Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PEELING NEDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Peeling

PEELING NEDİR?

 • Temmuz 01, 2020

Çok basitçe ifade etmek gerekirse peeling, cildi derinlemesine temizlemek, arındırmak anlamına geliyor. Peeling, ölü derinin ciltten temizlenmesi ve alttaki temiz, canlı, sağlıklı derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir tür bakımdır. Dermatologlarda yapılanı hariç, evde yapılanına yüzeysel peeling deniyor. Ve biz evde bu bakımı yapmak için cildimizi yormayan, nazik ama etkili şekilde arındıran peeling ürünleri kullanıyoruz.

 

Peeling yapmak gerekli mi?
 

- Ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır ve tertemiz bir ciltte makyaj daha iyi durur. Çünkü iyi temizlenmemiş cilde uygulanan makyaj, kısa sürede bozulur ve dağılır. 

 

- Peeling sonrası kırışık önleyici ve leke kremi, serum gibi kozmetik ürünleri cilde çok daha kolay nüfuz eder. 
 

- Temiz ciltte siyah nokta ve sivilcelenme gibi problemler –hormonal ya da başka sebepler yoksa- oluşmaz ya da daha az oluşur. Cilt daima sağlıklı, parlak ve canlı görünür.
 

 

Peeling nasıl yapılır?
 

Peeling’i göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde, dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Asla ürünü bastırarak yüzünüze uygulamayın, cildinizi tariş edersiniz. Bir de sivilceli cilttlerin peeling ürünü kullanması doğru değildir, sivilceyi patlatabileceği için yayma yapabilir.
 

Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider. 

Siyah noktalar için PÜF NOKTASI: Siyah noktalarınızdan çok mu şikayetçisiniz? O halde size süper bir tüyo vereceğiz. Haftada 1 ya da 2 defa bu bakım kürünü yaparsanız, siyah noktalarınızdan kurtulursunuz. Cildinize önce deniz kili ile zenginleştirilen arındırıcı maske Shiseido Purifying Mask’ı uygulayın. Bu maskenin ardından aşağıda önerdiğimiz 2 peeling’ten birini yaparsanız sonuç muhteşem olacaktır!
 

 

En iyi peeling önerileri
 

Cildi pürüzsüzleştiren tofu özleri içeriyor: Shiseido Waso Soft-Cushy Polisher, cildi mükemmel görünüme kavuşturmak için biriken ölü hücreleri ortadan kaldırır, tıkalı gözenekleri açar. Donuk, lekeli, yorgun ciltler için birebirdir. Taze, pürüzsüz ve berrak bir cilt ortaya çıkarır. Temel içeriği soya fasülyesinden elde edilen tofudur. Tofu, cildi pürüzsüzleştirmeye yarar. Yağ ve paraben içermez. 15 yaşından itibaren herkes kullanabilir. Hassas cilt tipi de dahil tüm ciltler için uygundur.

 

Meyve asitleri ile zenginleştirilmiş: Nars Double Refining Exfoliator meyve asitleri içeren yapısıyla cildin yüzeyini düzeltiyor. Gözenekler derinlemesine temizleniyor ve daha az görünür hale geliyor. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içeriyor.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ