Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PEELING NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR VE EN İYİ PEELING ÜRÜNLERİ NELERDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Peeling

PEELING NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR VE EN İYİ PEELING ÜRÜNLERİ NELERDİR?

 • Haziran 30, 2020

Peeling’in dermatologlarda yapılanı hariç, evde yapılanına yüzeysel peeling deniyor. Bu, bizim doğal ev maskeleri ya da kozmetik ürünleriyle yaptığımız peeling oluyor. Cildi derinlemesine temizlemek, arındırmak anlamına gelen bu bakımın çok faydaları var. Öncelikle peeling neden gerekli ona bakalım...
 

Peeling neden gerekli?

 

Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Üstelik ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır ve tamamen temiz ciltte makyaj daha iyi durur. Çünkü iyi temizlenmemiş cilde uygulanan makyaj, kısa sürede bozulur ve dağılır. 
 

Ayrıca kullanmış olduğunuz kırışık önleyici ve leke kremi, serum gibi kozmetik ürünlerinin cilde çok daha kolay nüfuz etmesine yardım eder. 
 

Temiz ciltte siyah nokta ve sivilcelenme gibi problemler –hormonal ya da başka sebepler yoksa- oluşmaz. Cilt daima sağlıklı, parlak ve canlı görünür.
 

 

Peeling ne zaman yapılmalı?

 

Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider. 
 

Peeling nasıl uygulanır?

 

Peeling göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde, dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır ve bol ılık su ile durulanır. Asla ürünü bastırarak yüzünüze uygulamayın, cildinizi tariş edersiniz. Bir de sivilceli cilttlerde peeling yapılması doğru değildir, sivilceyi patlatabileceği için yayma yapabilir.
 

Vücuda da peeling gerekli mi?

 

Yüz için peeling nasıl gerekliyse vücut için de aynı sebeplerden peeling yapmak gereklidir. Teniniz daha pürüzsüz ve daha parlak olur. 

 

Favorimiz peeling ürünleri neler?
 

Cildi temizler ve aydınlatır

Nars Double Refining Exfoliator: Meyve asitleri içeren yapısıyla cildin yüzeyini düzeltir. Gözenekler derinlemesine temizlenir, pürüzsüzleşir ve daha az görünür hale gelir. Cilde daha pürüzsüz bir his verir ve cilt daha parlak görünür. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. 

 

Erkekler için

Shiseido Men Deep Cleansing Scrub Peeling, siyah noktaları ve ölü yüzey hücreleri, üçlü temizleme etkisiyle arındıran, canlandırıcı peeling’dir. Matlaşmış ve yorgun görünen cilde enerji dolu parlaklık verir. Ürün, mükemmel temizlik için antibakteriyel maddeler kullanılarak üretilmiştir. Ciltte gerginlik hissi yaratmadan temizler.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ