MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

OSCAR 2016 KIRMIZI HALIDA MUHTEŞEM RENK VE TEN UYUMU!

Kırmızı halı geçişlerini niye büyük bir şevkle bekliyoruz? Dünyanın en önemli moda ve güzellik şovu olduğu için? Ünlülerin saçından makyajına, elbisesine kadar incelemek için... Hayran olduğumuz yıldızların muhteşem renk ve ten uyumunu mercek altına

13 Mart 2016 Pazar

OSCAR 2016 KIRMIZI HALIDA MUHTEŞEM RENK VE TEN UYUMU!
Kırmızı halı seçimlerinin sadece stilistlerin ve modacıların en güzel elbiseyi ünlü yıldızlara giydirme telaşından ibaret olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Elbise, makyaj, saç bunların hepsi bir bütün olarak ele alınıyor ve kıyafetten makyaja, ünlü yıldıza en çok hangi rengin yakışacağından yola çıkılıyor. Elbisenin rengine karar verildikten sonra, o renge en yakışacak kumaş ve tasarım üzerine kafa yoruluyor. Tasarım ortaya çıktıktan sonra ise saça karar veriliyor. Ve finalde makyajın saç, giysi ve ten üçlemesiyle mükemmel olacak renkleri üzerinde düşünülüyor. Bunun için provalar ve makyaj denemeleri yapılıyor. Nihayetinde, kırmızı halıda makyajlarını çok beğendiğimiz ünlü yıldızların imajları özel bir süreçten geçerek karşımıza çıkıyor. 

Kırmızı halıda gördüğünüz hiçbir şey tesadüf değil! Rujun ana renginin tonu bile yıldızın saç ve ten rengine göre karar veriliyor. Oscar 2016 kırmızı halıda muhteşem renk ve ten uyumu sergileyen 3 ünlü yıldızın seçimlerine bakalım mı? 


BRIE LARSON

‘Room’ filmi ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Oscar’ını alan Brie Larson, kraliyet mavisi denilen çarpıcı mavi tonunda Gucci elbisesi ve yarım toplanmış saçı ile Rönesans kadınları gibiydi.

Larson’un makyaj artisti bu mavi renkli elbiseyi tamamlamak için menekşe pembesi ruj ve gözlerde de ışıltılı pembe-mor far kullanmayı tercih etmişti. Yanaklarda da çok hafif pembe renkte bir allık göze çarpıyordu.

Bu denli etkileyici bir mavi renkli elbiseyi tamamlamak için makyajda pembe-mor tonlarından daha iyisi olamazdı. Brie Larson’un hem elbise hem makyajı gerçekten de buğday teni ile muhteşem bir uyum içindeydi. Biz çok beğendik!

Siz de bu renkleri kullanmak isterseniz, Make Up For Ever Artist Shadow Color Palette far paletini ve Nars Audacious Janet (Macenta pembesi) ruju tercih edin.

NAOMI WATTS

Armani Prive marka, straplez lacivert elbisesi ile Oscar gecesi göz kamaştıran Naomi Watt, saçı ve makyajı ile beraber tam bir Hollywood görkemini yaşattı bize.. Ayrıca makyajı da oldukça başarılıydı. Elbisesinin koyuluğu, teninin ve saçlarının açıklığını dengelemek için harika parlak bir kırmızı ruj tercih etmişti. Makyajının yıldızı dudakları olduğu için gözlerinde renkli far yoktu sadece maskara ve bronz allık vardı yüzünde. Bir de parlak görünen ten için aydınlatıcı...

Mavi gözleri ve beyaz teniyle uyumlu olabilecek soğuk bir kırmızı ruj kullanmıştı Naomi Watts. Mavi alt tabanlı bu ruj, yıldızın lacivert elbisesiyle birlikte müthiş bir ambiyans içindeydi. 

Eğer siz de Watts gibi beyaz bir tene ve mavi gözlere sahipseniz, mavi alt tabanlı kırmızı ruj olarak Nars Audacious Leslie’yi kullanabilirsiniz. Make Up For Ever Pro Sculpting Palette No:20 ile cildinize aydınlatıp kontür yaparsanız, siz de Naomi Watts gibi görkemli görünebilirsiniz.

MARGOT ROBBIE 

Oscar gecesinin en güzellerinden biri şüphesiz Margot Robbie’ydi. Çabasız ama bir o kadar göz kamaştırıcı güzelliğiyle dikkat çeken Margot Robbie, doğal dalgalı saçları ve nude makyajıyla “bir kadın ancak bu kadar güzel olur!” dedirttirdi. 

Derin V dekolteli, tamamen gold Tom Ford marka seksi elbisesi, sarışın yıldıza çok yakışmıştı. Saçı, elbisesi ve buğday teniyle en iyi eşleşmeyi yakalamak için nude makyaj tercih etmişti. 

Bu tarz nasıl elde edilir diye sorarsanız; Nars Hot Sand Multiple’ı yüzünüzün aydınlatmak istediğiniz yerlerinde kullanın. Nars Alhambra toprak tonlarındaki far ile gözlerinize çok hafif gölgeli geçiş yapıp, Nars Audacious maskarayı kirpiklerinize sürün ve Nars Audacious Raquel nude bej ruj ile makyajınızı bitirin deriz
Buğday tenli ve sarı saçlı biriyseniz, toprak tonları makyajda ilk tercihiniz olmalı.

Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter