Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÖZ MAKYAJI HAKKINDA HER ŞEY
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
CLIMAX MASCARA
NARS
Maksimum Hacim Veren Maskara
1.420,00 TL
BROW PERFECTOR
NARS
Kaş Şekillendirici Kalem
1.290,00 TL
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.540,00 TL
RADIANT CREAMY COLOR CORRECTOR
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Renk Düzeltici
1.450,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL

Göz Makyajı

GÖZ MAKYAJI HAKKINDA HER ŞEY

 • Haziran 26, 2020

Doğal göz makyajı nasıl yapılır
 

Kadınlar için makyaj vazgeçilmez bir tutku. Göz makyajının ise bu tutkuda ayrı bir yeri var. Yüzümüzün vitrini gözler... Ve onlara nasıl bir ifade verirsek dış dünyada bizi öyle görür. Göz makyajı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz. 

 

İÇİNDEKİLER

 

1. Doğal göz makyajı nasıl yapılır?

2. Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

3. Koyu renk göz makyajı nasıl yapılır?

4. Göz makyajı modelleri

5. Yeni başlayanlar için pratik göz makyajı

6. Ela gözlüler nasıl makyaj yapmalı?

7. En gerekli göz makyajı malzemeleri

8. Metalik göz makyajı nasıl yapılır?

9. Bakır tonlarda göz makyajı nasıl yapılır?

10. Göz altı morluklarını gideren makyaj

11. Nude göz makyajı nasıl yapılır?

12. Far nasıl sürülür?

 

DOĞAL GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Eski yıllara nazaran genel görünümde doğallığın öne çıkmasıyla birlikte işimiz daha da kolaylaştı. Gündüz yaptığımız makyajı tazeleyip geceye devam edebiliyoruz veya bir far, bir maskara sürüp istediğimiz yere gidebiliyoruz. Dikkat ettiyseniz profesyonel makyaj artistleri bile çekim makyajlarında aydınlık ve taze görünümleri tercih ediyorlar.

Size sadece 6 adımda doğal göz makyajını hangi ürünlerle nasıl yapacağınızı detaylı olarak yazdık. Biz denedik ve sonuca bayıldık! 

 

1) Makyaja başlamadan önce far bazı kullanabilirsiniz eğer isterseniz. Çok şart değil ama far bazı ile hem makyajın dayanıklılığını arttırmış, hem de göz kapağına sürülecek ürünlerin birikmesini engellemiş olursunuz. Bu, tamamen tercihe bağlı. Özellikle çok yağlı göz kapaklarına tavsiye ediyoruz ki makyajınız kısa sürede akıp bulaşmasın.

 

2) Erkan Uluç, Nars’ın aydınlatıcı pudralarının vazgeçilmezi olduğunu söyler her zaman. Nars Highlighting Powder aydınlatıcı pudranın ‘Capri’ rengi her makyajın olmazsa olmaz rengi. İnci pembesi rengi ile özellikle doğal göz makyajındaki vazgeçilmez ürünlerden biri oldu bile. 

 

Bu ürünü daha aydınlık bir görüntü vermesi için göz kapaklarına ve göz pınarlarına uygulayabilirsiniz.

 

3) Nars’ın kahverengi göz kalemini eyeliner gibi sürüp fırça yardımı ile daha doğal bir görünüm elde etmek için dağıtın. Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner ‘Via Appia’, bakır kahve renkli harika bir göz kalemi. Kalemi dağıtmak için Sigma E40 Far Fırçasını tercih edebilirsiniz.

Unutmayın, gözler birbirine yakınsa kalemi göz uçlarında yoğunlaştırmalı veya gözleriniz birbirine uzaksa rengi göz pınarı tarafında yoğunlaştırıp, gözleri birbirine yakın hale getirebilirsiniz.
 

Nars Laguna Bronzing Powder
 

4) Sonrasında gözü yukarı çekmek yani gözleri çekik göstermek ve gözlere gölge vermek için göz ucundan göz çukuruna doğru Nars Bronzing Powder Laguna bronzlaştırıcı pudrasını çok hafif olacak şekilde uygulayın. 

 

5) Şimdi geldik maskaraya. Nars Climax maskarayı kirpiklerinizi sürün. Bu maskara kirpiklere uzunluk ve tek tek ayrıklık verecektir. Doğal göz makyajları için ideal bir maskara. 

 

6) Son olarak, makyajın final dokunuşu olarak kapatıcı uygulamak lazım. Göz altlarına aydınlık verme ve kapatma amaçlı, Nars Radiant Creamy kapatıcıyı göz altına geniş bir açı ile uygulayarak makyajınızı bitirin.


Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız sizi bu konuda tüm detayları içeren "Doğal Göz Makyajı" yazımıza alalım.
 

BUĞULU GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Bu makyaj stilinde kahve ve tonları çok güzel oluyor. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatta günlük kullanılabilecek en hoş makyajlardan biri bu. Her ortama uyar ve her kadına yakışır. 


Adriana Lima buğulu göz makyajı
 

Kahve tonlarında buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

 

Çok basit tüyolarla size bu makyajın nasıl yapılacağını anlatalım:

 

- Önce açık renk farla göz çevresine baz yapın. Nars Dual Intensity tekli farlardan vanilya 

pembesi Andromeda’yı tercih edebilirsiniz. Bu, gölgelerin daha iyi vurgulanmasını sağlar.

 

- Arkasından hafif bronzluğu olan Nars Matte Eyeshadow Blondie mat açık kahve far ile göz kapağına geniş şekilde gölge yapın ve kaş kemiğine doğru bunu yayın. Aynı şekilde göz altına da bu rengi geçin. 

 

Nars Matte Eyeshadow Bengali koyu kahve mat far ile kirpik dibinden başlayarak gözlere derinlik verin. Alt kirpik kenarlarına da koyu kahveyi uygulayın. İki kahvenin arasındaki geçiş asla çizgi şeklinde görülmemeli. Yumuşak bir fırçayla (Nars Diffusing Brush #41) tüm gölgeyi birbirine karıştırın.

Nars Matte Eyeshadow Bengali

 

- Şimdi kahve bir göz kalemi (Nars Velvet Eyeliner Mambo olabilir) ile gözün içini boyayın, bunu biraz kirpik dibine de yayın. Üste de aynısını yapın. Kalemi göz üstünde fırça ile dağıtın. Eyeliner çizgisi gibi kalmasın. Çok önemli; kalemi sadece makyajı koyulaştırmak için sürün. 

 

- Bol bol maskara sürebilirsiniz, makyajın en önemli kısımlarından biri kirpiklerdir. Bunun için Nars Climax maskara kullanın.

 

Buğulu göz makyajının püf noktası nedir?

 

Buğulu göz makyajında esas nokta, geçişlerin çok yumuşak olmasıdır. Asla 2 renk far arasında çizgi olmamalıdır.

 

Buğulu göz makyajına en çok ne renk ruj yakışır?

 

Nude tonlar, pastel pembeler, şeftali tonları kahverengi göz makyajına çok iyi gider. Nars Audacious RaquelNars Velvet Matte Lip Pencil Dolce Vita kalem ruj gibi...


Buğulu göz makyajının tüm püf noktaları "Buğulu Göz Makyajı" yazımızda.
 

KOYU RENK GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Koyu renk göz makyajı aslında gece makyajı demektir. Çünkü gece makyajının gündüz makyajından en önemli farkı kullanılan renklerdir zaten. Ne kadar çok ürün kullandığınız değil... Koyu renkten kastımız da ilk akla gelen renk olan, siyah. 

 

Gece göz makyajında, siyah göz makyajının yerini hiçbir şey tutamaz. 

 

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

 

En güzeli, siyah dumanlı bir makyaj yapmaktır. Bunun için siyah ve füme farları kullanıp dumanlı göz makyajı yapın. Nars Duo Eyeshadow ikili farlardan Pandora (siyah-beyaz) ve Quai Des Brumes (gri- kömür siyahı) renklerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz göz makyajlarında ikili farları kullanmak gerçekten de çok pratik oluyor.

 

1) Göz kapağınızın tamamına öncelikle baz olarak açık renk farı - paletteki beyaz farı kullanabilirsiniz- güzelce yayın. Kaş altına kadar rengi kaydırabilirsiniz. Bu, gölgenin daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır. 

 

2) Göz kapağına gri farı sürün. Gözün katlanma kısmına ise siyah farı uygulayın. Şimdi önemli olan bu 2 rengin iç içe geçmesini sağlamak. Siyah zaten oldukça baskın bir renk, Sigma E40 fırça ile rengin üzerinden geçin ve gri ile güzelce harmanlanmasını sağlayın. 


Koyu renk göz makyajı
 

Gözü daha iri, çekik ve etkileyici göstermek için gözün dış köşelerinde farı mutlaka kullanın. Badem göz etkisi yaratır. Buraya far sürdükten sonra fırça ile yukarı doğru hafifçe rengi çekerek dağıtırsanız bu efekti elde etmiş olursunuz. 

 

3) Göz içine Nars Velvet Eyeliner Black Moon siyah göz kalemini çekin. Siyah kalem makyajın etkisini arttırır. Gece makyajında mutlaka kullanın. Sonra siyah farı alt kirpik diplerine de çok hafif uygulayın.


Koyu renk göz makyajı nasıl yapılır
 

4) Kirpiklere Nars Climax siyah maskarayı kullanarak siyah renk göz makyajını bitirin.

 

Koyu renk göz makyajlarının püf noktası

 

Koyu renk göz makyajlarında bu yukarıdaki tekniği daima uygulayabilirsiniz. Yani ister lacivert, ister bordo göz makyajı yapın, birbiriyle uyumlu mutlaka 2 ton kullanın. Hafif renk geçişleri her zaman güzel durur. Böylece daha modern bir makyaj elde edersiniz.


Bu makyaj ile ilgili detaylara "Koyu Renk Göz Makyajı" yazımızdan ulaşabilirsiniz.
 

GÖZ MAKYAJI MODELLERİ

 

En güzel göz makyajı, kendinize en yakışandır. Trendleri takip ederek kendi makyaj stilinizi bulmanız için size en popüler göz makyajı modellerini yazdık.


Akmayan göz makyajı
 

Akmayan göz makyajı

 

Özellikle özel gecelerde veya yazın özene bezene yaptığımız göz makyajının akması, bozulması, bulaşması kadar sinir bozucu bir şey yoktur. O makyajı yapmak için harcanan vakit direkt çöpe! En iyisi akmayan yani suya dayanıklı makyaj olarak adlandırdığımız dayanıklı göz makyajını yapmak. Çünkü makyajın dağılmasını sağlayan da ter, su ve göz kapağının yağlanması gibi faktörlerdir.

 

Suya dayanıklı, üzerinde ‘Waterproof’ yazan ürünleri tercih edebilir ya da göz makyajınızın dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Şöyle ki, göz makyaj bazı kullanarak farın ve eyeliner’ın kalıcılığını arttırabilirsiniz. 

 

Nars Tinted Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir göz makyaj bazıdır. Farın gün boyu yeni uygulanmış gibi taze görünmesini sağlar. Aynı şekilde göz kalemi ve eyeliner’ın da. Bu göz makyaj bazını uyguladıktan sonra Nars Larger Than Life uzun süre dayanıklı göz kalemi serisinden bir renk tercih edebilirsiniz. Nars Eye Paint jel eyeliner da oldukça uzun süre dayanıklıdır. Bu ürünlerle yaptığınız makyaj size saatler boyu akmayan makyajı garanti eder. 

 

Sade göz makyajı

 

Sade yani doğal görünümlü makyaj hemen hemen her kadının en sevdiği stillerden biridir. Hem kolaydır hem de anında bakımlı görünmemizi sağlar. Uykusuzluk, yorgunluk gibi göz çevresinde en çok iz bırakan olumsuzlukları kapatmanın en güzel yolu, sade göz makyajıdır. 


Sade göz makyajı
 

Sade göz makyajında en önemli detaylardan biri göz altı morluklarını doğru şekilde gizleyip örtmektir. Aydınlık bir göz çevresi, olmazsa olmazdır. Bunun için Nars Soft Matte kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Yüksek kapatıcılığa ve doğal, kadifemsi bitişe sahiptir. Veya Nars Radiant Creamy kapatıcıyı tercih edebilirsiniz. Bu, aydınlatıcı etkisi olan radyant bitişli bir kapatıcıdır. 

 

Kapatıcıdan sonra açık renkli bir far uygulayıp maskara ile makyajı bitirmek en güzelidir. Far olarak Nars Dual Intensity serisinden Antares rengini öneririz. Parlak beyaz altın rengindeki bu far, gözlerinizi çok dinç ve canlı gösterecektir. Maskara ise elbette Nars Climax maskara olmalı, tek tek ve ayrık görünen kirpikler için...

 

Doğal tonlarda göz makyajı

 

Doğal tonlarda göz makyajında pastel tüm tonları kullanabilirsiniz! Pastel renklerde makyajı pek sevmeyen yoktur. Çünkü; daha naif, doğal ve taze görünür. Bazen akılda kalıcı olmanın yolu sadece doğallıktan geçer! Bu arada hemen belirtelim ki, 90’lardaki garip pastel makyajdan bahsetmiyoruz. Tam anlamıyla nefes kesen, taze tonlardan bahsediyoruz. Pembe ve tonlarının ağırlıkta olduğu, bebek mavilerin, lilaların, sarıların, uçuk yeşillerin dünyası bu dünya... Bu renkleri birbirleriyle doğru şekilde kombinlediğinizde harika görüneceğinize emin olun.


Doğal göz makyajı
 

Göz çevresinde Nars Radiant Creamy kapatıcı kullanarak koyu halka ve varsa morlukları gizleyin, göz çevrenize aydınlık bir etki verin. Pastel makyajın temel renklerinden seçin, mesela pembe ve mor? Nars Duo Eyeshadow ‘Charade’ ikili farı kullanın. Bu ikili far açık gül kurusu ve açık mor far renklerinden oluşuyor. Pembe farı göz kapağınızın üzerine sürün. Kaş kemiğine kadar sürebilirsiniz. Bu şekilde far sürdüğünüzde eyeliner ya da kalem çekmeyin, bu makyajda gerek yok. Tamamen renklenmiş göz kapağı yeterlidir. Mor ile de göz kapağının katlanma yerine hafif gölge yapın. Alt kirpik dibine de rengi geçebilirsiniz. Nars Climax maskara ile makyajı bitirin.

 

Mavi göz makyajı

 

Mavi far deyince hemen yüzünüzü ekşitmeyin çünkü bu mavi farı doğru kullanırsanız çok trend ve çok modern bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Nasıl mı?


Nars dual eyeshador cressida
 

Öncelikle şunu belirtelim, mavi göz makyajı en çok kahverengi gözlülere yakışıyor. Mavi göze mavi makyaj biraz boğucu olabilir. Elbette tonlama önemli. Mavi göze sahip kadınlar, gece mavisi gibi laciverte yakın tonları göz makyajında kullanırlarsa şahane olur. Gözleriyle aynı tona sahip göz makyajından ise kesinlikle uzak durmalılar. 

 

En güzel mavi göz makyajı: Nars Dual Intensity Eyeshadow ‘Cressida’ gece mavisi farı göz kapağına yayıp, Nars Kohliner siyah göz kalemini de üst ve alt kirpiklere uygulayıp Nars Climax maskara ile makyajı bitirin.

 

Gözleri çekik gösteren makyaj

 

En sevdiğimiz makyaj stillerinden biri olabilir! Gözlere lifting etkisi veren bu makyaj ile kesinlikle daha genç görünmek mümkün. Üstelik bu makyaj tekniğini düşük göz kapağına ve/veya aşağıya çekik gözlere sahip olanlar mutlaka uygulamalı.

 

1) Düşük göz kapağına sahip kişiler göz makyajında klasik lift tekniğini kullanmalılar. Gözlerin uç kısımlarını yani dış kenarlarını hafifçe yukarı çekik göstermeliler. Yani kaş altını çok aydınlatmadan ve göz kenarlarını koyu yapabilirler. Göz ucuyla kaş arasında çizgi varmış gibi düşünüp, farı buradan aşağı düşürmemeliler.

 

2) Aşağıya çekik gözlere sahip kişiler gözün alt dış köşesini fazla boyamadan, gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip edip degradeli bir makyaj yapabilirler. Kalem ya da eyeliner ile gözü yukarı çekebilirler gözün köşelerinde...


Gözleri çekik göstermek için
 

Dünyanın en güzel kadınlarından olan Katie Holmes, Camilla Belle ve gerçek bir ikon olan Blake Lively'nin gözlerine hiç dikkat ettiniz mi? Etmediyseniz, dikkatlice fotoğraflarına bakın. Bu ünlüler gibi göz şekliniz varsa, sizin de aşağıya çekik gözleriniz vardır. Jennifer Lawrence da düşük göz kapağına sahip ünlülere iyi bir örnektir. 


Blake Lively
 

Göz rengine göre göz makyajı rengi

 

Farlarla gölge oyunları yapmak bazen riskli olabilir. Elegan görünmek isterken tam bir hippi olabilirsiniz! Ya da tam tersi! Peki, far seçerken neye dikkat etmelisiniz? Far alırken her şeyden önce renge dikkat etmelisiniz. Denemeden alışveriş yapmayın. Yüzünüzde nasıl duracağını, gözlerinize yakışıp yakışmayacağını ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Çünkü herkesin ten rengi ve göz rengi birbirinden farklıdır. Başkasına çok yakışan sizde o kadar iyi durmayabilir. Hadi o zaman hangi göz rengine hangi renk far yakışır, bakalım.

 

KAHVERENGİ GÖZLER

 

En şanslı grup! Genelde tüm renkler bu gözlere gider. Ancak mavi, yeşil ve pembe tonlarından kaçınmak lazım. Bu gözlere en çok yakışan ise mor, yeşil, lacivert ve altın rengidir. 

 

Nars Hardwired Eyeshadow ‘Argentina’ (saks mavisi) ve ‘Night Clubbing’ (ışıltılı koyu yeşil) tekli farları kahverengi gözlülere enfes olur. 

 

MAVİ GÖZLER

 

Pembe, turuncu, mor ve gümüş tonları mavi gözlülerde harikalar yaratabilir. Mavi ve yeşil tonlarından ise uzak durmalılar!

 

Nars Single Eyeshadow ‘Bonquise’ (gümüş gri), ‘Nepal’ (şeftali pembe) tekli farlar tekli farlar, Nars Duo Eyeshadow ‘St Paul De Vence’ ikili far, mavi gözlülerde muhteşem duracak far renkleridir.

 

YEŞİL GÖZLER

 

Aslında mavi gözler ile hemen hemen aynı. Mavi ve yeşil fardan uzak durun, bunun yerine kırmızı ve gri tonlarını tercih edin.

 

Nars Duo Eyeshadow ‘Kuala Lumpur’ (altın ışıltılı gül ve mürdüm) ikili far, yeşil gözlülere çok yakışacak far renkleridir.

 

ELA GÖZLER

 

Çok şanslı bir grup! İstedikleri rengi kullanabilirler. Özellikle mor, mürdüm, bordo ve tonları ela gözlülerde şahane durur. 

 

Nars Velvet Shadow Stick ‘Glenan’ (lacivert)Nars Soft Touch Pencil ‘Trash’ (mor)Nars Dual Intensity Eyeshadow ‘Subra’ (mürdüm) farları, ela gözlülerin mutlaka makyaj çantasına dahil etmesi gereken far renkleridir.


"Göz Makyajı Modelleri" yazımızı inceleyerek, göz makyajı ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.
 

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PRATİK GÖZ MAKYAJI

 

Doğru ürünleri seçtikten sonra makyajı pratik şekilde nasıl yaparsınız? İşte bunu bilirseniz mükemmel göz makyajınız hazır!

 

10 adımda en güzel ve en kolay göz makyajı nasıl yapılır?
 

1) Makyajın dayanıklı olması, renklerin birbirine karışmaması ve bir süre sonra akmaması için far bazı kullanmanız iyi olur. 
 

2) Nars Isolde (bronz kahve tonlarda) ikili farın açık rengi ile göz kapağına baz yapın. Koyu rengi ile katlanma bölgesine gölgelendirme yapın.
Nars Duo Eyeshadow Isolde
 

3) Nars Coconut Grove (mat koyu kahve) ile gözlerin dış köşelerine gölge yaparak dumanlı efekti yoğunlaştırabilirsiniz.
 

4) Nars Eye Paint Iskandar (gold) çok yönlü jel eyeliner’ı sadece alt kirpik dibine çekin. Bu parlaklık bakışlara güzel bir derinlik katar.
 

5) Nars Larger Than Life Via De Martelli (çikolata kahve) göz kalemi ile üst kirpik diplerine çizgi çekin ve hafifçe dağıtın. 
 

6) Nars Radiant Creamy Concealer kapatıcı ile göz altlarınızda koyuluk varsa kapatın ve makyaj tozu döküldüyse onları temizleyin.
 

7) Nars Capri aydınlatıcı pudrayı göz pınarlarına ve kaş kemiği üzerine uygulayarak makyajı vurgulayın.

8) Kirpiklerinize Nars Climax maskarayı sürün. 

Nars Climax
 

9) Kaşları da Nars Brow Perfector kaş kalemi ile boyayıp doğal şeklini verin.
 

10) Bu göz makyajını Nars Velvet Matte Lip Pencil Bahama (kahvemsi pembe) kalem ruj veya Nars Dolce Vita (dudak rengi) kalem ruj ile tamamlamanızı öneririz.


Daha fazlası için sizleri "Yeni Başlayanlar İçin Pratik Göz Makyajı" yazımıza alalım.
 

ELA GÖZLÜLER NASIL MAKYAJ YAPMALI?

 

Ela gözler için makyajda tercih edilecek en iyi tonlar; toprak renkleri, mavi, mor, yeşil ve gri gibi renklerdir. Bu gözlere en yakışan göz makyajı tonlarından biri de laciverttir. Lacivert göz makyajı ile gözlerinize derinlik kazandırabilirsiniz. Gözlerinizi öne çıkarmak için her zaman koyu tonları tercih edin.
 

Ela gözlülere en yakışan far renkleri

 

- Mor, mürdüm ve eflatun tonları, ela gözlerin yeşil tarafını belirgin olarak vurgular. Bu renk farların koyu tonları gözlerinizi yeşil gibi gösterebilir. Nars Duo Eyeshadow ikili farlardan Indes Galantes (Metal Grisi/Mat Mürdüm) rengi size çok yakışacaktır. 

 

- Altın sarısı ve bronz tonlar ela göz rengine paralel renklerdir. Altın rengi far ve bronz tonları bir araya getirip denediğinizde gözlerinizin ne kadar güzel göründüğünü göreceksiniz. Nars Velvet Shadow Stick ‘Siros’ bronz renkli stik fara mutlaka sahip olmalısınız.

 

- Metalik gri, füme ve gümüş rengi gözleri ışıltılı göstermeyi sağlayan bir diğer büyülü dokunuştur. Gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız, metalik farları kullanmaktan kaçınmayın. Gri ve tonlarındaki farları makyaj çantanızdan ayırmayın. Nars Dual Intensity Eyeshadow Lysithea (gümüş gri) far, gözlerinize en yakışan farlardan biri olacak.
 

ela gözlere makyaj uygulaması
 

- Ela gözlerle pembe tonlar da çok iyi gider. Nars Shimmer Eyeshadow ‘Valhalla’ ışıltılı gül pembe tekli far, ela gözlerle en uyumlu pembelerden biridir.

 

- Ela ile kahverenginin zıtlık özelliği olduğu için, gözleriniz kahverengi tonlu bir göz makyajından sonra mükemmel derecede ön plana çıkacaktır. Nars Duo Eyeshadow Isolde ikili fara mutlaka bir göz atın. Kahvemsi bakır nefis bir ikili far rengidir. 

 

Makyaja başlıyoruz... Neler yapalım?

 

- Göz kapağına Nars Velvet Shadow Stick ‘Glenan’ lacivert stick farını komple yayın. Kremsi yapıda olduğu için çok iyi dağıtın. Güçlü bir renk olduğu için, gece makyajında çok idealdir. Kaş altına kadar rengi kaydırabilirsiniz. Biraz ‘smoky’ bir görünüm olur böylece...

 

- Sonra çarpıcı bir etki yaratmak için göz pınarlarına açık renkli aydınlatıcı far sürün. Ve 2 rengin iç içe geçmesini sağlayın, fırça ile üzerinden geçin. Kaş altına da biraz aydınlık verin. Bu, göz kapağındaki farın çok daha iyi görünmesini sağlar. 

 

- Göz içine siyah kalem çekin. Nars Velvet Eyeliner ‘Black Moon’ siyah göz kalemi, makyajın etkisini arttırır. Gece makyajında mutlaka kullanın. Sonra mavi farı alt kirpik diplerine de çok hafif uygulayın.

 

Nars Climax siyah maskarayı kirpiklerinize bolca uygulayın.


"Ela Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?" yazımızdan makyaj ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.
 

EN GEREKLİ GÖZ MAKYAJI MALZEMELERİ

 

Makyaj tutkunları, dikkat! Kozmetik dünyasının uçsuz bucaksız okyanusunda boğulabilirsiniz. Çünkü bu dünyada sınırsız ürün seçeneği var. Bu yüzden atacağınız en doğru adım, öncelikle temel ihtiyaçlarınızı almak olacaktır. Yavaş yavaş ve adım adım ilerlerseniz, çok fazla deneme yanılma yoluna girmeden kendinize en yakışan makyajı uygulamayı öğrenirsiniz.

 

A. MAKYAJ FIRÇALARININ ÖNEMİ

 

Makyajın doğru bir biçimde uygulanmasında ürünler kadar önemli bir diğer faktör de makyaj fırçalarıdır. İyi makyajınız olsun istiyorsanız, iyi fırçalar edinmelisiniz. Bunun için hangi fırçanın ne işe yaradığını bilmeli ve ona göre uygulama yapmalısınız. 

Özellikle göz makyajına yeni başlayanlara tavsiyemiz, en başta sadece en gerekli fırçaları almanızdır. 


Nars Far Fırçası
 

Krem ürünleri dağıtmak için

 

Nars Cream Blending Brush #12, göz etrafına krem farların zahmetsizce dağıtılması ve yayılması için tasarlanmıştır. Bu fırçayı krem kapatıcıları uygulamak için de kullanabilirsiniz.

 

Buğulu göz makyajları için

 

Nars Diffusing Brush #41, yoğun kılları sayesinde, ürünü dağıtmak ve buğulu gözler yaratmak için olmazsa olmaz fırçalardan biridir. 
 

Kontür için

 

Nars Wide Countour Eyeshadow Brush #43; açılı kıvrık uçlu şekli, göz kapağının tamamına ya da belirli bir kısmına hassas uygulama yapmaya imkan tanır. 

 

"Göz farındaki sert çizgileri yumuşatmak için mükemmel bir fırçadır. Kuşkunuz mu var? Dağıtın! Yapmanız gereken tek şey yayılması gereken herhangi bir renk alanında fırçayı kaydırmak. Açılı şekli, göz farı uygulamasının geri kalanını mahvetmeden büyük bir kontrol sağlar."

Niko Lopez, makyaj artisti

 

Hassas uygulamalar için kalem uçlu ödüllü fırça

 

Göz makyajını detaylandırmak için tasarlanmış kalem uçlu makyaj fırçasıdır. Gözlerin iç köşesini vurgulamak, gölgelere çizgi eklemek ve üst ve alt kirpik çizgilerini belirginleştirmek için kullanılır. 

 

B. TEMEL FAR RENKLERİ


Nars Quad Eyeshadow
 

Nars’ın mat tekli farlarından Blondie (çok açık sütlü kahve), Bengali (kahverengi) ve Coconut Grove (koyu kahve) renklerini seçebilirsiniz. Bu farlar, gölgelendirmek, gözlerde derinlik ve baz oluşturmak için yüksek pigment içerikli, kadifemsi mat ve ultra ince farlardır. 

 

C. KAHVERENGİ VE SİYAH GÖZ KALEMİ

 

Siyah ve kahverengi göz kalemi makyaj çantanızın joker malzemeleridir. Nars Larger Than Life Via De Martelli (çikolata kahve) göz kalemi ve Via Veneto (siyah) göz kalemi ile üst kirpik diplerine, alt kirpik diplerine çizgi çekip hafifçe dağıtabilir. İster eyeliner gibi net hatlı, isterseniz buğulu bir görünüm için kullanabilirsiniz. 

 

D. KAPATICI

 

Doğal bitişli ama yüksek kapatıcılıkta bir ürüne kesinlikle ihtiyacınız var. Nars Soft Matte kapatıcı ile göz altlarınızda koyuluk varsa kapatabilir ve yüzünüze makyaj tozu döküldüyse onları temizlemiş olursunuz. Bu kapatıcı sadece göz çevresinde değil, lokal olarak yüzde de kullanılabiliyor.


Nars Soft Matte Concealer
 

E. MASKARA

 

Kirpiklerin duruşu çok önemli. Göz makyajının en önemli vitrini onlardır. O yüzden Nars Climax maskaraya mutlaka sahip olmalısınız.

 

F. KAŞ ŞEKİLLENDİRİCİ

 

Kaş, göz makyajını tamamlar. Kaşlarınızı düzeltmeden makyajınızı bitirmiş saymayın. Kaşları da Nars Brow Gel kaş maskarası ile boyayıp doğal şeklini verebilirsiniz.


Makyajınızda kullanmanız gereken en gerekli ürünlerin detaylarını "En Gerekli Göz Makyajı Malzemeleri" yazımızdan inceleyebilirsiniz.
 

METALİK GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Öncelikle metalik makyaj nedir sorusunun cevabını verelim. Metalik makyaj, metalik yansımaların ve parlaklığın yüze uygulanmasıdır. Bunun için metalik makyaj malzemeleri kullanılır. Bunlar nelerdir? Metalik far paleti, metalik yansımalı farlar, rujlar ve allıklar olabilir. Ama hepsini bir arada kullanmak pek abartılı bir görünüm olacağı için yüzün sadece bir bölümünde bu makyaj stilini kullanmak doğru olur. Ya sadece dudaklarınıza, teninize ya da gözlerinize bu makyaj stilinizi uygulamalısınız.


Metalik görünümlü makyaj nasıl yapılır
 

Metalik göz makyajı nasıl yapılır?

 

- Gündüz ve gece için sade görünüm: Gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecek, hem de göz kapaklarınıza lifting etkisi yaratacak bir tüyo verelim: Kremsi dokudaki metalik bir farı gözlerinizin bitiş kısmından kaşlarınıza doğru yumuşak bir fırça hareketiyle kuyruk çeker gibi uygulayın. Kirpiklerinizi maskarayla hafifçe belirginleştirin. Maskara olarak da Nars Climax maskarayı kullanın. Bu görünümü ister gündüz, ister gece makyajı olarak kullanabilirsiniz. Çok modern ve her türlü ortam için yeterli bir göz makyajı olur. 

 

- Yoğun metalik görünüm için: Nars Hardwired farlardan 2 renk seçin ve bu 2 rengi de yoğun metalik görünüm için uygun fırça ile kullanın. Stud (ışıltılı metalik kurşun) ve Pointe Noire (ışıltılı bordo) birlikte kullanıldığında oldukça sofistike durur. 

Açık rengi baz olarak, bordoyu ise gölgeler için kullanın. Stud, gerçekten çok yumuşak ve sıcak bir nude renk. Bu rengi göz pınarlarınızı aydınlatmak için de kullanın. 

 

Bu makyajı Nars Climax maskara ve Nars Audacious Raquel nude bej ruj ile tamamlayabilirsiniz.


Daha fazlasını öğrenmek için "Metalik Göz Makyajı" yazımızı incelemenizi öneririz.
 

BAKIR TONLARDA GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Göz rengini vurgulayan, rengin daha canlı görünmesini sağlayan bakır far, sadece renkli gözlülere değil her göz rengine çok yakışır. Sıcak bir renk olan bakır, kahvenin içindeki turuncu/kırmızımsı yansımadır. O yüzden bu rengin çok fazla tonu vardır ve siz de kendinize yakışanı deneyerek bulabilirsiniz. 

 

Bakır far ile makyaj
 

Bakır rengi farı göz kapağınıza istediğiniz gibi sürün, fazla dikkat etmenize gerek yok. Taşırabilirsiniz. İsterseniz tüm göz kapağına rengi tek başına sürün, isterseniz başka bir renkle gölgeleme yapın. İstediğiniz renkle yapabilirsiniz; kahve, mor,turuncu... Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış!

 

Biz size basit bir şekilde bakır far ile göz makyajı kaç şekilde nasıl yapılır, onu anlatalım şimdi.

  
Nars Duo Eyeshadow Isolde
 

1) Gölgeli görünüm

 

Nars Duo Eyeshadow Isolde ikili farın açık bakır rengini tüm göz kapağına yayın, gölge yapmak içinse koyu tonunu tercih edin. Koyu tonunu göz kapağınızın katlanma bölgesine (crease) uygulayın ve 2 rengi hafifçe harmanlayın. Sonra Nars Climax maskarayı kirpiklerinize uygulayın.

 

2) Eyeliner ile

 

Üst göz kapağınıza Nars Velvet Shadow Stick Siros stik farı sürüp güzelce yayın. Sonra kirpik dibine Nars Kohliner siyah eyelinerı çekin ve maskara uygulayın. Alt kirpik diplerinizin dış kısmına da Siros’u uygulayın. Siyah kalemi çekin ve alt kirpiklerinize de maskara uygulayın.

 

3) Tek başına

 

Nars Velvet Shadow Stick Belle-Ile stik farı göz kapağına yayıp sadece maskara ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

 

PÜF NOKTASI: Göz içine ten rengi kalem sürün.Böylece farın rengi daha vurgulu, gözleriniz ise daha parlak gözükür. Nars Larger Than Life Rue Bonaparte ten rengi göz kalemini öneririz.


"Bakır Tonlarda Göz Makyajı" yazımızda tüm püf noktaları sizinle detaylı olarak paylaştık.
 

GÖZ ALTI MORLUKLARINI GİDEREN MAKYAJ

 

Doğru ürünler ve doğru bir uygulama ile göz altındaki istenmeyen halkaların o sinir bozucu görüntüsünden kolaylıkla kurtulabiliriz.

 

1. Göz çevrenizi nemlendirin

 

İlk olarak göz çevrenizi nemlendirmek için göz kremi ile işe başlayın. Shiseido Glow Revival göz kremi, cilde hem parlaklık veriyor hem de cildi nemlendiriyor. Glow Revival Eye Treatment ile göz çevresindeki aydınlığı ortaya çıkartmak için kremi önce dairesel hareketlerle göz çevrenize yayın ve masaj başlığıyla göz pınarından başlayarak 6 kere tekrar edin.

Etkili bir bakım kremi: Göz çevresine her şeyden önce düzenli şekilde bakım yapmalısınız. Gece ve gündüz uygulayacağınız etkili bir göz çevresi kremi, sorunlarınızı gidermede büyük rol oynar. Bunun için önerimiz Shiseido Anti-Dark Circles Eye Cream, göz çevresindeki koyu halkaları hedef alarak bu bölgeyi aydınlatır ve berrak görünüm verir. 


Shiseido göz kremi uygulaması
 

2. Neden aydınlık veren kapatıcı kullanmalıyız?

 

Çünkü aydınlatıcı etkisi olan kapatıcılar koyu halkaları ve morlukları gizlediği gibi cilt tonunu iyileştirir, aydınlık ve iyi dinlenmiş bir ifade verir yüze... Yorgun görünümü giderir, sizi canlı ve taze gösterir. 

 

Aydınlık veren kapatıcıların hepsi göz çevresi ve yüzün diğer taraflarında da kullanılabilir. Kapatıcı özelliklerinin yanı sıra aydınlatıcı olarak da kullanılabilirler.

 

Nars Soft Matte Complete Concealer, koyu halkaları çok iyi gizler. Cilt tonunu iyileştirir ve gözlerin etrafındaki çizgileri düzgünleştirir. Tüm yüzde de kullanılabilir. Yüksek kapatıcı özelliktedir ama ciltte çok doğal bir görünüm yaratır.

 

Shiseido Perfect Stick Concealer, en koyu göz altı halkalarını kapatmak veya ciltte istediğiniz bölgelere aydınlık vermek için ideal bir üründür. Stik formundan dolayı rahat uygulama sağlar. Ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar’ın da favori ürünüdür. 


Shiseido perfect stick concealer
 

Nars Radiant Creamy Concealer, krem yapıda ve ayarlanabilir kapatıcılığa sahiptir. Göz çevresindeki halkaları, koyulukları çok güzel örter. En güzel yanı da nemli bir bitişi olmasıdır. Işığı yayma teknolojisine sahiptir. Göz çevresini çok güzel aydınlatıp, koyulukları kapattığı gibi cilt kusurlarını gizleyip, yorgunluk belirtilerini de azaltır.

 

Püf noktası: Eğer göz çevrenizde kırışıklık problemi varsa, kapatıcının çizgilere dolmaması için ilk adım olarak makyaja Nars Instant Line Pore Perfector ile başlayın. Bu, ince çizgi ve gözenekleri doldururak cildi makyaj için hazırlar. Cildi düzgünleştirerek pürüzsüz bir zemin hazırlar.

 

Kapatıcı sürmenin püf noktası: Kapatıcıyı sürerken V şeklinde sürün. Buna “Hollywood V”deniyor. Hem göz çevreniz aydınlanmış oluyor, hem de kapatıcı çok doğal duruyor. 


Nars Radiant Creamy Concealer
 

Göz altınızdan kaş kemiğine kadar aydınlatıcınızı nokta nokta sürün. Sonra narin bir şekilde noktaları birleştirin ve kapatıcıyı yayın. 

 

3. Beyaz göz kalemi kullanın

 

Gözün iç kısmına yoğun şekilde beyaz kalem çekin. Gözleriniz ve göz çevreniz daha parlak ve aydınlık gözükecektir. Nars Larger Than Life Santa Monica beyaz göz kalemini tercih edebilirsiniz.

 

4. Sabitleme

 

Şimdi göz çevrenizi sabitlemek için Nars Light Reflecting Loose Powder toz pudrayı kullanın. Transparan pudra sayesinde kapatıcınız uzun süre kalıcı olur ve çizgilere dolmaz. 

 

5. Maskara

 

Beyaz kalemi vurgulamak için üst ve alt kirpiklerinize maskara sürün. Nars Climax Mascara’yı kirpiklerinize sürerek makyajı bitirin! 


Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız "Göz Altı Morluklarını Kapatan Makyaj" yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.
 

NUDE GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

 

Mat değil, parlak değil ama aydınlık ve doğal, sadece göz şeklini vurgulamanızın kafi olacağı bir makyaj olarak tanımlayabiliriz nude göz makyajını.


Nude Göz Makyajı
 

Nude göz makyajı yaptığınızda rujunuzu veya allık renginizi cesur renklerden seçebilirsiniz isterseniz.

 

Nude göz makyajı nasıl yapılır?

 

Nude göz makyajı yapmak oldukça kolay. Burada önemli olan doğru ürünleri seçebilmek. Biz, size en pratik nude göz makyajını anlatacağız şimdi. 

 

1) Farda krem formlu olanları tercih edebilirsiniz. Bu kremsi farları göz kapağınıza baz gibi sürerseniz yüzünüze aydınlık bir ifade verirler. Nars Velvet Shadow Stick ‘Goddess’, pastel pembe hafif parlak dokusuyla bu makyajın mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Bu rengi göz kapağınıza baz olarak yayın.

 

2) Göz içine ve göz pınarına uygulayacağınız kalem de gözlerinize daha parlak ve beyaz gösterir. Bunun için podyum kulislerinin aranan kalemi Nars Larger Than Life ‘Rue Bonaparte’ bej renkli göz kalemini tercih edin. 

 

3) Nars Soft Matte Complete Concealer kapatıcı ile göz çevrenizi aydınlatıp koyulukları kapatabilirsiniz. Bu kapatıcı yüzünüzde varlığı asla belli olmayan ama mükemmel doğal kapatıcılık sunan bir üründür. 

 

4) Son olarak hacimden ziyade kirpikleri uzatan bir maskara kullanın. Nars Climax maskara gibi. Dudak rengi bir ruj ve pembe tonlu bir allıkla makyajı bitirin.

 

Nars Blush Dolce Vita allık ve Nars Audacious Anita veya Brigitte gibi pembe nude rujlardan birini seçip makyajı tamamlayabilirsiniz.


"Nude Göz Makyajı" yazımızdan tüm detayları inceleyebilirsiniz.
 

FAR NASIL SÜRÜLÜR?

 

Herkesin göz şekli birbirinden farklı olduğu için tek tip bir far uygulaması da yoktur. En iyi görünüm için farı da da göz yapısına uygun olarak sürmek gerekir. Bu da farklı teknikler demektir…

 

Farklı tiplere göre far nasıl sürülür, anlatalım.


Far nasıl sürülür
 

Göz şekline göre far sürmenin püf noktaları

 

1) Düşük göz kapağına sahip kadınlar

 

Düşük göz kapağına sahip kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Dikkat etmeleri gereken birkaç püf noktası vardır: Makyaja başlamadan önce göz çevresini Nars Radiant Creamy Concealer ile kapatın ve kirpiklerinizi Shiseido Lash Curler ile kıvırın. Bunu daha sonra maskaradan önce bir kez daha uygulamalısınız. Kirpik kıvırıcı kirpikleri yukarı kaldırdığından gözleri de daha yukarıda ve büyük göstermeye yarar. Bu makyajda en önemli nokta, göz yapısı. 


Jennifer Lawrence
 

Göz kapağı düşük olan Jennifer Lawrence da siyah kalemi hep alt kirpik diplerine sürer, siz de öyle yapmalısınız. Alt kirpik dibinize ve göz içine siyah kalem çekin. Sonra hafifçe üste de uygulayın ama yarım çizi uygulayın. Bunun için Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner Via Veneto siyah kalemi kullanabilirsiniz. Kalemden sonra Nars Bengali far ile kalemi birleştirin. Bengali, doğal kahve tonlarında bir fardır. Kalem ile bütünleşmesi için Nars Eyeshadow Brush #40 ile göz kapağına farı yayın. 

 

Parlak bronz bir farı göz kapağının üst kısımlarına ve gözün üst köşelerine uygulayın. Bu, gözleri küçük göstermez tersine efekt yaratacağından daha güzel gösterir. Bunun için Nars Duo Eyeshadow Isolde’yi kullanabilirsiniz. Nars Climax maskarayı gözün iç kısımdaki kirpiklerine uygulamayın, dış kısımlara uygulayın. Bu, gözü daha büyük gösterir, uzatır. Son olarak maskara fırçasının ucuyla da kirpik uçlarına nokta vuruşu yaparak göz makyajını bitirebilirsiniz.

 

2) Birbirine yakın gözler

 

Gözleri birbirine yakın olanlar, göz pınarlarına açık renk far ya da aydınlatıcı (Nars Radiant Creamy Concealer) uygulayıp gözün dış köşelerini koyultmalı ve yanlara doğru farı çekik şekilde uygulamalılar. Koyu renk far olarak da Nars Coconut Grove koyu kahve farı tercih edebilirsiniz.


Birbirine yakın gözler için makyaj
 

Gözleriniz birbirine yakınsa, ortasından göz sonuna kadar alt ve üst kısmına çekmelisiniz. Böylece gözlerinizi birbirinden dengeli şekilde ayrık gösterebilirsiniz. Kirpiklerinizin uçtaki kısımlarına bol bol maskara sürmelisiniz. Maskarayı göz pınarlarına çok yakın sürmeyin. 

 

3) Birbirine uzak gözler

 

Eğer birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte far uygulayabilirsiniz. Nars Velvet Shadow Stick Reykjavik (koyu füme) ile gözün iç kısımlarını boyayın, gölgeli bir görünüm yaratın.

 

Gözün dış kısımlarına ise açık renk far sürebilirsiniz, Nars Dual Intensity Andromeda gibi. Birbiriyle uyumlu ama açıklı koyulu 2 farklı far rengi ile gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi gösterebilirsiniz. Üstelik dumanlı bir görünüm olur. Bu efekt oldukça etkilidir, bunu açık ve koyu renkte başka far renkleriyle de deneyebilirsiniz. 


amanda seyfried
 

Bu makyajda göz kalemi kullanmayabilirsiniz ama makyajınızı mutlaka maskara ile tamamlayın.

 

4) Çukur gözler

 

Göz şekline göre makyajda en çok dikkat etmesi gereken grubun başında çukur gözlere sahip kişiler geliyor. Çukur gözlere sahip kişiler çok fazla gölgeli makyaj yapmamalı, gözlerinde açık ve aydınlık renkleri tercih etmeliler. Koyu ve karanlık renkleri asla tüm göz kapağında kullanmamalılar. 

 

Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak göz daha belirgin hale getirilir. Ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir. 


çukur gözler için makyaj
 

Kaş altlarına orta koyulukta bir far ve göz kapağı üstüne açık, pastel tonlarda astar far sürün. Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapın. Bu açıklı koyulu gölgeleri Nars Duo Eyeshadow Alhambra ile yapabilirsiniz. Kalem veya eyeliner'ı ise sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulayın. Bunun için Nars Stylo Eyeliner’ı kullanabilirsiniz.Göz içine beyaz kalem sürün. Maskarayı üst kirpiklere yoğun, alt kirpiklere daha hafif bir şekilde uygulayın. Bu uygulama için Nars Climax maskaradan çok memnun kalacaksınız.

 

5) Badem gözler

 

Göz şekline göre makyajda en ideal göz şeklidir. Makyaj artistleri bu tip gözlere makyaj yapmaya bayılır! Badem gözlüler her türlü göz makyajını istedikleri gibi yapabilirler. 


badem gözler için makyaj

" Far Nasıl Sürülür?" yazımızı inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ