Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YAZIN TERCİH EDİLECEK İNCE VE HAFİF 5 FONDÖTENİ İNCELEDİK!
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Fondöten

YAZIN TERCİH EDİLECEK İNCE VE HAFİF 5 FONDÖTENİ İNCELEDİK!

 • Temmuz 02, 2020

Fondöten deyince hemen gözünüz korkmasın! Çünkü fondöten demek sadece ciltteki kusurları kapatan, yoğun, ağır ve mat ürün demek değildir. Artık fondötenler çok çeşitli! Üstelik fondöten taraftarı olmayanların bile severek sürdüğü ince ve hafif yapıdaki ürünler sayesinde makyajlar artık çok daha doğal ve güzel! 
 

Cildin nefes almasını engellemeyen, ciltte ağırlık hissi bırakmadan kusurları kapatabilen, aydınlık bir ten yaratan, yazın da rahat rahat sürebileceğiniz fondötenleri sizin için inceledik.
 

 

Shiseido Sheer and Perfect Foundation SPF15, cildin doğal güzelliğini kapatmadan kızarıklık, kuruluk gibi sorunları gideren ve geniş gözenekleri gizleyen yağsız likit fondötendir. Çıplak tenin güzelliğini ortaya çıkaracak canlı makyaj isteyenler için çok idealdir. Sanki hiç bir şey uygulanmamış gibi, taze ve eşit tonda güzel bir ten sağlar. Gün boyu tazeliğini korur, cildi nemlendirir.

 

Tamamlayıcı renk teknolojisi ile üretilmiştir. Tamamlayıcı renkler, kromatik renk çarkında birbirlerine zıt yönde durur. Her renk etkin bir şekilde diğerinin rengini nötr hale getirebilir. Böylece ciltteki renk kirliliğini önler, cilt tonu farklılıklarını kusursuz şekilde eşitler. Güneş koruma faktörü 15’tir. Orta kapatıcılıkta, hafif ve akışkan bir fondötendir. Doğal ama aydınlık bitişlidir. Yağsız olması sebebiyle, özellikle karma ve yağlı ciltlere uygundur.

 

 

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation SPF20, ‘Tepkisel Algı Teknolojisi’ ile cildin doğal canlılığını yüzeye çıkaran ve gerçek ışıltısını gözler önüne seren, cilt ile senkronize olan likit fondötendir. Hafif ve yağsız bir formüle sahiptir. Cildin gün içindeki cilt değişikliklerine uyum sağlar. Gözenek ve ince çizgi görünümünü minimize eder; gün boyu taze ve yenilenmiş bir görünüm sağlar. Modern mat ama aydınlık görünümlü doğal bir bitiş sağlar. 
 

Ciltte yağlanmayı ve terlemeyi engelleyen yapısı ile cilt yumuşak ve taze görüntüsünü saatlerce korur. Güneş koruma faktörü 20’dir ve cildi güçlü şekilde zararlı ışınlardan korur. Tüm cilt tipleri ile uyumludur.
 

Nars All Day Luminous Weightless Foundation, ciltteki tüm pürüzleri kapatıp, ten rengini eşitleyerek kusursuz ve çok doğal bir görünüm sağlar. Çok hafif ve likit aydınlatıcı bir fondötendir. Mat bitişli olmasına rağmen, ışığı yansıtma özelliği taşır. Pürüzsüz ve kadifemsi bir cilt yaratır. Yüksek kapatıcılığa rağmen cilt üzerinde asla ağırlık yapmaz, su gibi hafiftir. KAPATICILIĞINI YAPISINI AĞIR VE KALIN YAPARAK DEĞİL, ÜRÜNÜ ÇOK PİGMENTLİ TASARLAYARAK SAĞLAMIŞLARDIR. 

 

16 saate kadar kalıcılık sağlar. Özellikle normal/karma/yağlı veya yağlıya dönük ciltler için çok idealdir. Cilt ile hemen bütünleşen ve cildi bir giysi gibi saran bir fondötendir. Cilt ile çabuk bütünleşen ve sabitlenen bir fondöten olduğundan hızlıca uygulanması önerilir. Karma/yağlı veya yağlıya dönük ciltler için çok idealdir. Kuru ve normal cilde sahip olanlar öncesinde mutlaka nemlendirici özelliği olan bir makyaj bazı (Nars Multi-Protect Primer Broad Spectrum SPF30) kullanırlarsa fondötenden çok iyi performans alırlar. Nars Multi-Protect Primer Broad Spectrum SPF30, tüm cilt tiplerine uygun bir makyaj bazıdır.

 

 

Shiseido Perfect Refining Foundation SPF15, göze çarpan gözenekleri, akne izlerini, cilt tonundaki eşitsizlikleri ve cilt pürüzlerini gizleyen likit fondötendir. Yorgunluk belirtilerini de yok eder. Güneş koruma faktörü 15’tir. Ortadan yükseğe ayarlanabilir kapatıcılıktadır. Yarı mat bitişlidir. Oldukça akışkan ve hafif bir yapısı vardır. 

 

Cildin nem dengesini en iyi düzeye çıkarırken parlaklığı en aza indirir. 15 güzel saat boyunca zarif bir şekilde pürüzsüz, güzelleştirilmiş bir görünüm sağlar. Cilt kusurlarının görünümü en aza indirgeyen flu bir efekt yaratmak için ışığı en iyi şekilde yansıtır. Normal, karma ve yağlı ciltler için idealdir.
 

 

Shiseido UV Protective Liquid Foundation SPF30, UV ışınları ve kuruluk gibi dış etkenlerin sebep olduğu zararlardan cildi koruyan yaşlanma karşıtı likit fondötendir. Yaşlanmaya neden olan içsel güneş hasarına karşı cildi korur, yoğun nemlendirici etki sağlar. Hydro-Restoring FX Complex, Bio-Hyaluronic Acid içererek cildi pürüzsüz yapan uzun süreli nemlendirme sağlar. Cilt üzerine kolayca yayılır, nemli ve ışıltılı bitiş sağlar. Pürüzsüz bir cilt yaratır.
 

Yağa, suya, tere karşı dayanıklıdır. Bulaşma yapmaz. Güneş koruma faktörü 30’dur. Eşit olmayan cilt tonu, belirgin gözenekler ve ince çizgiler için doğal örtücülük sağlayan pudra ile formüle edilmiştir. Tüm cilt tiplerine uygundur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ