MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

ÖNCE FONDÖTEN SONRA KAPATICI!

Fondöten kullanmadan sadece kapatıcı kullanmak doğru mu? Yanlışsa neden yanlış? Hepsi yazımızda...

Doğru kapatıcının fondötene ihtiyaç bırakmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Asıl doğru olan; iyi bir fondöten kapatıcı kullanmaya gerek bıraktırmaz. Fondöten ya da kapatıcı kullanırken gerekli olduğu kadar kullanmak, konumuzun ana teması.

Fakat asıl mevzu fondötene ihtiyacımız olduğunu inkar etmek!

Kapatıcı geniş renksiz bölgelerde işe yaramıyor
Sorunlu bölgelere önce kapatıcı kullanmak, yanlış bir yöntem. Çünkü daha fazla ürün kullanmak, makyaj bittiğinde cildinizi daha pürüzlü ve kalıp gibi gösterecektir. 

İkincisi, kapatıcılarda fondötenler kadar renk şansınız bulunmuyor. En iyi seçenek, geniş alandaki problemleri gidermek için önce tamamen fondöten uygulamak ardından kapatıcı ile detaya girmektir.

Fondöteninizi ince bir fırça ile uygulamayı deneyin
Fondöteni kendi fırçası ile değil, daha ince bir kapatıcı fırçası ile cildinize sürün. İnce fırça kullanmak daha çok vaktinizi alsa da, daha fazla kontrol sağlayacaktır. 

Fondöteni dikkatlice yüzün her yerine ince bir tabaka halinde uygulayın. İkinci turda fondöteni kapatıcı gibi sorunlu bölgelere sürün. Bu şekilde kapatıcı kullanmaya ihtiyacınız kalmayabilir. 

Her zaman ten renginize uyan doğru fondöten tercih edin.
Fondöten tam ten renginizde olmalı. Açık veya daha koyu değil. Böylece üstüne istediğiniz kadar renkli makyaj yapabilirsiniz, maske gibi durmaz.
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter