Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
CİLTTEKİ GÖZENEKLER NEDEN ZAMANLA DAHA GÖRÜNÜR HALE GELİR? GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELER?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
WASO SHIKULIME GEL-TO-OIL CLEANSER
SHISEIDO
Yağa Dönüşen Jel Yapılı Cilt & Makyaj Temizleyicisi
1.550,00 TL
WASO SATOCANE PORE PURIFYING SCRUB MASK
SHISEIDO
Gözenek & Siyah Nokta Temizleyen Peeling Etkili Maske
2.100,00 TL
DEEP CLEANSING FOAM
SHISEIDO
Lekeye Meyilli, Yağlı ve Problemli Ciltler İçin Köpüren Temizleyici
2.250,00 TL
COMPLETE CLEANSING MICROFOAM
SHISEIDO
Nemlendiren Cilt Temizleyici Köpük
2.350,00 TL
TREATMENT SOFTENER
SHISEIDO
Karma/Yağlı Ciltler İçin 24 Saat Etkili Yumuşatıcı Losyon
2.950,00 TL
TREATMENT SOFTENER ENRICHED
SHISEIDO
Normal/Kuru Ciltler İçin 24 Saat Etkili Yumuşatıcı Losyon
2.950,00 TL

Sivilceler

CİLTTEKİ GÖZENEKLER NEDEN ZAMANLA DAHA GÖRÜNÜR HALE GELİR? GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER NELER?

 • Temmuz 03, 2020

Ciltteki gözeneklerin büyümesinde birçok faktörün rolü vardır: Kirli ve tıkalı gözenekler, hormonal değişimler (hamilelik gibi), yazın cildin çok fazla yağ salgılaması, güneşlenme, yaş alma gibi. Özellikle yaş faktörü cilt gözeneklerinin büyümesinde etkili olabilir. Çünkü özellikle 35 yaşından sonra cilt daha az esnek olur ve bu da gözeneklerin genişlemesine yol açabilir. 

 

Şunu da belirtmek de fayda var ki, geniş gözenekler en çok karma ve yağlı ciltlerde görülür. Bu yüzden karma ve yağlı ciltlere uygun bakım ve makyaj ürünleri kullanmanız etkili olur. 

 

Gözenekleri sıkılaştırmak için yapabilecekleriniz:

 

 

1) Ciltteki gözenekleri küçültmek için öncelikle cildin yapısına uygun bir temizleyici ile işe başlayabilirsiniz. Cilt tipine uygun olmayan temizleyiciler ciltteki gözenekleri daha da büyütebilir. Sabah ve akşam cildinizi bu temizleyici ile yıkayın. Fazla sebum ve kirden arınmış olur cildiniz…

 

Shiseido Pureness Foaming Cleansing Fluid, köpüğe dönüşerek pürüzlere yol açan ve gözenekleri tıkayan kalıntıları, makyajı ve yağı cildinize hasar vermeden temizliyor. Ciltteki fazla sebumu alarak siyah noktaların oluşmasını engelliyor. İçeriğindeki gliserin cildi nemlendirirken biberiye özü arındırıyor. Şakayık özü fazla sebumu dengeliyor. 

 

2) Temizleyiciden sonra mutlaka tonik kullanmalısınız. Tonik, gözeneklerdeki kalan son kiri de alır ve gözenekleri sıkılaştırır.

 

Shiseido Pureness Balancing Softener, sivilcelenmeye yatkın yağlı ve karma ciltlere yumuşaklık ve nem kazandıran alkolsüz losyondur. Ciltteki sebum fazlasını alır ve cildin yağ dengesini sağlar. Gözenekleri küçültür, sebum fazlasını giderir. Cildin mat görünmesini sağlar.

 

 

3) Gece yatmadan önce yağsız bir nemlendirici kullanın. Nemlendirici cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve ciltteki gözeneklerin büyüklüğünü azaltır. Yağ içeren ürünler gözenekleri tıkayarak daha da büyümelerine yol açar.

 

Shiseido Pureness Mattifying Moisturizer Oil-Free, yağlı, sivilceye yatkın ve karma ciltler için yağı emen formülüyle hafif ve ideal bir nemlendiricidir. Hem parlamaya hem de nemsizliğe karşı cildin dengesini sağlar. Cildi matlaştıran yağsız hafif nemlendirici, yağlanma, sivilce, geniş gözenekler ve nem kaybı gibi sorunlar için mükemmel bir bakım ürünüdür.

 

4) Haftada 2-3 defa cildinizi derinden temizleyen maskelerden kullanabilirsiniz.

 

Shiseido Purifying Mask, fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri ciltten temizler. Gözenekleri, yüzeydeki yağı ve kirleri hedef alır. Deniz Mineral Kili, kaolin ve pudra içeriklerinin eşsiz bir birleşimini içeren bu maske, yüzeydeki sebumu ve kirleri absorbe ederek gözeneklerin görünümünü minimize eder. Işıldayan cildi ortaya çıkararak genç bir görünüme kavuşturur. 20’li yaşların ortalarından 30’lu yaşların başına kadar herkese uygundur. Özellikle yağlı ve karma ciltlere önerilir. 

 

 

 

5) Gözenek küçültücü spesifik ürünler kullanmalısınız. Bu ürünler probleme odaklanır ve sorunu çözer.

 

Shiseido Preness Pore Minimizing Cooling Essence, karma ve yağlı ciltlere uygun, gözenekleri küçülten ve cilde serinlik hissi veren bir üründür. Yağ fazlasını, ölü hücreleri ve cildi tıkayan kirleri etkili bir biçimde temizler. Gözenekleri azaltır ve daha az görünür kılar. Gözeneklerin genişlemesine yol açan doymamış yağ asitlerini etkisiz hale getirerek, gözenekleri minimize eder. Sabah ve akşam cilt bakımının son aşaması olarak kullanılır. 

 

Shiseido Ibuki Multi Solution Gel, içeriğindeki PhytoTarget Complex sayesinde düzenli uygulandığında cildi yeniler ve sağlıklı bir ışıltı katar. Salisilik Asit sayesinde ise sivilce gibi sorunları çözer. Doğrudan sivilceler, pürüz ve gözenek problemli bakterilerin üzerinde çalışan içerikler, cilt sorunlarını hızlıca düzeltmek için cilde nüfuz eder. Sorunlu bölgelerde makyajın üstünde bile kullanılabilen ürün, cildin bariyer fonksiyonunu hızlıca onarır. Sürüldüğü anda cildi rahatlatan ve yumuşatan Ibuki Multi Solution Gel, cildin kaybettiği nemi geri kazandırır. Yorgunluk, sağlıksız beslenme ve stresin neden olduğu yağlanmadan ötürü genişleyen gözenek görünümünü minimize etmeye yardımcı olur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ