Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KOMPAKT FONDÖTEN VE LİKİT FONDÖTEN ARASINDAKİ FARK NEDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL

Fondöten

KOMPAKT FONDÖTEN VE LİKİT FONDÖTEN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

 • Haziran 29, 2020

Fondötenlerin özellikleri arasında ince nüanslar vardır ama hepsinin amacı aynıdır: Cildi mükemmel görünüme ulaştırmak. Bu amaç doğrultusunda fondötenlerin farklı yapıları vardır. Farklı yapılar, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlara yöneliktir. Yoğun kapatıcılık mı yoksa aydınlık bir görünüm mü istiyorsunuz? Süngerle mi uygulansın, fırçayla mı? Gibi.

 

Kompakt ve likit fondöten arasındaki fark nedir

 

Kompakt fondöten ve likit fondötenden hangisi size göre?

 

-Kompakt fondötenlerin amacı cildi kadifemsi bir görünüme ulaştırmaktır. Likit fondötenler ise ciltte daha satenimsi bir görünüm yaratırlar. 

 

Shiseido Perfect Foundation Brush

 

- Kompakt fondötenlerin kapatıcılığı ayarlanabilir, ortadan tam kapatıcılığa kadar istenen düzeyde cildi kapatırlar. Yoğun kapatıcılığa sahiptirler. Likit fondötenler daha doğal bir kapatıcılık sağlarlar. 

 

-Likitleri fırça ile uygularken, pudra fondötenleri süngeri ile uygulamak gerekir. Likit fondötenler için en iyi fırçalardan biri ödüllü Shiseido Perfect Foundation Brush’tır. Fondöteni cildi kusursuz şekilde yayar.

 

- Kompakt fondötenlerin kendi süngerleri vardır ve ıslak-kuru olmak üzere 2 şekilde uygulanabilirler. Nemli süngerle uygulandığında daha yoğun kapatıcılık, kuru süngerle uygulandığında ise daha doğal bir görünüm sağlarlar.

 

- Kompakt fondötenler, yoğun ve mat dokularından dolayı çizgilerin arasına dolup kırışıklıkları daha çok ortaya çıkarabilir. Likit fondöteler ise ince dokularından dolayı böyle bir sorun yaratmazlar. O yüzden kompakt fondötenleri olgun ciltlerde kullanmamak daha iyi olur. Likit fondötenleri her yaşta kadın kullanabilir. İnce likit fondötenler kırışıklıkları vurgulamaz. 

 

-Kompakt fondötenler özellikle yağlı ve karma ciltler için idealdirler. Cildin parlak ve yağlı görüntüsünü kontrol altına alırlar. Likit fondötenler ise cildinizin kuru, yağlı, normal ya da karma olmasına göre ayrılırlar. 

 

-Kompakt fondötenler cilde kadifemsi görüntü vermek için tercih edilirler, likit fondötenler ise mat, saten, aydınlık, opak, doğal gibi hangi görünüm istenirse verebilirler. Çünkü özelliklerine göre çok çeşitlidirler. 

 

Kompakt fondötenden en iyi sonucu almak için şu püf noktalarına dikkat edin:
 

Kompakt pudra uygulamanın püf noktalarıı

 

Pudra fondötenden önce cilde baz sürün. Baz, cildi düzgünleştirir ve pürüzsüz bir zemin yaratır. Bazdan sonra kapatıcı ile ciltte varsa kızarıklık, koyu halka veya sivilce lekelerini kapatın. Bu iş için Nars Radiant Creamy Concealer’ı öneririz. Pudra fondötenden önce kapatıcı uygulamak, sonraki uygulamanın çok daha pürüzsüz olmasını sağlar. 

 

Uygulama esnasında, süngeri yüzün merkezinden dışa doğru hafif dokunuşlarla uygulayın. Parlak bir bir görünüm için, pudra fırçasıyla yüzünüzü süpürür gibi fazlalıkları alın ve dairesel hareketlerle fırçayı cilde dokundurun. Son olarak da, fazlalıkları almak ve ürünü sabitlemek için avuç içlerinizi hafifçe yüzünüze bastırın.

 

Süngeri nemlendirip uygulama yaptığınızda ürünün kapatıcılığı artar ve daha ışıltılı, nemli bir görünüm elde edilir. Sünger ile kuru uygulama yaparsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Kapatıcılığı ayarlanabilir, istediğiniz örtücülüğü elde edene kadar üst üste uygulama yapabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ