Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ERKEK CİLT BAKIMI DOSYASI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Erkek Bakım

ERKEK CİLT BAKIMI DOSYASI

 • Temmuz 11, 2020

Erkeklerin kendi bakımlarıyla ilgili en önemli uğraşısı sakal ve bıyıklarıdır. Her gün tıraş olmak cildi tahriş eder, dış etkenlere açık hale getirir. Kızarıklıklara, kimi zaman kıl dönmesine neden olur. Bir de sivilceleri varsa, tıraş birçok sıkıntıya yol açar. Bakım, sadece tıraş ile sınırlandırılmamalıdır. Çünkü erkek cildi kadın cildine göre daha kalın olduğundan ve hormonal yapısı nedeniyle daha çok yağ ürettiğinden, erkek cildinin de düzenli temizlik ve bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle erkeklerin de ciltlerine özen gösteren temel bakım alışkanlıkları edinmeleri, daha sağlıklı ve daha iyi görünmelerini sağlar. Uzun vadede, ciltlerinin genç kalmalarını sağlar. 
 

Erkekler cilt yaşlanması konusunda çok şanslı

 

Erkek ciltleri yaşlanma konusunda kadınlara göre çok avantajlı bir durumda diye belirtmiştik. Çünkü uzmanlar erkeklerin cildindeki kolajen miktarına bakarak erkek cildinin kadından 15 yıl daha geç yaşlanabileceğini söylüyor. Ayrıca testosteron uyarısıyla kadınlara göre derileri yüzde 25 daha kalın ve daha sıkı. Ciltteki yağ salgısının da daha fazla olması geç yaşlanmalarında etkili. Ah biz kadınlar kıskanmayalım da ne yapalım! Bir de erkeklerin sık sık tıraş olma durumu var ki, buna peeling etkisi de diyebiliriz. Kısaca, erkekler kadınlara göre yaşlanma konusunda çok şanslılar. Bir de bunu bakımla desteklediklerinde yaşlanma belirtileriyle çok geç karşılaşırlar. 


Erkeklerin de cilt bakımına çok ihtiyacı var

 

Şanslılar ama erkekler neden hızlı yaşlanıyor o zaman? Genetik tüm avantajlarına rağmen; iş stresi, sorumluluklar ve yaşam şartları günümüzde erkek cildinin avantajlarını neredeyse ortadan kaldırmış durumda. Bir de üstüne erkeklerin daha az güneş koruyucu ve anti-aging kremler kullanması eklenince maalesef ciltleri hızlı yaşlanabiliyor.
 

Bu yüzden erkekler de cilt yaşlanmasına karşı önlemlerini alıp, kendileri için üretilen bakım ürünlerini kullanmalılar. O halde erkeklerin günlük cilt bakım rutininde yapması gerekenler neler?
 

 

1. Erkekler için cilt bakım önerileri

 

1) Cilt temizliği

 

Erkeklerin de tıkanmış gözenekleri ve gün içinde çevreden gelen kiri ciltlerinden arındırmak için yüz temizleyicileri kullanmaları gerekiyor. Sabun, cildi daha çok kurutup tahriş edebilir ama yüz temizleyiciler cildin doğal nem dengesini bozmadan ciltteki tüm kiri alır. Sabah ve/veya akşam ciltlerini bu temizleyiciler ile arındırmalılar.
 

Temizleyici köpük / Shiseido Men Cleansing Foam, cildin doğal nemine zarar vermeden kir ve yağ fazlalığını ortadan kaldıran, çok etkili erkek yüz temizleyicisidir. Su ile temas ettiğinde köpürür. Cildi canlandırır. Cildi kurutmadan ve germeden taptaze bir his verir. Siyah nokta oluşumuna yol açmaz. En hassas ciltler bile kullanabilir. Alerji riskini en aza indiren harika bir formüle sahiptir.

 

Arındırıcı peeling / Shiseido Men Deep Cleansing Scrub, cildi derinlemesine temizleyen, ciltteki sertliği, siyah noktaları ve ölü hücreleri yok eden yüz için arındırıcı peeling’tir. Ciltte gerginlik hissi yaratmadan cildi temizler. Matlaşmış ve yorgun görünen cilde enerji dolu parlaklık verir. Haftada 2 kez kullanılması önerilir.
 

 

2) Nemlendirme

 

Erkek cildi kadınlara göre daha yağlıdır ancak yağlı ciltlerin bile nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve kırışıklık oluşumunu önlemek için günlük nemlendirici kullanın. Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterli olabilir. Kuru ciltliler ise daha güçlü bir nemlendirici kullanmalılar. Bu nemlendiriciyi sabah ve/veya akşamları temiz cilde uygulamalılar.

 

Nemlendirici losyon / Shiseido Men Hydrating Lotion, ciltteki tıraş sonrası tahrişler ve sertleşmelere karşı cildi rahatlatan ve koruyan nemlendirici losyondur. Cildin kızarmasını ve kurumasını engeller. Maksimum nem dengesinin korunmasına, tıraş kesiklerinin ve pürüzlerin etkisinin azalmasına yardımcı olur. 

 

Nemlendirici jel / Shiseido Men Hydro Master Gel, cilt tarafından hızla emilen, nemlendirici ve serinletici etkili jeldir. Görünür gözenekleri küçültür. Nemi ciltte maksimumda tutar. 

 

Nemlendirici emülsiyon / Shiseido Men Moisturizing Emulsion, cilde olağanüstü nem ve rahatlık veren ve cilt tarafından anında emilen kremsi bir nemlendirici emülsiyondur. Erkek ciltlerine özel geliştirilmiştir. Tıraş sonrası meydana gelen tahrişleri hafifletir, cildi kızarmaya ve kuruluğa karşı korur. İnce çizgilerin ortaya çıkmasını azaltırken, cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirir. 

 

Cildi canlandırıcı krem / Shiseido Men Total Revitalizer, kuruluk, donukluk, ince çizgiler ve yaşlanma belirtilerine karşı etkili yüksek performanslı cilt canlandırıcı kremdir. 24 saat boyunca nemi ciltte tutar. Erkeklere özel geliştirilmiştir. Cildin doğal gücünü en yüksek seviyeye çıkarır, yorgun bir cilde yeniden hayat verir.

 

 

3) Kırışıklıklara karşı önlem alın

 

Genetik tüm avantajlarına rağmen; iş stresi, sorumluluklar ve yaşam şartları günümüzde erkek cildinin avantajlarını neredeyse ortadan kaldırmış durumda. Bir de üstüne erkeklerin daha az güneş koruyucu ve antiaging kremler kullanması eklenince maalesef ciltleri hızlı yaşlanabiliyor. Bu yüzden yaşlanma belirtileriyle savaşan kremlerden kullanmalılar. Bunları akşamları temiz cilde uygulamak gerekiyor.

 

2 haftada çizgileri azaltır! 

 

Enerji Veren Serum / Shiseido Men Active Energizing Concentrate: Erkeklerde görülen yaşlanma belirtilerine sebep olan faktörleri ortadan kaldıran ve yüze daha canlı bir ifade kazandıran konsantre serumdur. Serum, özel hasar savunma kompleksi ile cildi yaşlandıran faktörlerden korumaya yardımcı olur. Böylece kuruluk, sertlik, donukluk ve aşırı yağlanma artık bir tehdit oluşturmaz. Sadece 2 haftada çizgi görünümünü azaltır. Gözenekleri küçülterek daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu serum gündüz veya gece temiz cilde uygulanmalıdır. En iyi etki için ürünün düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

 

Göz çevresi için!

 

Kırışıklık ve kuruluğa karşı / Shiseido Men Total Revitalizer Eye Cream: Kırışıklara ve kuruluğa karşı savaşan çok fonksiyonlu göz çevresi bakım kremidir. Daha genç ve kendine güvenen bir görünüm için göz çevresinde meydana gelen belirli sorunları hedef alır. Göz altı halkaları, şişlikler, ince çizgiler ve göz kapaklarındaki sarkmaya karşı savaşır. Eye Bio-Complex HA içerir. Bu içerik hem hiyalüronik asidin doğal üretimini yeniden canlandırır hem de bu doğal içeriğin cildin en alt tabakalarında bile parçalanmasını önler. Bu göz çevresi krem, göz altı ve göz üstü bölgelerine hafif parmak darbeleriyle her sabah ve akşam uygulanmalıdır. 

 

 

4) Güneş koruyucu kullanın

 

Yaşlanma lekelerinin ve kırışıklıkların en büyük nedeni güneş ışığının verdiği hasardır. Günde 5 dakika bile güneşte kalsanız cildiniz büyük oranda etkilenir. Sabah evden çıkmadan yüzünüze güneş koruyucu veya en az 30 SPF içeren nemlendirici ekleyin. 

 

Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF30 veya SPF50, UV ışınları, kuruluk ve hava kirliliği gibi zararlı etkenlerden cildi korurken nemlendiren, tüy gibi hafif günlük güneş kremi. 

 

Shiseido Future Solution LX Universal Defense SPF50, cildi zararlı UV ışınlarından, ışık ortamı radikallerinden ve şehrin hava kirliliğinden koruyan günlük premium savunma kremidir. Hem günlük nemlendirici, hem de güneş koruyucu görevi yapar, pratik bir üründür. 30’lu yaşlardan itibaren kullanılabilir. 

 

Shiseido Wet Force Expert Sun Aging P Cream SPF30, suya dayanıklı, cilt için güçlü bir koruma sağlayan yenilikçi güneş kremidir. Shiseido’ya özgü Wet Force teknolojisini barındırır, böylece suyla ve terlemeyle koruma etkisi daha da artar. Bu üstün UV karşıtı güneş kremi, günlük olarak kullanılabilir.

 

 

2. Tıraş Ritüeli Bakımı 

 

Tıraş öncesi sakalları yumuşatın

 

Tıraştan önce sakallarınızı yumuşatmanız hem kolay tıraş olmanızı hem de cilt tahrişinizin minimuma inmesini sağlar. 

 

Tıraştan sonra cildi nemlendirin

 

Ne kadar dikkatli olursanız olun ve kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun tıraş bitiminde cildiniz mutlaka biraz tahriş olur. Tıraş olmak aynı zamanda cildin üzerindeki ölü hücreleri de kazımaktır. Ölü hücrelerden arınan cildiniz artık daha hassas bir hale gelmiştir. Bu yüzden balsam veya losyon gibi tıraş sonrası bakım ürünleri ile cildin nemlendirilmesi ve rahatlatılması gerekir. 

 

Traş sonrası yatıştırıcı balsam / Penhaligon’s Blenheim Bouquet After Shave Balm, tıraş sırasında kaybedilen nemi takviye eder ve cildi rahatlatır, yatıştırır. Limon, çam, lavanta, misk ve karabiber notaları içerir. Ayriyeten cildi yatıştıran ve rahatlatan Aloe Vera, papatya özü ve besleyici E vitamini içerir.

 

Traş Sonrası Canlandırıcı Sprey / Penhaligon’s Bayolea After Shave Splash, tıraş sonrası cildi serinletip rahatlatan, canlandıran nemlendirici spreydir. İçeriğindeki ‘Witch Hazel (cadı fındığı)’ gözenekleri sıkılaştırır. Tazeleyici hoş bir kokusu vardır. Cilde canlılık verir.

 

Traş Sonrası Rahatlatıcı Balsam / Penhaligon’s Bayolea After Shave Soothing Balm, shea yağı ve E vitamini ile zenginleştirilen tıraş sonrası cildi yatıştıran ve nemlendiren balsamdır. Güzel bir kokusu vardır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ