;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SOLUK TENLİYSENİZ NASIL MAKYAJ YAPMALISINIZ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
BLUSH
NARS
Allık
1.460,00 TL
IMPERIALLASH MASCARAINK
SHISEIDO
Hacim ve Uzatma Uzmanı Maskara
1.350,00 TL
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.370,00 TL

Makyaj Çantası

SOLUK TENLİYSENİZ NASIL MAKYAJ YAPMALISINIZ?

 • Temmuz 20, 2020

Soluk tenli kadınlar makyaj yaparken, tenlerinin ne kadar açık olduğunu asla unutmamalılar. Bunu hatırlayıp çok renkli makyajdan uzak dururlarsa iyi olur. Çünkü onlara en çok yumuşak ve sakin tonlar yakışır.

Formülü basit

Beyaz tenliler öncelikle makyajın ilk adımı olan fondötenlerini doğru seçmelidirler. Çok açık renk küllü, çok koyu renk ise ciltlerini kırmızı gösterir. Kısaca açık tenli kadınlar için makyaj felsefesi; kendilerini solgun, yorgun ve cansız gösterecek makyajdan uzak durmak, tenlerine doğal bir canlılık katacak renkleri tercih etmek olmalıdır.

soluk tenliler nasıl makyaj yapmalıdır?

Çok açık tenli kadınlar için günlük makyaj, kahverengi maskara ve pastel tonlarda allık- ruj üçlüsünden oluşmalıdır. Doğal ve sağlıklı bir görünüm için bunlar yeterlidir. Gece makyajında ise siyah maskara, siyah eyeliner ve parlak kırmızı ruj, oldukça ‘star’ bir görünüm yaratır.

Peki, çok açık tenli kadınlara en çok hangi renkler yakışır?

Maskara seçimi

Siyah da yakışır elbette ama açık tenlilere kahverengi maskara daha güzel olur. Daha yumuşak ve doğal bir ifade kazanırlar. Günlük hayatta kahverengi, gece ise siyah maskara tercih edebilirler. Siyah maskara açık tenlilerde her zaman daha frapan durur. Shiseido Full Lash Volume maskaranın kahverengisini mutlaka deneyin. Bu maskara, kirpiklere hacim ve uzunluk katar. Ayrıca dramatik bakışlar yaratır, tavsiye ederiz.

Shiseido mascara ink

Siyah maskara da elbette herkese yakıştığı gibi çok açık tenli kadınlara da yakışır. Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve hacimli bir görünüm veren Nars Climax maskarayı tercih edebilirsiniz.

Hangi far renkleri?

Pembe ve gri tonları, yeşil, mavi, mor ile kahverenginin her tonu açık ten ile mükemmel uyum sağlar. Pastel toprak tonlarından oluşan 4 renkten oluşan Nars Mahe 4’lü far paleti ile leylak tonlarından oluşan Nars Pulp Fiction far paleti günlük makyaj için idealdir.

Nars Quad Eyeshadow Mahe

Göz kalemine gelince far ile paralel renkler olmalıdır yine... Nars Velvet Eyeliner Mambo (kızıl kahve) ve Nars Velvet Eyeliner Last Frontier (acı kahve) soluk, beyaz tenli kadınlara çok yakışır.

Ya çok koyu ya nude ruj!

Beyaz tenlilere açık pembe, parlak ve domates kırmızısı rujlar çok yakışır. Nars Audacious Lipstick serisinden Julie (açık bej pembe), Raquel (nude bej) renklerini rahatlıkla tercih edebilirler. Koyu renklere gelince ise, bordo, şarap kırmızı gibi ruj renkleri beyaz tenlilerin ciltleriyle kontrast yaratacağından mükemmel olur. Nars Audacious Liv, Charlotte ve Ingrid gibi.

Nars audacious lipstick raquel

Allık

Pastel pembeler ve kahverengiye dönük pembe allıklar beyaz tenlilere en yakışacak allık renkleridir. Turuncu ve kırmızı tabanlı bronz allıklar beyaz tenlilerde hoş durmaz. Eğer hala denemediyseniz Nars Orgasm allık tavsiyemiz olur.

Nars orgasm blush

Aydınlatıcı

İnci parlaklığında aydınlatıcılar beyaz tenlilere saten gibi bir görünüm verir. Makyaj artistleri de açık tenli kadınlara Nars Copacabana Illuminator’ü çok yakıştırıyor bu yüzden...

Nars Illuminator Copacabana

Çok açık tenli kadınlar için günlük makyaj, kahverengi maskara ve pastel tonlarda allık- ruj üçlüsünden oluşmalıdır. Doğal ve sağlıklı bir görünüm için bunlar yeterlidir. Gece makyajında ise siyah maskara, siyah eyeliner ve parlak kırmızı ruj, oldukça ‘star’ bir görünüm yaratır.
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ