Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KAŞ KALEMİ NASIL KULLANILIR? EN İYİ KAŞ KALEMLERİ HANGİLERİ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
BROW PERFECTOR
NARS
Kaş Şekillendirici Kalem
1.290,00 TL
BROW PERFECTOR
NARS
Kaş Şekillendirici Kalem
1.290,00 TL
BROW INKTRIO
SHISEIDO
Suya Dayanıklı 3’ü 1 Arada Kaş Kalemi
1.450,00 TL 1.232,50 TL
BROW INKTRIO
SHISEIDO
Suya Dayanıklı 3’ü 1 Arada Kaş Kalemi
1.450,00 TL 1.232,50 TL

Kaş Kalemleri

KAŞ KALEMİ NASIL KULLANILIR? EN İYİ KAŞ KALEMLERİ HANGİLERİ?

 • Haziran 28, 2020

Kaşlarımızı istediğimiz şekle sokmanın ve kalınlaştırmanın birçok yolu var. Bunlardan biri ve en yaygın olanı ise kaş kalemi kullanmak. Kaş kalemlerini birlikte inceleyelim mi?

Doğal ve kalın kaşlara sahip olmak için kaş ektirenler, aylarca kaşlarını uzatanlar görüyoruz. Kalın ve dikkat çeken kaşlar hem gözleri daha derin gösterir hem de makyaja önemli bir vurgu yapar. Eğer ince ve çıkmayan kaşlardan şikayetçiyseniz kaş kalemlerinden faydalanabilirsiniz. 

Kaş kalemleri, kaşlara doğal bir vurgu yapar ve uygulaması da rahattır. Kontrollü bir uygulama sağladığı için kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kaşlarını şekillendirme konusunda en tecrübesizler bile kalem ile bu işi düzgünce yapabilirler. Üstelik kalem formunda dolayı boşluklarda kaş varmış gibi göstemede en ideal ürün, kaş kalemidir.

Ayrıca kaş kalemleri göz kaleminden daha yumuşak uçludurlar, yayması ve dağıtması kolaydır. Bu yüzden kaş kalemi yerine asla göz kalemi kullanmayın, kaş kalemleri kaşlar için özel üretildiğinden yapıları ona göredir; dağılabilir ve pudralı. Göz kalemleri ise daha sert, net hatlı ve koyudurlar. 
 

Kaş kalemi nasıl kullanılır?

Kaş kalemini uygulamak için kaşlarınızı kaş fırçasıyla önce fırçalayın. Bu işlem ile kaşlarınızda kalan pudra ve fondötenden kurtulmuş olursunuz. Kaşınızın şeklini belirlemek için kalem ile çizgi çizgi işaretler koyun, doldurmak istediğiniz yerlere de aynısını yapın. Sonra bu çizgileri hafif hafif darbelerle birleştirin kaşınızı doldurun. Sonra kaş fırçası ile yeniden tarayın... Bu son tarama işlemi kaşlarınıza doğallık verir ve kalemi homojen şekilde yayar. İstediğiniz şekle ve dolgunluğa ulaşmış oldunuz bile

Önemli: Kaş kaleminiz saçınızdan ve kaşınızın renginden asla koyu olmamalıdır. Aynı tonda bir kalem kullanmalısınız.

En iyi kaş kalemleri hangileri?

1) Hem daha iyi şekil vermek hem de kaşı varmış gibi göstermek için kullanılan bu ürünlerden ilk önerimiz, Nars New Brow Perfector kaşların arasını doldurmak, kaşlara şekil vermek ve belirginleştirmek için asansörlü kaş kalemidir. Fırça ucu ile kaşlarınızı tarayabilir ve daha doğal bir görüntü için uyguladığınız rengi dağıtabilirsiniz. 

“Küçük tüy gibi darbeler kullanarak kaşların doğal büyüme yönünü takip edin. Kaşların iç kısmından hafifçe uygulamaya başlayın ve ortasına doğru rengi yoğunlaştırın. Kaş kavisinden sonra, mükemmel bir şekilde belirginleştirilmiş görünen kaşlar için darbeleri yumuşatmaya başlayın.”- Niko Lopez, Nars makyaj artisti.
2) Shiseido  Brow Inktrio , suya dayanaklı ve 3 ‘ ü 1 arada tasarlanmış kaş kalemi. Kalemin arka ucunda kaşları taramak için fırçası ve rengi dağıtmak için aplikatörü bulunmaktadır.  İnce kalem ucu, kaşlara doğal ve tüy gibi bir görünüm verir. Formülü ter ve suya karşı dayanıklıdır.

“Kaşların arasındaki boşluk ideal olarak bir göz genişliğinde olmalıdır. Kaşların belirginleştirilmesi her zaman daha genç bir görünüm kazandırır.” - Hatice Saka, makyaj artisti

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ