MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

LİKİT EYELINER NEDİR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR? NASIL KULLANILIR?

Nedir bu likit eyeliner’dan çektiğimiz? Dikkati en çok çeken, uygulaması en zor olan eyeliner türüdür. İncecik uçlu fırçası vardır, bu yüzden çok hassas bir uygulama gerektirir. Kalem uçlu olan çeşitleri de bulunur tabii, bunlar fırçalı tiplere nazaran daha kolay uygulanır. 

Likit eyeliner’ı neden tercih etmelisiniz?

Eğer ince ve fazla titizlik isteyen bir göz makyajına kalkıştıysanız likit eyeliner tercih edin. Likitlerde inceden kalına her türlü çizgiyi çekebilirsiniz. Unutmayın, ince çizgileri her zaman kalınlaştırabilirsiniz ama kalından inceye dönmek için makyajı baştan yapmanız gerekebilir! İşe her zaman ince çizgi çekerek başlayın

Likit eyeliner çeşitleri neler?

Nars Eyeliner Stylo: Tek bir hareketle kusursuz eşit bir çizgi sağlayan keçe uçlu likit eyeliner’dır. Makyaj artistlerinin en sevdikleri arasındadır. Net hatlar sağlar. Yumuşak ve kontrollü uygulama yapmaya imkan verir. 

Unrestricted Nars Eyeliner Stylo adında mat bitişli ve saten bitişli olarak 2 çeşidi vardır.


Likit eyeliner nerede kullanılır?

Likit eyelinerlar, sadece üst göz kapağında kullanılmalı, asla alt kirpik dibinde kullanılmamalıdır. Çünkü çok sert ve yapay görüntü verirler. 

Likit eyeliner en mükemmel şekilde nasıl uygulanır?

- El alışkanlığı kazanana kadar, tek bir düz çizgiyi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler yaparak çalışın. Göz ortasından başlayıp göz dış kenarına devam edin, daha sonrasında ise göz iç kısmından göz ortasına ulaşıp hattı tamamlayın. 

- Bu noktaları içten dışa doğru tek bir çizgi ile birleştirin. Bunu yaparken gözün iç kısmının ince, dışa doğru kalın olmasına özen gösterin.
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Kampanya Kapat
Kampanya Aç
Kampanya Kapat
Kampanya Aç