​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0

EN ÇOK MERAK EDİLENLER DOSYASI: TRANSPARAN PUDRA NEDİR? NASIL KULANILIR?

Makyaj yaptıktan kısa bir süre sonra cildiniz parlıyor, makyajınızın tazeliği bozuluyorsa transparan pudraya ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

Peki, transparan pudra tam olarak nedir? Ne işe yarar?

Transparan pudralar, makyaj için en gerekli kozmetiklerden olmalarına rağmen eskiden –profesyonel makyaj artistleri hariç- hak ettiği değeri görmüyordu. Ama son yıllarda kıymetleri anlaşıldı ve artık makyaj çekmecemizde kendilerine güzel bir yer edindiler. Çünkü transparan pudra ile cilt makyajını sabitliyoruz, kuruluyoruz, bir nevi yapışkan dokuyu alıyoruz. Böylece makyajımız ve biz daha güzel görünüyoruz! O yüzden bitiş noktamız hep transparan pudra... 

Neden transparan pudra kullanmalısınız?
Aslında tek başına dev bir ordu diyebiliriz transparan pudralar için... Makyajı sabitliyorlar ve makyajın fazlalıklarını alıyorlar, yağlı ciltlerin parlamasını önlüyorlar ve cildi ağırlaştırmadan gerçekten kadife yumuşaklığı veriyorlar. Siz de bu sıkıntılardan muzdaripseniz, kesinlikle makyajınıza transparan pudrayı dahil etmelisiniz.

Transparan pudraları neyle kullanmalısınız?
Pudra fırçaları idealdir. Büyük bir pudra fırçası ile ürünü kavrayın, fırçanın ucundaki fazlalığı silkeleyin ve kalanı yüzünüze çok bastırmadan, daireler çizerek uygulayın. Make Up For Ever Blending Powder Brush #122 bizim favorilerimizden biri. Ürünü kusursuz şekilde cilde uygular. 

Transparan pudralar makyajın rengini asla bozmaz veya beyazlatmaz.Sizin için araştırdık: Hangisi en iyisi? Kim neyi tercih etmeli? Transparan pudra çeşitlerimiz neler?

Aydınlık bir etki / Nars Light Reflecting Pressed Powder: Kişisel aydınlatma uzmanı olarak her kişinin kendi cildine özel ayrı bir efekt veriyor. Makyajın son adımı olarak kullanılabilir. Makyajı sabitler, parlaklığı alır. Gözenekleri gizler. Cilt farkedilir şekilde pürüzsüzleşir ve aydınlanır. Makyaj tazelemek için gün içinde istenilen sıklıkta kullanılabilir. Makyaj artistlerinin en sevdiklerinden! Toz versiyonu da bulunuyor: Nars Light Reflecting Loose Powder.

Çok ince dokulu HD toz pudra / Make Up For Ever HD Powder: HD Powder, son derece ince bir pudradır. Make Up For Ever’in djital kameralar için geliştirilmiş eşsiz serisi HD’ye aittir. Fondöteni sabitler ve yüzün doğal hatlarını bozmadan cildi matlaştırır. Mineral silika tozundan oluşan, talk içermeyen formülü cildi kurutmaz. Evrensel yarı saydam tonu bütün cilt tonlarına uygundur. HD Powder tek başına ya da fondötenin üzerine uygulanarak kullanılabilir. Yüzde asla belli olmaz, şeffaftır.

Sıkıştırılmış HD pudra / Make Up For Ever HD Pressed Powder: Toz kullanmak istemeyenler için sıkıştırılmış pudra, pratik bir kullanım sunuyor. Çantada taşıyıp, ihtiyaç hissettikçe gün içinde makyajınızı tazeleyebilirsiniz. Make Up For Ever HD Pressed Powder, ciltte gün içinde oluşan istenmeyen parlamaları önler. Fondöteni sabitler ve makyajın kalıcılığını arttırır. Saten görünümlü bir bitiş için fondötenin üzerine ürünü uygulayın. Sıkıştırılmış pudraları da pudra fırçaları ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. 

Düzeltici renk tonları var / Make Up For Ever Multi Loose Powder: Ultra ince ve ultra hafif toz pudradır. Doğal bir görünümle makyajı sabitler ve cildi kurutmadan matlaştırır. Düzeltici renk tonları ile cilt üzerindeki kusurları giderir. İster tek başına isterseniz makyaj üstüne uygulayabilirsiniz.

Hyalüronik asit içeriyor / Nars Soft Velvet Loose Powder: Fondöteni sabitleyen, yağ kontrolünü sağlayan ve cilt dokusunu pürüzsüzleştiren pudra, hiyalüronik asit içeren yenilikçi formülü ile ciltteki gözeneklerin ve çizgilerin görünümünü azaltıyor. Fotokromik teknolojisi ile de cildin her tür ışık altında doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.


Saten bitişli / Shiseido Translucent Loose Powder: Cilde saten yumuşaklığında bir görünüm verir. Belirgin gözenekleri ve cilt üzerindeki eşitsizlikleri kapatır. Bu pudranın bir de sıkıştırılmış versiyonu vardır: Shiseido Translucent Pressed Powder.