;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KURU CİLDİNİZİ NEME NASIL DOYURURSUNUZ? HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALISINIZ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PERFECT CLEANSING OIL
SHISEIDO
Makyaj Temizleyici Yağ
1.790,00 TL

Nemlendirici

KURU CİLDİNİZİ NEME NASIL DOYURURSUNUZ? HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALISINIZ?

 • Temmuz 05, 2020

Kuru ciltlerin en büyük sorunu dış etkilere karşı oldukça duyarlı olmasıdır. Sıcaklarda ve soğuklarda hemen kızarıp gerilirler. Kaşıntı ve dökülme sık görülebilir. Özellikle banyodan sonra kuruluk maksimum seviyeye çıkar. Bu yüzden kuru ciltlerin hem neme hem yağa ihtiyacı vardır. Gergindirler ve nem oranları oldukça düşük olduğu için, erken yaşlanan bir cilt tipidir maalesef... Ayrıca kılcal damarlar deriye çok yakın olduğundan ciltte pembe bir görüntü ve kırmızı benekler görülebilir. Eğer cildinizde bu tip özellikler varsa, kesinlikle kuru bir cilde sahipsiniz demektir!
 

Kuru ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine kıyasla daha özenli olmalıdır. Bize en çok sorduğunuz sorulardan biri olan kuru ciltlerin nemlendirilmesini uzmanlarımıza sorduk, araştırdık. Sizin için en iyi nemlendirici ve besleyici kremleri seçtik. 
 

Kuru ciltlere yoğun nem takviyesi veren ‘Top 4’ önerimiz:

 

Shiseido BOP Glow Revival Cream, renk eşitsizliği bulunan cilt tonu ve dokusu gibi çoklu cilt problemlerini çözmekte anahtar rol oynayan, cildin kılcal damar sistemini onaran ve yenileyen, cilde 24 saat nem veren müthiş bir bakım kremidir. 
 

Shiseido Benefiance Intensive Nourishing and Recovering Cream, cilde yüksek nem veren antiaging özellikli kremdir. Sertliği, pullanmayı önler, cilde elastikiyet kazandırır. Gelecekte ortaya çıkacak kırışıklıklarla savaşır. Yoğun bir onarıcıdır.
 

Shiseido Total Regenerating Cream, cilde enerji kazandıran, kırışıklık ve sıkılaşma kaybı gibi yaşlanma izlerini azaltan, yüksek performanslı gece nemlendiricisidir. Shiseido’nun geliştirmiş olduğu özel Skingenecell 1P teknolojisi ile yaratılan bir üründür. Kırışıklıklar ve gerginlik kaybı gibi erken yaşlanma belirtileri ile mücadelede yardımcı olur. Shiseido Total Regenerating Cream, üstün performanslı bir gece nemlendiricisidir. Yani, bol nem enjeksiyonu ile cilt dokusunu geliştirir. 
 

Nars Aqua Gel Luminous Maskcilde yüksek oranda nem sağlayan maskedir. Işığı yansıtan özel bir kompleks içerir. Bitki içerikleriyle zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki güçlü doğal bitkiler, kolajen üretimini artırır ve son derece yumuşak ve genç görünen bir cilt ortaya çıkarır. Maske, cildin ışığını ortaya çıkarmak için özel Light Reflecting Complex™ teknolojisi (ışık yansıtıcı) içerir. 


Kuru ciltlerin günlük ve haftalık bakım ritüeli nasıl olmalıdır?

 

Kuru bir cilde sahipseniz, günlük cilt bakımınıza da çok özen göstermelisiniz. Yüzünüzü çok sıcak suyla yıkamamalı, ılık su ile ve kuru ciltlere uygun bir cilt temizleyici ile yıkamalısınız. Yüz temizleme yağı, kuru ciltliler için en ideal olanıdır. Shiseido Perfect Cleansing Oil, kuru ciltleri derinlemesine temizler ve nemli bırakır. Suya dayanıklı makyajı bile cildi yormadan temizleyen yumuşak ve hafif bir yağdır. 

Kuru ciltler mutlaka gündüz ve gece olmak üzere 2 ayrı nemlendirici krem kullanmalıdırlar. Bunun için Shiseido'nun Day Moisture Protection Enriched kremini gündüz tercih edebilirler. Bu krem cildi neme doyurur, besler ve SPF15 ile cildi korur. Ayrıca mükemmel bir makyaj bazıdır. Gece için de cilde yoğun nem veren Shiseido Night Moisture Recharge Enriched kullanılabilir. Siz uyurken cildinizi besler, nemlendirir, pürüzsüz ve yumuşacık yapar.

Haftalık bakımınıza da cilde nem ve ışıltı aşılayan Nars Aqua Gel Luminous Mask'ı dahil etmelisiniz. Detaylı olarak yukarıda anlattığımız bu maskeyi haftada 2 defa kullanırsanız cildinize nem depolamış olursunuz. 

Elbette göz çevresini de unutmamak lazım. Kuru ciltlerde bu bölgeler çok hassas olduğundan mimik ve kırışıklıklara daha meyilli oluyor. Nars Total Replenishing Eye Cream, göz çevresini mükemmel şekilde nemlendirir ve aydınlatır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ