​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

PEELING NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR VE EN İYİ PEELING ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Peeling, cilde nefes aldıran, cildi güzelleştiren en esaslı bakımlardan biridir. Üstelik olumsuz çevre koşullarının ciltte bıraktığı izleri temizlemek için evde yapılan bakımların en etkilisidir.

25 Eylül 2015 Cuma

Peeling’in dermatologlarda yapılanı hariç, evde yapılanına yüzeysel peeling deniyor. Bu, bizim doğal ev maskeleri ya da kozmetik ürünleriyle yaptığımız peeling oluyor. Cildi derinlemesine temizlemek, arındırmak anlamına gelen bu bakımın çok faydaları var. Öncelikle peeling neden gerekli ona bakalım...

Peeling neden gerekli?
Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Üstelik ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır ve tamamen temiz ciltte makyaj daha iyi durur. Çünkü iyi temizlenmemiş cilde uygulanan makyaj, kısa sürede bozulur ve dağılır. 

Ayrıca kullanmış olduğunuz kırışık önleyici ve leke kremi, serum gibi kozmetik ürünlerinin cilde çok daha kolay nüfuz etmesine yardım eder. 

Temiz ciltte siyah nokta ve sivilcelenme gibi problemler –hormonal ya da başka sebepler yoksa- oluşmaz. Cilt daima sağlıklı, parlak ve canlı görünür.

Peeling ne zaman yapılmalı?
Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider. 

Peeling nasıl uygulanır?
Peeling göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde, dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır ve bol ılık su ile durulanır. Asla ürünü bastırarak yüzünüze uygulamayın, cildinizi tariş edersiniz. Bir de sivilceli cilttlerde peeling yapılması doğru değildir, sivilceyi patlatabileceği için yayma yapabilir.

Vücuda da peeling gerekli mi?
Yüz için peeling nasıl gerekliyse vücut için de aynı sebeplerden peeling yapmak gereklidir. Teniniz daha pürüzsüz ve daha parlak olur. En iyi peeling ürünleri neler?

Cildi temizler ve aydınlatır
Nars Double Refining Exfoliator: Meyve asitleri içeren yapısıyla cildin yüzeyini düzeltir. Gözenekler derinlemesine temizlenir, pürüzsüzleşir ve daha az görünür hale gelir. Cilde daha pürüzsüz bir his verir ve cilt daha parlak görünür. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. 

Kendinden ısınan peeling
Shiseido Pureness Pore Purifying Warming Scrub ile tıkalı gözenekler kabus olmaktan çıkıyor. Scrub, yüzeydeki ölü hücreleri ve gözenekleri arındırmaya yardımcı 2 farklı granül içerir. Bu granüller ile ciltteki kapalı gözenekleri açar, sivilcelenmeye neden olan fazla sebumu temizler, siyah noktaları yok etmeye etmeye yardımcı olur. Cilde, taze, ipeksi ve temiz görünüm verir. Cilde uygulandığı anda kendiliğinden ısınan bir forma sahiptir. 

Vücut için eşsiz bakım
Valmont Cellular Refining Scrub, besleyici ve anti-aging özellikli vücut için çok etkili bir peeling ürünüdür. Ciltteki ölü tabakayı mükemmel şekilde temizler. Hücre yenilenmesini arttırır. Cilt inanılmaz yumuşak ve pürüzsüz kalır.

Erkekler için
Shiseido Men Deep Cleansing Scrub Peeling, siyah noktaları ve ölü yüzey hücreleri, üçlü temizleme etkisiyle arındıran, canlandırıcı peeling’dir. Matlaşmış ve yorgun görünen cilde enerji dolu parlaklık verir. Ürün, mükemmel temizlik için antibakteriyel maddeler kullanılarak üretilmiştir. Ciltte gerginlik hissi yaratmadan temizler.

Eller ve tırnaklar için
H2o Hand and Cuticle Scrub, Eller ve tırnaklar için nemlendirici etkili peeling. Ellerinizi ürünle nazikçe ovalayın ve durulayın. Tırnak etlerini yumuşatır ve manikürü kolaylaştırır. Elleri ölü derilerden arındırarak pürüzsüz bırakır. İçeriğindeki deniz mineralleri elleri besler ve nemlendirir.
PEELING NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR VE EN İYİ PEELING ÜRÜNLERİ NELERDİR?