​​
Makyaj Trendi
Sipariş TakipGüzellik HattıYardım
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
TARİHÇESİ
1905 yılında Cenevre Gölü yakınlarında kurulan Valmont Kliniği, tüm dünyadan ünlü siyasetçilerin, sanatçıların dinlenme ve kişisel bakımlarına hizmet eden özel bir klinikti.
Valmont, tamamen sağlık ve sağlıklı yaşam için adanmış ilk İsviçreli klinik olma özelliğine sahiptir. Zamanla klinik cilt yenileyici tedaviler için iyi bilinen bir merkez haline geldi. Valmont, DNA ve doğal kolajen gibi cilt yenileyici aktif molekülleri kozmetik ürünlerinde kullanmaya başladı. Kozmetik ürünlerinin ameliyattan sonra cilt yenilenmesine yardımcı olduğu görüldü ve böylece büyük bir başarı kazanıldı. 

Klinik ve kozmetik şimdi iki ayrı varlık olmasına rağmen, Valmont, İsviçreli tıp geleneğini yaşatmaya devam ediyor. Makyaj sektörüne değil de, bakım ve kozmetiğe yönelik çalışmalar yapan Valmont, çoğu kozmetik şirketinin aksine, Valmont, halen Didier Guillon ve Sophie Vann-Guillon tarafından yönetilen bir aile şirketi. 

VALMONT Tarihçe
VALMONT Vizyon
VİZYON
25 yılı aşkın süredir, Valmont Grup kadınlar ve erkekler için yaşlanmanın görünür belirtilerini azaltmaya, yok etmeye yardımcı oluyor.
İsviçre’nin geleneksel tıp varisi, son derece etkili anti-aging cilt bakım ürünlerini İsviçre’nin bozulmamış doğal kaynaklarından ve hücresel kozmetik araştırma bulgularından özenle formüle ediyor.  

Bir klinik markası olan Valmont, son derece etkili anti-aging ürünlerinin içeriğinde patentli formüller kullanmaktadır. Ürünlerin içeriğinde kullanılan en temel etken maddeler; patentli üçlü DNA, RNA lipozomları ve DNA, buzul kaynak suyu ve saf bitki özleri eşsiz hidrasyon, rejenerasyon ve hücresel reaktivasyon özelliklerinin temelini oluşturur ve dünya üzerindeki birçok kadınla erkeğin güzellik sırları arasında bu maddelerin olağanüstü etkileri vardır. Yüz, vücut, saç ve güneş serilerinin hepsinde aynı etken içerikler bulunmaktadır.

Valmont, kadın ve erkekleri güzelleştirmek, gençleştirmek için eşsiz içerikler ve en iyi uzmanların birleşimiyle olağanüstü ürünler piyasaya çıkarmaktadır. Mükemmellik, yenilik ve gözle görülür etkili sonuç; Valmont’un ana felsefesidir. Dünya çapındaki spa merkezlerinde bu felsefe ile bütünleşen uygulamak sürmektedir. 
DR HENRI AUGUSTE WIDMER
Yenilikçi ve sanat meraklısı Dr Henri Auguste Widmer, 1905 yılında sindirim ve beslenme bozukluklarından kaynaklanan sorunların tedavisi için Valmont Klinik’i açtı.

Gelişime ve araştırmaya meraklı Widmer sayesinde klinik kısa zamanda büyük dikkat çekti ve ünlülerin uğrak merkezi haline geldi. 

Aile şirketi olarak büyüyen ve 1985 yılında da Valmont Kozmetik olarak klinikten ayrı bir bünyeye bürünen Valmont’un içeriklerinin tamamen bilimselliğe dayanması, gözle görülür etkin sonuçlar vermesi ve bir dünya markası olarak kalitesini hiç bozmadan çıtayı devamlı yükseltmesi; temelinde bir klinik markası olmasına ve kurucusu Dr. Henri Auguste Widmer’in araştırmacı, vizyon sahibi kişiliğine bağlıdır. 


TARİHÇE

1905 – Valmont Klinik, İsviçre Montrö’de açıldı.
1985 – Valmont Kozmetik kuruldu.

VALMONT Tarihçe