Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ

Makyaj

FONDÖTEN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

 • Temmuz 21, 2020

Çoğu kadının başına gelmiştir; güzel güzel giyindik hazırlandık ve makyaja geçtik. Ve işte o an: Fondöten giysimizin üzerine sıçradı bir anda! Gerçekten de çok sinir bozucu...

Bir de işin şu yönü var: Fondöten sürdüğümüz zaman özellikle beyaz tişörtlerimizin ve gömleklerimizin yakaları da fondötenden genelde nasibini alıyor.
fondöten lekesi

Peki, fondöten lekesine karşı ne yapmak lazım?
Fondöten lekesiyle savaş maalesef biraz meşakkatli... Özellikle kıyafete bulaşan fondöten lekesi nasıl çıkar? Evdeki malzemelerle fondöten lekesi nasıl çıkartılır? Bu konuda biraz araştırma ile yapabileceklerinizi aşağıda listeledik.

Ama elbette en güzeli fondöten lekesini önlemek için çok dikkat etmek! Çünkü fondöten lekesini çıkarmak giysi için bazen çok yıpratıcı olabiliyor.

fondöten lekesi traş köpüğü

- Lekeyi çıkarmak için lekenin üzerine bir miktar tıraş köpüğü sıkın ve her zamanki gibi makineye atarak yıkayın.

- Bir diğer yol da bulaşık deterjanı. Bulaşık deterjanını ılık suya dökün ve lekeli kısmı bu karışımda 1-2 dakika bekletin. Ardından suyunu sıkıp lekeyi silerek temizleyin.

- Lekenin olduğu alana bir miktar beyaz sirke dökün. Ardından bir fırça yardımıyla lekeyi dağıtmayacak şekilde fırçalayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

- Diğer bir yöntem ise; tıraş losyonu ve alkoldür. Bu iki malzemeyi karışım haline getirip lekeye uygulayın. Biraz bekledikten sonra çamaşır makinesi atıp yıkayın.
Eşyalara bulaşan fondöten lekesi nasıl çıkar?
Halı veya koltuk gibi eşyalara sıçrayan fondöten için, eterli pamuk kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine eterli pamuğu bastırarak bu işlemi gerçekleştirin. Ardından sabunlu suya batırılmış bir bez yardımıyla lekeyi silin.

Tahta ya da ahşap eşyalarından fondöten lekesi çıkarmak içinse bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Deterjanı köpürtüp leke üzerine uygulayın. Ardından temiz suyla lekeyi silin yani durulayın.
fondöten lekesi

 

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ