MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND ALARMI: KULAĞA MAKYAJ YAPMAK!

Evet, doğru duydunuz! Yeni bir trendimiz daha oldu: Kulak makyajı! Özellikle podyumda kullanılan bu kulak makyajı günlük hayata ne kadar uygulanır bilinmez, ama partiler için çok ideal olabilir!

04 Ağustos 2016 Perşembe

Enteresan bir trendle karşı karşıyayız… Parlak ve renkli makyajın zirvede olduğu bugünlerde bir de kulak makyajı hasıl oldu makyaj gündemine! Bu ilginç trendi biraz inceleyelim mi?

Kulak makyajı nedir?

Kulağın dış hattına ve/veya kulak memesine renkli pigmentlerle ya da farlarla yapılan bir makyaj stili bu.

Bu makyajın amacı ne?

Kulak makyajının çıkış noktası, Elf Prensesi gibi çarpıcı ve çekici, sıra dışı bir görünüme kavuşmak.

Neden kulak makyajı yapabilirsiniz?

- Küpe, piercing, kulak aksesuvarı (earcuff) veya dövme yerine güzel ve değişik bir alternatif olarak düşünülebilir. Üstelik yıkayınca çıkan cinsinden! Kalıcı değil, acı yok…

- Özellikle parti ve festival gibi yerlerde ortama çok yakışacağı ve popülerlik kazanacağı kesin…

- Eğer gerçek bir trendsetter iseniz, kulak makyajını mutlaka denersiniz! İlham verici olmak için…

Kulak makyajı yapmak için en ideal makyaj malzemeleri neler?

- Işıltılı krem far/Shiseido Shimmering Cream Eye Color, dağılmadan ya da kırışıklık oluşturmadan 16 saat boyunca yeni uygulanmış gibi canlı görünümünü koruyan ışıltılı, kremsi fardır. Yumuşak ve eşit bir görünüm için parmak uçlarıyla bile kolayca uygulanır. Yüksek pigmentasyona sahiptir.

- Kalem far/ Nars Soft Touch Shadow Pencil, çok yönlü kalem fardır. Yumuşak ve kremsi yapısı, kolay ve pürüzsüz uygulanmasını sağlar. Uzun süre kalıcı formüle sahiptir.

- Stik far/ Nars Velvet Shadow Stick, uzun ömürlü ve yoğun renk sağlayan stik göz farıdır. Bu kadifemsi formüllü stik far, mat ve ışıltılı olmak üzere 8 farklı renge sahiptir.

- Çok Amaçlı Stik / Nars Multiple Stick, eşsiz kremsi formülü ve zamansız renkleriyle bütün cilt tonlarında pırıltılı vurgular yaratır. Cildi çok güzel aydınlatır. Cilde ışıldayan bir parıltı kazandırmak için kullanabilirsiniz.


Kulak makyajı nasıl yapılır?


- Farı kulağınıza uygulamadan önce boyayacağınız yere far bazı sürebilirsiniz. Böylece kulak makyajınız gün boyu taze ve ilk uygulandığı andaki gibi görünür. Nars Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir faz bazıdır. Farın dağılmasını, kırışmasını ve topaklanmasını önler. Antioksidan pirinç özü takviye edilmiş Smudge Proof Eyeshadow Base, cilde temas ettiği anda kurur ve cildin pürüzsüz ve renk uygulaması için hazır olmasını sağlar. Ayrıca farın renk yoğunluğunu en üst düzeye çıkarır.

- Özellikle krem farı ve çok amaçlı stik’i kullanırken far fırçası kullanmalısınız. Bunun için Nars Cream Blending Brush #12 krem far fırçasını kullanabilirsiniz.

- Kalem farlara ise far bazından sonra fırçaya gerek kalmadan direkt ürünü uygulayabilirsiniz.
TREND ALARMI: KULAĞA MAKYAJ YAPMAK!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter