Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BB KREM/RENKLİ NEMLENDİRİCİ İLE HAFİF BİR FONDÖTEN ARASINDAKİ FARK NEDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PURE RADIANT TINTED MOISTURIZER SPF 30
NARS
Cilde Parlaklık Veren -Yağsız- Renkli Nemlendirici SPF30
2.180,00 TL

Fondöten

BB KREM/RENKLİ NEMLENDİRİCİ İLE HAFİF BİR FONDÖTEN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

 • Haziran 29, 2020

Renkli nemlendiricileri ve BB kremleri çok seviyoruz. Ama bazen kararsız kalıyoruz; renkli nemlendirici yerine fondöten kullansak mı? Ya da BB yerine hafif bir fondöten uygulamak daha mı iyi? BB krem ve renkli nemlendiricilerin hafif yapılı bir fondötenden ne farkı var? Sorular, sorular... Biz de çok merak ettik ve araştırdık. Bu ürünlerin arasındaki ince farkları yazdık.Renkli nemlendiriciler ve BB’ler

 

Renkli nemlendiriciler adı üstünde cildi nemlendirirken hafif bir renk de verirler. Genelde güneş koruyucu (SPF) içerirler. İnce dokuludurlar, kapatıcılık özellikleri fazla değildir. Cilde canlı, taze ve aydınlık bir görünüm verirler. BB kremler ise, ciltteki kusurları doğal şekilde kapatan bir özellik taşısalar da, çok yönlü bir cilt bakım kremi olarak kendilerinden bahsedilebilir. Çünkü nemlendirici etkili olmasının yanı sıra anti-aging özellik taşırlar. Krem gibi cildi nemlendirir, lekeleri ve kırmızılıkları kapatır, cildi parlatır ve güneşten korur. Elbette cilt kusurlarını bir fondöten kadar kapatmayabilir. Bu nedenle fazla sorunlu olan bölgelere kapatıcı sürmeniz gerekebilir.
 

Fondötenden farkları neler?

 

-Bir renkli nemlendirici espadril gibidir, fondöten ise şık bir ayakkabı! Çünkü renkli nemlendiricilerin cildi güzelleştirmek ve pürüzsüzleştirmek gibi çok iddialı hedefleri yoktur. Ama fondötenler direkt cildin kusursuz görünümüne odaklanırlar. En hafif ve ince fondötende dahi bu böyledir. 
 

-Renkli nemlendirici cildi nemlendirir, renklendirir ve ton farklarını giderir. Hafif kusurları kapatabilir. İnce yapılıdır. Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30 gibi.

 

-BB krem birçok özellik içerir; cildi güzelleştirir, cilde nemli ve aydınlık bir görünüm verir. Kapatıcılık özelliği bir fondöten kadar güçlü olmasa da orta düzeye kadar kapatabilir. İnce yapılıdır. Shiseido Perfect Hydrating BB Cream SPF30 gibi.
 

-En hafif fondöten bile hepsinden daha kapatıcı, daha kalıcıdır ve makyaj için daha iyi bir zemin oluşturur. Çünkü fondötenlerin ilk hedefi cilt yüzeyini mükemmelleştirmek ve makyaja hazır hale getirmektir. Bir de cilt kusurlarını BB ve renkli nemlendiriciler ile kapatamayanlar için fondöten uygundur. 
 

 

Makyaj artistleri de çekimlerde ince fondötenleri tercih ediyorlar. Peki, en iyi ince fondötenler hangileri?

 

“Günlük hayatta fondöten uygulamak istemeyen ama bakımlı ve sağlıklı görünmek isteyenler için BB’ler ve renkli nemlendiriciler idealdir. Ama güzel ve dayanıklı bir makyaj için özellikle gece için her zaman fondöten tercih edilmelidir. Çünkü fondötenin amacı cildi kusursuzlaştırmaktır. Bu da üstüne yapılan makyajın kalıcılığını ve güzelliğini etkiler.”


-Erkan Uluç / Profesyonel Makyaj Artisti

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ