​​
Makyaj Trendi
Whatsapp
Bize Ulaşın
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

HAMİYET AKPINAR: GÜNDÜZ KULLANIMI İÇİN KAHVE DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Dumanlı göz makyajı, en sık yapılan ve en çok beğenilen makyaj stillerinden biri. Gündüz de kullanılabilen bir dumanlı göz makyajı nasıl yapılır, işin uzmanına sorduk.

15 Kasım 2015 Pazar

Ünlülerin makyaj artisti Hamiyet Akpınar’dan kahve tonlarında dumanlı göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı olarak aldık. 

Dumanlı göz makyajı neden bu kadar popüler?
“Smoky Eye” dediğimiz dumanlı göz makyajı gerçekten de hem makyaj artistlerinin hem de ünlü-ünsüz her kadının en sevdiği makyaj stillerinin başında geliyor. Çünkü bu makyajın yakışmadığı kadın yok! Görünüme çekicilik, gözlere derinlik ve müthiş bir ifade katıyor.

Dumanlı göz makyajında olmazsa olmaz renkler hangileri?
Bu makyaj stilinde en çok siyah-gri renkler kullanılıyor. Tabii, gece makyajına daha uygun oluyor bu koyu renkler kullanılınca. Ama son yıllarda farklı renklerde sık kullanılmaya başlandı. Klasik renklerin dışına çıkıp mürdüm, yeşil, lacivert gibi mücevher tonlarında dumanlı göz makyajı yapmak çok trendi. Bu renklerle yapılan göz makyajları oldukça modern ve yaratıcı görünüyor. 

Özellikle gündüz kullanımında ise kahve ve tonları çok güzel oluyor. Ben kadınlara gündüz makyajında toprak tonlarında buğulu göz makyajı yapmalarını tavsiye ediyorum. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta günlük kullanılabilecek en hoş makyajlardan biri bu. Her ortama uyar ve her kadına yakışır. Bunun için çantanızda taşıması da pratik olan ve smoky eyes makyaj için her rengi bir arada bulabileceğiniz Make Up For Ever Artist Shadow Nude Palette'i öneririm.

Peki, kahve tonlarında dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?
Aslında hiç zor değil. Belli püf noktaları var. Birkaç uygulamadan sonra herkes bu makyajı yapabilir. Önce açık renk farla göz çevresine baz yapın. Bu, gölgelerin daha iyi vurgulanmasını sağlar. Arkasından hafif bronzluğu olan açık kahve far ile göz kapağına geniş şekilde gölge yapın ve kaş kemiğine doğru bunu yayın. Aynı şekilde göz altına da rengi geçin. Koyu kahve renk ile kirpik dibinden başlayarak gözlere derinlik verin. Alt kirpik kenarlarına da koyu kahveyi uygulayın. İki kahvenin arasındaki geçiş asla çizgi şeklinde görülmemeli. Yumuşak bir fırçayla (Nars Diffusing Brush #41) tüm gölgeyi birbirine karıştırın.

Şimdi kahve bir kalem (Make Up For Ever Kohl Pencil 9K Mocha Brown) ile gözün içini boyayın, bunu biraz kirpik dibine de yayın. Üste de aynısını yapın. Kalemi göz üstünde fırça (Make Up For Ever Blending Brush #218) ile dağıtın. Eyeliner çizgisi gibi kalmasın. Çok önemli; kalemi sadece makyajı koyulaştırmak için sürün. 

Bu makyajın püf noktası nedir?
Buğulu göz makyajında esas nokta, geçişlerin çok yumuşak olmasıdır. Asla 2 renk far arasında çizgi olmamalı.

Nasıl bir maskara tercih edilmeli?
Hacim veren olabilir. Bol bol maskara sürebilirsiniz, makyajın en önemli kısımlarından biri kirpiklerdir. Bunun için Make Up For Ever Smoky Stretch maskara kullanın.

Mat mı, ışıltılı far mı kullanılmalı?
Günlük kullanımda ben mat ya da en fazla hafif sedefli farları seviyorum. Gece kullanılacak bir göz makyajı ise ışıltılı farları rahat rahat tercih edebilirsiniz. Ben far paletlerini çok seviyorm, Nars Dual Intensity Eyeshadow Palette'i de hem ıslak hem kuru kullanabildiğim için tercih ediyorum. Kuru iken satenimsi, ıslakken metalik bir görünüm veriyor. 

Bu göz makyajına en çok ne renk ruj yakışır?
Nude tonlar, pastel pembeler, şeftali tonları kahverengi göz makyajına çok iyi gider. Nars Audacious Raquel gibi...


HAMİYET AKPINAR: GÜNDÜZ KULLANIMI İÇİN KAHVE DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?
En Çok Satanlar
İndirimli Ürünler