğundan dayanıklılığı azalmasın.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ