;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ERKEKLERİN VE KADINLARIN SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI KULLANABİLECEKLERİ ÜRÜNLER NELER?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
HAIR CARE SPREY
ASHLEY JOY
Saç Bakım Spreyi
339,90 TL
HERBAL HAIR CARE OIL
ASHLEY JOY
Bitkisel Saç Bakım Yağı
599,90 TL

Erkek Bakım

ERKEKLERİN VE KADINLARIN SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI KULLANABİLECEKLERİ ÜRÜNLER NELER?

 • Temmuz 02, 2020

 

Saç dökülmesinden sadece erkekler mi muzdarip olur sanıyorsunuz? Elbette hayır. Kadınlar da bu sorundan oldukça fazla dert yanıyor. Peki, saç dökülmesini önlemek mümkün mü?

 

Kadınlar ve erkeklerin ortak sorunlarından biri de saç dökülmesi… Estetik görünümde çok önemli bir yer tutan saç kaybı, bunu yaşayan kişi için oldukça mutsuzluk verici olabiliyor. Saç dökülmesi erkeklerde daha sık olmasına rağmen, kadınlarda da görülüyor ve psikolojik etkisi çok daha fazla oluyor.

 

Saç dökülmesinin önce olası sebeplerine, sonra da saç dökülmesine karşı kullanılabilecek ürünlere bakalım. 

 

 

1) Saça uygulanan boya, renk açma, röfle gibi işlemlerin çok sık uygulanması saça zarar verir. Saçı cansızlaştırıp kırar ve zayıflatır.
 

2) Çok sıkı yapılan atkuyruğu, örgü gibi modeller saç derisinin nefes almasını önler. Ayrıca saç diplerine etki eden sabit çekme kuvveti saç kaybına neden olabilir.
 

3) Fırça yerine geniş ağızlı ve düz uçlu tarakların tercih edilmesi de saçları daha az döker.
 

4) Saç dökülmelerinin en sık rastlanan sebeplerinden biri de kalıtımsal faktörlerdir. Özellikle erkeklerde bu tip dökülme daha geçerlidir.
 

5) Hormonal sebepler de hem erkekler de hem kadınlar da dökülmeye sebep olabilir.
 

6) Proteinden yoksun diyet yapanlar ve yetersiz beslenme alışkanlığına sahip kişiler de saç dökülmesi fazlaca görülür. Çünkü vücut proteini muhafaza etmek için saçları dinlenme evresine sokar. Bundan 2-3 ay sonra da yoğun bir saç kaybı oluşur. Uzmanlar, bu durumun yeterli miktarda protein alınımıyla düzelebileceğini belirtiyor.
 

 

7) Ayrıca saç dökülmelerinin altında kansızlık, vitamin eksiklikleri, ağır hastalıklar da yatabilir. Bunun için uzman bir doktora başvurmak gerekir.
 

8) Günümüzde saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biri de strestir. Günlük hayatta yaşanan stresler, gerginlikler de saç dökülmesini tetikler.

 

Saç dökülmesinin her zaman net bir sebebi de olmayabilir. Eğer ciddi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa, saçı kuvvetlendiren ve besleyen ürünlerle dökülmenin önüne geçilebilir ya da hafifletilebilir. Erkekler için dökülme karşıtı özel içerikli şampuanlar bulunduğu gibi kadınlar için üretilen canlandırıcı ve besleyici bakım ürünlerini erkekler de kullanabilir. 

 

 

Dökülme Azaltan Şampuan 
 

Valmont Regenerating Cleanser, saç derisine yaşlanma karşıtı bakım yaparak saç dökülmelerini azaltan şampuandır. Saçı derinlemesine temizleyerek arındırır. Üçlü DNA ve keratin içeren zengin formülü ile kökten uca saçları besler, güçlendirir. Saç canlılığını ve parlaklığını yeniden kazanır. Bu keratinli şampuanlar her saç tipine uygundur. Fakat boyalı saçlar için renk açıcı özelliği bulunmaktadır.
 

Erkeklere Özel Şampuan
 

Shiseido Adenogen Hair Energizing Shampoo, saç köklerini kirden arındırarak, saçların daha hızlı ve sağlıklı uzaması için uygun ortam hazırlayan erkek şampuanıdır. Bio-temizleyici ajanlar sayesinde saç derisindeki fazla yağı ve kiri temizler, saç büyütücü faktörleri destekler. Ayrıca anti-bakteriyel ajanlar ile kepeklenme ve kaşıntıyı engeller. Saç derisindeki problemler ortadan kalkınca dökülmeye karşı da önlem alınmış olunur.
 

 

Kolajenli Saç Kremi

 

H2O+ Sea Marine Collagen Conditioner Apres Shampooing, deniz mineralleri ve panthenol ile zenginleştirilmiş saç kremidir. Nemi saçta tutmak için kolajen içeriği yüksektir. Saçlara bakım yaparak onları parlak ve pürüzsüz yapar. Yüksek nem özelliği ile saçları yumuşatır. Saç uçlarını onarır. Saçlar sağlık kazanır. Tüm saç tipleri kullanabilir. 
 

Bitkisel Bakım Yağı
 

Ashley Joy Bitkisel Saç Bakım Yağı, 24 bitkisel yağ ile zenginleştirilmiş bakım yağıdır. Saçları parlatır, yumuşatır ve besler. Saçların sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki A ve E vitaminlerinin antioksidan özelliği, saçları güneş ışığının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, Baobab yağı saçı yoğun şekilde nemlendirir. Saç için besleyici, canlandırıcı ve kuvvetlendirici özellikte bakım yağıdır. Paraben ve Parafin içermez.
 

 

Arganlı Saç Bakım Serumu
 

Ashley Joy Argan Saç Bakım Serumu, içeriğindeki argan yağı ve diğer bitkisel yağlar ile cansız, sağlıksız ve yıpranmış saçların daha sağlıklı ve daha güçlü görünmesine yardımcı olur. Cansız saçların ışıltı ve güç kazanmasını destekler. İçeriğindeki havuç yağının sağladığı A vitamini ile saçı beslerken, saçı nemlendirir. Durulanmaz. Paraben ve Parafin içermez.

 

Saçlara Kökten Uca Koruma Kalkanı

 

Valmont Sublimating Serum, saç derisindeki yaşlanma etkileri ile hasar görmüş saçları onarmaya yardımcı olan güçlü bir bakım serumudur. Saçları onarır, yeniler ve canlandırır. Mat saçlara ışıltı sağlar. Yıpranmış saçları canlandırır. Amino asit ve seramid zengin formülü ile saçlara kökten uca bakım yapar. Saçlarda kökten uca koruyucu bir kalkan oluşturur. Saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırır. 

 

Mucize Saç Maskesi
 

Marrakesh Miracle Masque, kenevir ve argan yağı özü içeren formülü sayesinde saçlara elastikiyetini yeniden kazandıran mucize maskedir. İşlem görmekten yıpranan saçlara derinlemesine nüfuz eder ve onları güçlendirir. Jojoba yağı sayesinde parlaklığını yitirmiş saçlara hayat verir. İşlem gören mat ve yıpranmış saçlar için ideal bir saç bakım maskesidir. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ