Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHISEIDO

BENEFIANCE PURE RETINOL INTENSIVE REVITALIZING FACE MASK

Saf Retinollü Yüz Bakım Maskesi
470,00 TL
SHISEIDO

FIRMING MASSAGE MASK

Yaşlanma Karşıtı Cildi Sıkılaştırıcı Maske
590,00 TL
SHISEIDO

PURIFYING MASK

Arındırıcı Maske
385,00 TL

Cilt Bakımı

YÜZ MASKELERİ ÇEŞİTLERİ

 • 20.05.2020

Güne cildinizi temizleyerek başlayıp, temizleyerek bitiriyorsunuz. Nemlendiricinizi ve gece kreminizi ihmal etmiyorsunuz. Serumunuzu da düzenli kullanıyorsunuz. Hepsi bu kadar mı? Hayır tabii ki. Eğer hala bir cilt bakım maskesi kullanmıyorsanız, neden kullanmanız gerektiğini detaylı olarak yazdık.

 

Cilt bakım maskesi nedir?
 

Maskeler, haftada birkaç kere uygulanır çünkü etkileri çok kuvvetlidir. Cildinizi güçlendirip, ona ihtiyacı olanı verirler. Maskeler cildi nemlendiren, cildi güçlendiren ve cilt dokusunu güzelleştiren bakımlardır. Cilde güçlü şekilde etki ederler. 

 

 

Cilt bakım maskesi neden kullanmalıyız?

 

- Maskeler cildin kızarıklığını, hassasiyetini gidermede, cildi sakinleştirip güzelleştirmede önemli rol sahibidirler. Yüksek nem takviyesi ile cilt dokusunu geliştirirler. Bu maskeleri yüzünüzde yaklaşık 20 dakika tutmalısınız ki, etken maddeler cildinize absorbe olsun. 

 

- Gece boyunca yüzünüzde kalan maskeleri de kullanabilirsiniz. Bunlar da çok etkilidirler. Uyurken güzelleştiren bu özel ürünleri sizin için yazdık: UYURKEN GÜZELLEŞTİREN CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NELER?

 

- Cildin zamanla esnekliğini kaybetmesi ve cilt hücrelerinin eskisi gibi hızlı yenilenmemesi nedeniyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini de ertelerler.

 

- Cilt sıkılaşır ve taze görünür. Matlığı, donukluğu gider; yeniden nefes alır, canlanır. 

 

- Üstelik genç ciltler de yağ fazlasını dengeleyecek maskeler ile ciltlerinin sebum dengesini sağlayabilirler. Böylece yağlanma ve sivilcelenme gibi problemlerle savaşabilirler. 

 

Herkese ve her yaşa uygun bir maske var. Önemli olan, cildinizin ihtiyacını tespit edip ona göre bir bakım maskesi uygulamanızdır. 

 

 

Maske çeşitleri
 

Nemlendirici maske: Nem, cilt için hayati önem taşır. Çünkü yeterli neme sahip olmayan ciltler, daha çabuk çizgilenir, kırışır. Yaşlılık belirtileri en önce bu tip ciltlerde ortaya çıkar. Cilt tipi kuru olanların her zaman yüksek nemlendiricili ürünler kullanması gerekir. Cildinizi neme doyurmak ve onu canlı, sağlıklı göstermek için Shiseido Firming Massage Mask’ı kullanabilirsiniz.
 

Shiseido Firming Massage maskesi, en kuru ciltleri bile neme güzelce doyurur. Cilde masaj yaparak ona sıra dışı bir canlılık katar. Masaj sırasında eriyerek cilt yüzeyinin dokusunu iyileştiren bakım granülleriyle cildin üst katmanlarındaki ölü yüzey hücrelerini nazikçe arındırır. Cildi sıkılaştırır.Cildi nemlendirip dokusunu yenilerken daha yumuşak, daha esnek ve her zamankinden çok daha fazla ışıldayan bir görünüm sağlar.
 

Kil maskesi: Kil maskesi, fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri temizlemeye yarayan, yüzeydeki yağı ve kirleri hedef alan bir maskedir. Gözenekleri de sıkılaştırır. Kil maskeleri o yüzden çok etkilidir. Shiseido Purifying Mask, deniz mineral kili ile formüle edilmiş kremsi bir maskedir. Kaolin ve pudra da içerir. Bu içeriklerle yüzeydeki sebum ve kirlerden tamamen arınan cilt, berrak bir görünüme kavuşur. Gözenekler minimize olduğundan cilt daha genç ve taze görünür. Bu maskeyi düzenli olarak uygularsanız, bir süre sonra siyah noktaların adını bile hatırlamazsınız! Siyah noktalar için maske istiyorsanız kesinlikle bu maskeyi kullanabilirsiniz.
 

Yağlı ciltler için maske ve sivilceler için maske arayışında olanlar da Shiseido Purifying kil maskesini mutlaka kullanmalılar. 
 

 

Yaşlanma karşıtı maske: Kırışıklık ve çizgi bakımı için retinol içeren maske kullanabilirsiniz. Shiseido Pure Retinol Face Mask, cildin doğal onarım fonksiyonunu destekleyen ve cilt dokusunun gelişmesine yardım etmek için maksimum nemi cilde ileten konsantre bakım maskesidir. Tek bir uygulama ile cilde aydınlık görünüm verir. Kolajen üretimini arttırarak daha genç bir görünüme erişmenizi sağlarken, cildin yapılanma sürecini hızlandırır. İçerisinde saf retinol vardır. 
 

Göz çevresi maskesi: Göz çevresi cildin en hassas ve en çevresel koşullardan en fazla etkilenen yeridir. O yüzden bu bölgeye iyi bir bakım maskesi uygulamalısınız. Saf retinol içeren göz çevresi maskesi Shiseido Pure Retinol Express Eye Mask, 3 farklı kırışıklığı hedef alarak formüle edilmiş, anında kırışıklıkları pürüzsüzleştiren göz çevresi maskesidir. Yoğun hayatın göz çevresinde yarattığı, yorgun ve donuk görünümü minimize etmeyi hedef alır. 
 

 

Gece güzellik maskesi: Waso Beauty Sleeping Mask gece güzellik maskesi için gece uykusu kavanoza girdi diyebiliriz. Sleeping Mask, cildi derin bir uyku çekmiş gibi canlı gösteren, yüzden temizlenmesi gerekmeyen jel yapıda bir gece maskesi. Geceleri cilde uygulanır ve sabaha kadar cildinize nüfuz eder. Ertesi güne canlı, nemli, iyi dinlenmiş ve ışıldayan bir ciltle başlamanızı sağlar. Siz uyumasanız bile cildiniz gece uykusunu almış olur! Üstelik yorgun göz çevresine de uygulanabilir. 
 

Maskenin içeriğindeki sıkılaştırılmış vitamin kapsülleri uygulama esnasında patlayarak sabah cildin ışıltılı görünmesini sağlar, bu arada cilt etkili şekilde nem kazanır. 18 saat sonra bile cilt üzerindeki nem etkisini korur. İnce çizgiler ve koyu halkalar azalır. Jel maskenin içinde C ve E vitaminleri, güçlendirilmiş besin maddeleri ve sakinleştirici çiçek kokuları vardır. Kokusuyla da sizi rahatlatır ve huzur verir. Çok az uyuyan, güneş ışınlarına gereğinden fazla maruz kalan, stres, kötü hava şartları ve başka birçok nedenden dolayı cildi cansız ve yorgun gözüken kadınlar için mükemmel bir jel maskedir.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ