MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

YETİŞKİNLER İÇİN IŞILTILI MAKYAJ

Herkes zaman zaman makyajında biraz ışıltı olsun ister. Önemli olan, dozu! Peki, yetişkinler nasıl parlak makyaj yapmalı?

01 Ekim 2015 Perşembe

Simler, tozlar, pırıltılar ile makyaja adım attığımız ilk gençlik zamanlarında tanışmadığımızı kim iddia edebilir? Ama disko topu gibi görünmenin umrumuzda olmadığı günler geride kaldı. Şimdi yetişkin kadınlar olarak ışıltıyı makyajımızda dengeli kullanmayı öğrenmemiz gerekiyor. Böylece ışığı yansıtan ürünleri her yaşta ve her ortamda keyifle sürebiliriz.

Likit aydınlatıcı
Parlak makyaj denince ilk akla gelen likit aydınlatıcı elbette Nars Illuminator Copacabana. 
Bu çok fonksiyonlu likit aydınlatıcı fondöten ile karıştırılabilir ya da aydınlık ve vurgulayıcı bir görünüm için tek başına kullanılabilir. Fondötenle karıştırmak isterseniz, yapısı saten bitişli olmayan, mat ya da yarı mat fondötenlerle karıştırın. Yoksa çok fazla parlak görünürsünüz ve bu da cildiniz yağlıymış görüntüsü verebilir. Örneğin Make Up For Ever Mat Velvet gibi bir fondöteni bu ürünle inceltip rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Copacabana'yı tek başına kullanacaksanız, ışık yansıtıcı süper konsantre formülünden dolayı bir bezelye büyüklüğünde uygulamanız yeterlidir. 

Aydınlatıcı pudra
Nars Light Reflecting Pressed Powder 
aydınlatıcı pudra “kişisel aydınlatma uzmanı” olarak her kişinin kendi cildine özel ayrı efekt veriyor! Makyajın son adımı olarak kullanılabilir. Yumuşak, mum ışığında aydınlanmışcasına cilde doğal bir etki veriyor.

Aydınlık veren fondöten
Nars All Day Luminous Powder Foundation SPF15,
 özel ışıltı teknolojisiyle cildi pürüzsüzleştirir ve aydınlatır. Yüzünüzün doğal ışıltısını kapatmayan bu ürünü doğal bir bitiş için Mie Kabuki fırça ile uygulayın.

Stik aydınlatıcı
The Multiple Cobacabana'yı tek başına kullanabileceğiniz gibi, fondötenle karıştırıp tüm yüzünüze de sürebilirsiniz. Hem hafif ıslak bir görünüme hem de inci ışıltısına sahip olursunuz. Kaş altını ve göz pınarını aydınlatmak için de ideal bir ürün.

Son zamanların en beğenilen makyaj stillerinden biri, highlight yapmak. Highlight’da yüzün T bölgesini aydınlatırken yanaklarda parlak ve ışıltılı bir görünüm elde ediyoruz. Peki, bunu nasıl yapıyoruz? Profesyonel makyaj artisti Ufuk Celep’ten bu makyajın püf noktalarını kaptık. Yazımıza TIKLAYIN!

Hightlight nasıl yapılır öğrenmek için videomuzu izleyin!

YETİŞKİNLER İÇİN IŞILTILI MAKYAJ
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter