Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
NARS

OPTIMAL BRIGHTENING CONCENTRATE

Aydınlık Veren Konsantre Serum
470,00 TL
NARS

PURE RADIANT TINTED MOISTURIZER SPF 30

Aydınlık Veren Renkli Nemlendirici SPF30
395,00 TL
NARS

ILLUMINATOR

Likit Aydınlatıcı
225,00 TL
SIGMA BEAUTY

E60 - LARGE SHADER BRUSH

E60 - Büyük Far Fırçası
189,00 TL 129,00 TL
NARS

THE MULTIPLE

Çok Amaçlı Stik
390,00 TL
NARS

DUAL INTENSITY EYESHADOW

Islak ve Kuru Kullanılabilen Çift Etkili Tekli Far
140,00 TL

Makyaj

Parlak Ten Makyajı Nasıl Yapılır? - Ufuk Celep

 • 01.06.2020

 

Cildimizi parlak ve aydınlık göstermek için hangi ürünlerle nasıl bir yol izlemeliyiz? Ünlü makyaj artisti Ufuk Celep, bu sorunun cevabını paylaşıyor. 

 

Öncelikle ışıltılı serumu bolca cilde uyguluyoruz.  Bu ürün ile hem cilde nem vermiş oluyoruz, hem de parlamasını sağlıyoruz.  Sonrasında renkli nemlendirici ve fondötenin 1/3’ü kadar illuminator uyguluyoruz.  İlluminator ürününü gereğinden fazla kullanmak aşırı parlaklık verdiği için bu noktaya dikkat ediyoruz.  Her iki ürünü karıştırdıktan sonra tampon şeklinde önce elimizle, sonra fırça yardımı ile uyguluyoruz.  

 

Başka bir önemli nokta ise matlık oluşmaması için parlaklık veren ürünleri tekrar tekrar cilde sürmemek ve hızlı olmaktır.

 

Sonrasında göz altlarına fırça ve parmak yardımıyla kapatıcı uyguluyoruz.  Kapatıcı kullanırken fondöten ile aynı tonda olmasına dikkat etmek gerekli diyor Ufuk Bey.  Aksi takdirde kapatıcı gri gözükecektir.  Ayrıca parlak ten makyajı yaptığımız için göz altlarını cildimiz gibi parlatmıyoruz, kapatıcımızı mat seçiyoruz.  

 

Bir sonraki aşama olarak elmacık kemiklerinin üzerine, kaş altına ve dudak üzerine aydınlatıcı sürüyoruz.  Bu uygulamayı da elimizle ve tampon hareketlerle uyguluyoruz.  

 

Fırçayı su ile ıslattıktan sonra ışıltılı far sürüyoruz ve böylece farın daha kalıcı bir hale gelmesini sağlıyoruz.  Bu ıslak bir uygulama olduğundan dolayı far sürdükten sonra kısa bir süre gözleri kapalı bir şekilde bekletiyoruz.  

 

Kaşları şeffaf maskara ile tarıyoruz ve kirpiklere maskara sürüyoruz.  Son uygulama olarak tampon şeklinde dudaklara ruj sürüyoruz.  Dudak ortasına daha çok ve yanlarına daha az olarak uygulayıp, makyajımızı bitiriyoruz.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ