Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ZAMAN TÜNELİ: KIM KARDASHIAN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
LIP GLOSS
NARS
Dudak Parlatıcısı (Yeni)
890,00 TL

Ünlülerin Cilt Bakımı

ZAMAN TÜNELİ: KIM KARDASHIAN

 • Temmuz 16, 2020

Kim’in eski fotoğraflarına bakıp nereden nereye dememek elde değil. Kim’in yaptırdığı estetikler hala tartışma konusuyken biz işin makyaj kısmına odaklanalım. Çünkü gerek ilk medyada görülmeye başladığı zamandan itibaren olsun, gerekse kızkardeşleriyle beraber kurduğu Khroma Beauty markası olsun, Kim Kardashian’ın makyaj rutini de yıllarla beraber oldukça değişti. Gelin bu stil ikonunun değişen yüzüne beraber bakalım. 
2005:

Kim 2005 yılında medyada, partilerde yeni yeni görülmeye başladığı zamanlarda...

Şimdikine göre oldukça natürel görünen Kim, yanmış tenine aydınlık farlar, maskara ve belli belirsiz bir dudak parlatıcısı kullanıyordu.

Bu makyaj aslında yaz için birebir! 
 
2007:

Aynı makyaj tarzını bu sefer biraz daha gece makyajına uyarlamış gibi görünüyor. Gri-siyah tonlarında genellikle göz makyajı ağırlıklı bu görüntü aslında Kim Kardashian’ın imza makyajı haline geldi.

O zamandan bugüne gelen tek bir şey var: Nude dudaklar ve dumanlı gözler. 
2008: 

2008 yılında Kim’in makyaj tarzı genel karakterini bulmuş görünüyor.
 

Bu görüntüyü yakalamak için suya dayanıklı bir maskara kullanabilirsiniz. Make Up For Ever Aqua Smoky Extravagant maskara kirpiklerinize Kardashian dolgunluğu verecek. Nars Audacious Raquel ve üstüne Nars Lip Gloss Bimini uygularsanız da Kim’inki gibi parlak nude dudaklara sahip olursunuz.2009:

Yıl 2009 olduğunda şimdilerde bile dünyayı kasıp kavuran Kim Kardashian makyajı kontür ve aydınlatmanın ortaya çıktığını görebiliyoruz. Sadece Youtube’a Kim Kardashian makeup yazdığınızda bile yüzlerce makyaj videosu karşısınıza çıkıyor. İşte o günlerden Kim: Nude dudaklar, çarpıcı bakışlar ve kontürle belirginleştirilmiş yüz hatları ile hafızalarımıza kazınıyor.
 

İpucu: Nars Bronzing Powder Casino mükemmel kontür için 2 mükemmel ürün. Bunları Nars Kabuki Ita Brush ile uygularsanız Kim’in ikonik elmacık kemiklerine siz de sahip olabilirsiniz.


2011: 

2011 ile ise Kim’in hayatında takma kirpiklerin yükselişi başlıyor. Kendi kirpikleri de uzun olduğu için aslında maskarayla da gözlerini oldukça ortaya çıkartan Kim Kardashian, bu dönemden sonra takma kirpiklerle makyaj trendlerini sallamaya devam ediyor. Kimi kadının hoşuna gitmese de, alt ve üst kirpiklerine bolca maskara ve takma kirpik uygulatıyor. Nude dudaklar, çarpıcı gözler, keskin kontür ve takma kirpikler olarak değişim devam ediyor Kardashian cephesinde.
 

İpucu: Uzun kirpikler, gözlerinizin daha büyük, bakışlarınızın daha derin görünmesini sağlar. Make Up For Ever Single Lashes 155 ve Make Up For Ever Ink Liner ile gözlerinizde dramatik etkiler yaratabilirsiniz.
 
2012:

Kim Kardashian en başından beri burun kemiğini ve dudak üstünü aydınlatmayı çok sevdiğini söylüyor.

Dudaklarını dolgun, burnunu ince gösterdiğini söyleyen Kardashian’ın bu görüntüsünü yakalamak için Nars Illuminator’ları kullanabilirsiniz. Özellikle Copacabana, size istediğiniz aydınlık etkiyi verecektir.2014:

2014’e geldiğimizde karşımızda daha olgun bir Kim görüyoruz. Kanye West’le olan evliliğinden doğan kızı North’un onu çok değiştirdiğini söyleyen Kim’in bu ruh hali makyajına da yansıyor. Daha kadınsı renkleri de stilinde kullanmaktan çekinmiyor. Her zaman uzun olan saçlarını biraz daha kısaltıp, cesur kırmızı renklerle kamera karşısında daha kendine güvenen bir şekilde durduğunu söyleyebiliriz.

Nars Semi Matte Lipstick Heat Wave ile Kim’in kırmızı dudaklarına sahip olabilirsiniz.
 

2015: 

Ve günümüz… Şu sıralar ikinci bebeğine hamile olan Kim Kardashian, 2015’te radikal değişiklikler yapmaktan çekinmedi. Makyaj konusunda yıllardan bu yana kendine en çok yakışan kombinasyonları bulmuş olsa da saçını daha da kısaltıp, sarıya boyatması ve sonra yeniden kendi rengine dönmesi ile güzellik konusunda yaptığı yeniliklerle kendisinden oldukça bahsettirdi. 
 Öyle veya böyle Kim Kardashian kendi adını taşıyan bir makyaj akımı yarattı. Artık kime sorsanız; nude dudaklar, çarpıcı gözler, dolgun kaşlar, belirgin kontür ve ışıldayan highlighter denildiğinde Kim Kardashian diye cevap verecektir. 
 

Peki, bu zaman makinesinde sizin en beğendiğiniz Kim Kardashian görünümü hangisi? 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ