Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BRONZ GÖRÜNÜM SEVMEYENLERE ALTERNATİF MAKYAJ ÖNERİLERİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL 1.416,00 TL
SATIN LIPSTICK
NARS
Saten Bitişli Ruj
1.350,00 TL 1.080,00 TL

Makyaj Modelleri

BRONZ GÖRÜNÜM SEVMEYENLERE ALTERNATİF MAKYAJ ÖNERİLERİ

 • Temmuz 20, 2020

Cildimize sıcaklık katan bronzer’ların seveni çok olduğu kadar bu rengi kendine yakıştıramayanlar da bir o kadar fazla. Peki, bronz renk yerine ne kullanabilirsiniz? Nasıl makyaj yapabilirsiniz? Sonuçta, makyaj sınırsız bir alan. Öyle değil mi?

1) Monokrom makyaj

Monokrom makyajın göze çok hoş göründüğüne ve kelimenin tam anlamıyla ışıldamanızı sağladığına emin olun. Aynı zamanda kozmetik ürünlerini, amaçlarının yanı sıra farklı bölgelerde de uygulayabilir ve böylelikle hazırlanırken harcadığınız zamandan yarı yarıya tasarruf edebilirsiniz.

monokrom makyaj

Monokrom makyajın incelikleri

Görünümü istediğiniz doğrultuda esnetip kendi tarzınızı yaratabileceğiniz bir yöntem bu. Keskin ya da yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Renkli bir görünüm sağlayabileceğiniz gibi ten renginize yakın nötr bir ton da kullanabilirsiniz. Pembe, mercan, ten rengi ve hatta bronz tonlarını başarıyla uygulayabilirsiniz. Bu tür bir görünüm için mevsimlik renk tonlarıyla oynayabilirsiniz. Şeftali pembe bir ruju (Nars Orgasm Ruj) aynı renkte bir allık (Nars Orgasm Allık) ile kombin ederken, allığı hafifçe göz kapaklarınıza da sürerek uyumlu bir renk skalası sağlayabilirsiniz.

Nars Orgasm Koleksiyonu

Makyajınızın geri kalanını hafif ve sade bırakabileceğiniz gibi tamamen es de geçebilirsiniz. Monokrom makyajı istediğiniz renkle uygulayabilirsiniz. Örneğin Nars Multiple Copacabana ile. Uçuk pembe renkli bu stik, doğal ve sıcak bir görünüm yaratır. Yüzü aydınlatır ve ışıltılı gösterir.

Bu makyaj stilinin detayları için lütfen TIKLAYIN: STROBING MAKYAJ NARS İLE BAMBAŞKA!

2) Strobing

Kontür bu kadar popülerken, kontürün tam zıttı olan strobing makyajın da bu kadar trend olması oldukça enteresan! Ama öyle! Çünkü strobing yaparken kontüre “bye bye” diyoruz! Çünkü kontürde yüz hatlarını vurgulayan net hatlar varken, strobing makyajda ise doğal ışık vurgusu öne çıkıyor. Peki nasıl?

strobing make up

Strobing aslında ‘Wet Look’ dediğimiz ıslak görünümlü makyajın daha güçlü ama daha doğal hali. Şöyle ki; strobing yüzümüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı yardımı ile güçlendirerek daha natürel, daha nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı. Doğallığı da, bu makyajda bronzer ile yapılan kontür işleminin olmamasından kaynaklanıyor. Yani kontür uygulamasında yüzü gölgeler yardımıyla şekillendirirken strobing’de bu işlemi aydınlatıcı kullanarak ışıkla yapıyorsunuz.

Nars Illuminator Copacabana likit aydınlatıcı ve Nars Translucent Pressed Powder aydınlatıcı transparan pudra ile strobing nasıl yapılır, merak ediyorsanız bu habere TIKLAYIN LÜTFEN: STROBING MAKYAJ NARS İLE BAMBAŞKA!


3) Belirgin göz kapağı çizgisi

Nicki Minaj ile patlama yapan ‘Cut Crease Eyeshadow’, göz kapağının katlanma çizgisinin olduğu yere abartılı bir makyaj yaparak efekt vermek demektir. Bu, gözleri daha büyük ve boyutlu gösterir. Bu tarz günlük makyaja çok uygun değildir. Çünkü iddialı bir görünümü vardır. Bu makyajda temel mantık, göz kapağındaki far geçişlerinin "net" şekilde yapılmasıdır. Normalde far uygulamalarında far geçişlerini bolca "blending" işlemi ile daha yumuşak belli belirsiz yapmaya çalışırız. Cut crease yönteminde ise tam tersine geçişler çok net ve belirgin oluyor. Göz kapağınızın katlanma çizgisine yapacağınız gölgeleri daha koyu tonlarda hatta kalın bir hat şeklinde yaparsanız, gözlerinizin iri görünmesini sağlamış olursunuz.Bu makyajın püf noktası mat far kullanmaktır. Nars Single Eyeshadow serisinden, Bengali (kahverengi), Coconut Grove (çok koyu kahve) ve Blondie (çok açık kahve) üçlüsü ile Cut Crease Eyeshadow makyajını çok güzel yapabilirsiniz. Unutmayın, smoky makyajdaki gibi gölgeleri dağıtmıyoruz, net bırakıyoruz!

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ