Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TONİK NE İŞE YARAR? YÜZ TONİĞİ NE İŞE YARAR ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
TREATMENT SOFTENER ENRICHED
SHISEIDO
Normal/Kuru Ciltler İçin 24 Saat Etkili Yumuşatıcı Losyon
2.950,00 TL 2.360,00 TL
TREATMENT SOFTENER
SHISEIDO
Karma/Yağlı Ciltler İçin 24 Saat Etkili Yumuşatıcı Losyon
2.950,00 TL 2.360,00 TL
EUDERMINE ACTIVATING ESSENCE
SHISEIDO
Cildi Güzelleştiren Losyon
4.200,00 TL 3.360,00 TL
JAPANESE BEAUTY ESSENTIALS SET
SHISEIDO
Japon Güzellik Ritüeli - Temel Bakım Seti
9.650,00 TL 7.720,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
LIGHT REFLECTING MULTI-ACTION TREATMENT LOTION
NARS
Ultra Nemlendirici & Cildin Işığını Ortaya Çıkaran Bakım Losyonu
2.030,00 TL 1.725,50 TL

Cilt Bakım

TONİK NE İŞE YARAR? YÜZ TONİĞİ NE İŞE YARAR ?

 • Haziran 23, 2020

Güzelliğin en önemli unsuru, koşulsuz şartsız sağlıklı bir cilttir. Sağlıklı cilt için ilk koşul ise bakımdır. Bakımın çok teferruatlı ve pahalı bir şey olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İhtiyacınız olan şeyler arasında ise kesinlikle tonik var!

Sağlıklı, ışıldayan ve güzel bir cilde sahip olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çeşitli cilt bakım ürünü kullanıyor, makyajsız dışarı çıkmıyor ve cildimizi en kaliteli maskelere boğuyoruz. Peki farkında mıyız acaba, en iyi ve en temel bakımın cildi uygun ürünlerle sabah ve akşam temizlemek olduğunun? Cilt temizliğinde toniğin rolü büyüktür ama çoğu kadının temizlik ritüelinde hala yeri yoktur. Demek ki toniklerin önemi yeteri kadar bilinmiyor... O zaman tonik savaşçıları işbaşında! Karşınıza tonik savunucusu bir yazı ile geldik! 

Tonik nedir? Tonik ne işe yarar ?

Tonikler, cilt temizliği için özel üretilen losyonlardır. İçeriğinde cildi temizleyici, cildi arındırıcı özelliklere sahip seçilmiş bileşikler vardır. En önemli özelliği antiseptik olmalarıdır. Tonikler gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek, dezenfekte etmek için kullanılırlar. Temizliğin ilk adımından sonra ikinci adım olarak gözeneklerde kalan kirleri silip süpürürler.

Tonik nasıl seçilir?

Kuru cilt için kullanılabilecek bir toniğin etiketinde nemlendirici ya da losyon gibi ibareler yer almalıdır. Nemlendirici tonik kuru ciltler için ön plana çıkarken, yağlı cilde sahip olan kişilerin seçeceği toniğin etiketinde ise yağ bulunmamalıdır. 

Yağlı/Karma ciltler: Shiseido Treatment Softener , antioksidanlar, yaşlanma karşıtı ve nemlendirici bileşenler içeren, 24 saat etkili yumuşatıcı losyondur. İnce çizgilerin görünümünü iyileştirir, cildin netliğini arttırır ve cilt dokusunu güzelleştirir. Hyalüronik asit, Hamamelis Özü, saf Kirishima mineral suyu, Lempuyang ekstresi, Mukurossi ekstresi ve Theanine özü ile formüle edilmiştir. Normal, yağlı ve karma ciltler için formüle edilmiş ve ‘InternalPowerResist’ teknolojisine sahip olan bu yumuşatıcı, cildin yaşlanma belirtileri ve dış streslerden korunması için cildin savunma mekanizmalarını güçlendirmeye yardımcı olur. Cildinizi nemlendirir ve cildinizi taze, nemli, sağlıklı görünen bir cilde kavuşturmak için sonraki bakımlara hazırlar.

Tüm cilt tipleri: Nars Light Reflectig Multi-Action Treatment Lotion , ultra nemlendirici ve ferahlatıcı çok etkili bakım losyonudur.  Cildin parlaklığını ortaya çıkarmak için ölü deriyi nazikçe temizleyerek, cildi nemlendirir ve yumuşatır. NARS'a özel Light Reflecting Complex™ ile formüle edilmiştir; cilde yoğun nem ve mineraller sağlarken cildin aydınlık görünümünü arttırır.

Eudermine Activating Essence: Cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirerek iç ve dış streslere karşı daha dirençli olmasını sağlayarak cildi güzelleştirir. İçeriğindeki prebiyotik sayesinde cildin dengesini korurken, daha nemli bir cilt için epidermal Hyaluronik asit üretimini destekler. Ölü hücre ve ciltte kalan melaninin atılmasını etkinleştirir. İçerisindeki Yuzu Özü epidermal kök hücre üretimini teşvik eder. Işıltılı bir cilt elde etmek için hücre döngüsüne, içten nemlendirmeye ve güçlü bir bariyere odaklanır.

Tonik nasıl kullanılır? Tonik ne zaman kullanılır? Tonik her gün kullanılır mı ?

Her zaman kullandığınız temizleme ürünüyle cildinizi temizledikten sonra bir parça pamuğu tonik ile ıslatın ve küçük dairesel hareketlerle cilde uygulayın. Pamukları tazeleyerek, üzerlerinde kir kalmayana kadar devam edin. Tonikten sonra nemlendirici veya serumunuzu sürebilirsiniz. Derinlemesine temizlenen cildiniz son adımdan çok daha fazla faydalanır, bunu unutmayın. Ayrıca her gün cildinize tonik kullanmanızda hiçbir sakınca yok.

Tonik durulanır mı?

Cildinizi güzelce temizleyip ardından tonik sürdükten sonra diğer bakım aşamalarında geçebilirsiniz. Yani tonik sonrası cildinizi tekrar durulamanızda gerek yok.

Yüz toniği ne işe yarar ? Tonik faydaları nelerdir?

- Tonik, gözenekleri küçültür. Cildi sıkılaştırır.

- Cildinizin PH seviyesini dengeler. Nemini korur.

- Cildi tazeler.

- Ciltteki fazla yağı emer. Akneyi, sivilceyi azaltır.

- Daha sonra uygulanacak ürünün daha iyi emilmesine yardımcı olur. Böylece nemlendirici ve serumların faydasını en üst seviyeye çıkarır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ