;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
FONDÖTEN LEKESİ NASIL ÇIKAR?
PAYLAŞ

Makyaj

FONDÖTEN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

 • Temmuz 21, 2020

Çoğu kadının başına gelmiştir; güzel güzel giyindik hazırlandık ve makyaja geçtik. Ve işte o an: Fondöten giysimizin üzerine sıçradı bir anda! Gerçekten de çok sinir bozucu...

Bir de işin şu yönü var: Fondöten sürdüğümüz zaman özellikle beyaz tişörtlerimizin ve gömleklerimizin yakaları da fondötenden genelde nasibini alıyor.
fondöten lekesi

Peki, fondöten lekesine karşı ne yapmak lazım?
Fondöten lekesiyle savaş maalesef biraz meşakkatli... Özellikle kıyafete bulaşan fondöten lekesi nasıl çıkar? Evdeki malzemelerle fondöten lekesi nasıl çıkartılır? Bu konuda biraz araştırma ile yapabileceklerinizi aşağıda listeledik.

Ama elbette en güzeli fondöten lekesini önlemek için çok dikkat etmek! Çünkü fondöten lekesini çıkarmak giysi için bazen çok yıpratıcı olabiliyor.

fondöten lekesi traş köpüğü

- Lekeyi çıkarmak için lekenin üzerine bir miktar tıraş köpüğü sıkın ve her zamanki gibi makineye atarak yıkayın.

- Bir diğer yol da bulaşık deterjanı. Bulaşık deterjanını ılık suya dökün ve lekeli kısmı bu karışımda 1-2 dakika bekletin. Ardından suyunu sıkıp lekeyi silerek temizleyin.

- Lekenin olduğu alana bir miktar beyaz sirke dökün. Ardından bir fırça yardımıyla lekeyi dağıtmayacak şekilde fırçalayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

- Diğer bir yöntem ise; tıraş losyonu ve alkoldür. Bu iki malzemeyi karışım haline getirip lekeye uygulayın. Biraz bekledikten sonra çamaşır makinesi atıp yıkayın.

Fondöten lekesi nasıl çıkar?

Fondöten lekesini çıkartırken dikkat etmeniz gereken en önemli kısım fondöteninize uygun çözüme bulmaktır.

Eğer toz fondöten kullanıyorsanız işiniz biraz daha kolay.Toz fondöteni çıkarmanın en güvenli yolu düşük ayarda bir fön makinesi ile fazla tozu üflemek.Toz kıyafetinize temas ettiyse yıkamanız gerekebilir.Son aşama olarak doğrudan lekenin üzerine temizleyici sıkın ve yıkayın.

Eğer yağlı bir fondöten kullanıyorsanız lekeyi soğuk suyla ıslatın.Bulaşık deterjanını lekenin olduğu bölgeye uygulayın ve birkaç dakika bekleyin.Parmaklarınızla lekenin üstünü ovalayın.Temiz bir havlu ile uygulama yapılan alana bastırın.Ardından lekeli bölgeyi soğuk suyla durulayın.

Yağsız fondöten kullanıyorsanız ise bunun çözümü için tıraş köpüğünden faydalanabilirsiniz.


Eşyalara bulaşan fondöten lekesi nasıl çıkar?
Halı veya koltuk gibi eşyalara sıçrayan fondöten için, eterli pamuk kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine eterli pamuğu bastırarak bu işlemi gerçekleştirin. Ardından sabunlu suya batırılmış bir bez yardımıyla lekeyi silin.

Tahta ya da ahşap eşyalarından fondöten lekesi çıkarmak içinse bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Deterjanı köpürtüp leke üzerine uygulayın. Ardından temiz suyla lekeyi silin yani durulayın.
fondöten lekesi

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ