Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
YANE HAKE PRECISION EYE BRUSH
SHISEIDO
Eyeliner ve Kaş Fırçası
1.450,00 TL 1.232,50 TL
#26 PUSH EYELINER BRUSH
NARS
Eyeliner Fırçası #26
1.440,00 TL
STYLO YEUX WATERPROOF
CHANEL
Suya Dayanıklı Eyeliner
880,00 TL
CLIMAX EYELINER
NARS
Climax Likit Eyeliner
1.300,00 TL
MICROLINER INK EYELINER
SHISEIDO
24 Saat Dayanıklı Mikro İnce Uçlu Göz Kalemi
1.450,00 TL 1.232,50 TL
HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER
NARS
Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
1.290,00 TL

Eyeliner

EYELİNER NEDİR VE NASIL EYELİNER ÇEKİLİR?

 • Haziran 27, 2020

Bella Hadid Cannes Eyeliner

Eyeliner’ın -tartışmasız ki- makyajda rolü büyük. Bunu anlamak için biri eyeliner’lı, diğeri eyeliner’sız 2 makyaja bakmak yeterli. Çünkü eyeliner’ı sürüş şekliniz ifadeyi belirliyor, görünüme çarpıcı bir etki katıyor. Eyeliner, tamamen nasıl görünmek istediğinizle doğrudan ilişkili... Dramatik, seksi, nostaljik? Hangi kadın olmak istiyorsanız, eyeliner sizi “o” kadın yapıyor. 


Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmek mümkün. İster krem formda, ister göz kalemi isterse likit olsun; eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün yapamadığınızı düşünüyorsanız, sizin için aklınızdaki tüm eyeliner sorularına yanıt verecek büyük bir eyeliner dosyası hazırladık.


İÇİNDEKİLER
 

1. Eyeliner nedir?

2. Eyeliner nasıl çekilir?

3. Eyeliner ve göz kalemi arasındaki farklar neler?

4. Eyeliner önerileri

5. Eyeliner markaları

6. Eyeliner çeşitleri

7. Eyeliner fırçaları

8. Eyeliner modelleri

9. İnce eyeliner nasıl çekilir?

10. Eyeliner fiyatları

11. Eyeliner modelleriyle özdeşleşmiş ünlüler

 

1. Eyeliner nedir?
 

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir. Gözleri vurgulamak, bakışlara anlam katmak için kullanılır. Üç çeşidi vardır:
 

Likit eyeliner: Likit halde bulunur. İnce uçlu fırçası ile kirpik köklerine yakın bir hat çekmeye izin verir.
 

Kalem eyeliner: En yaygın kullanılan kalem biçimindeki eyeliner’dır.

 

Jel ya da krem eyeliner: Kalem eyeliner’ın sertliğinden hoşlanmayanlar ile likit eyeliner’ı yeterince dikkatli kullanamayanlar için idealdir.

 

2.Eyeliner nasıl çekilir?
 

Eyeliner, bazı kadınlar için makyajın olmazsa olmazı. Bazıları da çok sevdiği halde çekemediği için eyeliner kullanamıyor. Peki, en kolay ve en mükemmel şekilde eyeliner nasıl çekilir?
 

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmek mümkün. İster krem formda, ister göz kalemi isterse likit olsun; eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün yapamadığınızı düşünüyorsanız, biraz tüyoya, birkaç denemeye ve iyi bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız var demektir.

Eyeliner Nasıl Çekilir
 

 

Kusursuz eyeliner çekmenin en pratik yöntemi

Gözün bitiş noktasından yani tersten başlayarak göz pınarlarına doğru çizgiyi incelterek uygulama yapın. Sonra bir eyeliner fırçası ile çizginin üzerinden geçerek hem hatlarını düzeltin, hem de görünümü yumuşatın.
 

Çizginin bitiş noktasından fırça ile çizgiyi yukarı çekerek kuyruğu yukarı doğru uzatabilirsiniz. Bu, gözlere kalkık bir etki de verecektir. Ayrıca fırça ile eyeliner’ın üzerinden geçtiğiniz için ürün iyice dağılmış ve sabitlenmiş olacağından gün içinde bozulmayacaktır.
 

Eyeliner çeşitlerinin hepsi ile deneyin!

Bu anlattığımız yöntem tüm eyeliner çeşitleri için geçerlidir, hepsinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Göz kalemi, daha kalın hatlı bir uygulama sağlar. Dağıtıp, buğulu bir görünüm yaratmaya elverişlidir. Likit eyeliner, ince çizgi çekmek için idealdir. Krem eyeliner ise yumuşak ve güzel bir hat çekmeye imkan verir. Kontrolü de çok kolaydır.
 

Eyeliner çekmenin birkaç yolu var elbette ve herkes kendine göre en kolay yöntemi seçiyor. Bu anlattığımız yol, en popüler olan eyeliner sürme yöntemidir. Kalem eyeliner ile bir de şu yöntemi deneyebilirsiniz: Kalem eyeliner ile tek bir düz çizgi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler yapın. Göz ortasından başlayıp göz dış kenarına devam edin, daha sonrasında ise göz iç kısmından göz ortasına ulaşıp hattı tamamlayın.

Nars Göz Kalemi Uygulaması

 

3. Eyeliner ve göz kalemi arasındaki farklar neler?

 

Hiç makyaj yapmasa dahi, eyeliner’sız sokağa çıkmayan, sadece eyeliner ile makyajını tamamlayan kadınlar vardır. Kısaca, fazla makyaj yapmayan bir kadının bile siyah göz kalemi mutlaka vardır! Sizce göz kalemi mi yoksa eyeliner mı? Kendinize uygun olanı nasıl belirlersiniz? 

 

Eyeliner mı kalem mi tercih edeceğiniz tamamen beklentilerinizle doğrudan alakalıdır. Eğer yoğun bir göz makyajı istiyorsanız kalemi alt ve üst kirpik diplerine uygulayabilirsiniz. Dramatik bir görünüm içinse, eyeliner ile çekeceğiniz kuyruklu bir çizgi en iyi seçim olur. Elbette hepsi bu kadar değil. Hadi aradaki farkları detaylı inceleyelim.


Eyeliner Uygulaması

 

Eyeliner

Bu eyeliner likit veya krem kıvamda olur ve kaleme göre biraz daha parlaktır. Ne kadar ince çekilirse o kadar güzel durur. Eyeliner’ın kullanımı kaleme göre biraz daha zordur. Biraz pratik ile kusursuz uygulamaya ulaşılır. 

 

Eğer ince ve fazla titizlik isteyen bir göz makyajına kalkıştıysanız likit veya krem eyeliner tercih edin. Likitlerde inceden kalına her türlü çizgiyi çekebilirisiniz. Ama krem liner’lar kesinlikle yoğun ve ince olmayan çizgiler için ideal. Tabii likit eyeliner biraz daha zor, hata yapmamak için dikkatli olmak gerekiyor. Krem eyeliner, kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için ideal. Kremsi formda olduklarından yoğun bir görünüm veriyorlar. 

 

Göz kalemi

Göz kaleminin kullanımı daha kolaydır, kontrollü bir uygulama sağlar, kalın çizgi çekmek için idealdir. Mat görüntüsü vardır. Ayrıca göz kalemini dağıtmak mümkündür, o yüzden dumanlı göz makyajının vazgeçilmezidir. Hem göz kapağına hem de alt kirpik diplerine sürülür.

 

Kohl Pencil ne demek?

Kohl Pencil yani kohl göz kalemi, göz içine ve göz üstüne sürülebilen sürme kalem demektir. Bu tarz göz kalemleri harmanlanabilir ve buğulu göz makyajı elde edilebilir. Kirpik diplerini belirginleştirmek ya da göz içine yoğunluk için kullanılabilirler. Farların altına uygulandığında yoğunluk ve derinlik sağlarlar. Gözlere derinlik ve dramatik bir görünüm katarlar. Nasıl kullanmak isterseniz… Bu yüzden biraz daha yumuşak uçludurlar. Özellikle ‘smoky eye’ makyajın vazgeçilmezidirler.


Uzun süre dayanıklı eyeliner

 

Uzun süre dayanıklı ya da kalıcı göz kalemi ne demek?


Bu tarz göz kalemleri suya, neme ve terlemeye dayanıklıdır. Saatler boyu akmaz, bozulmaz ve dağılmazlar. Bu özelliklerinden dolayı biraz daha sert uçludurlar. Çok çabuk kuruyup sabitlenirler, dumanlı göz makyajı yapmak için pek elverişli değildirler.

En çok göz üstüne ve göz içine kullanılırlar. 

 

Eğer düğün, kokteyl, akşam yemeği, havuz başı, plaj gibi makyajın uzun süre dayanması gereken durumlar için idealdirler.

Yazın çok sıcaklarda göz makyajı yapacaklar da bu dayanıklı kalemlerden kullanabilirler. Gün içinde sürekli tazeleme ve aynaya bakma hissinden kurtulmuş olurlar. 


Dayanıklı makyaj konusunda sizi “Suya Dayanıklı Kozmetik Kullanmanız İçin 3 Önemli Sebep” yazımıza alalım.

 

En iyi göz kalemi çeşitleri

Nars Velvet Eyeliner

 

Nars Velvet Eyeliner, kremsi yumuşaklıkta, kolay sürümlü göz kalemidir. Oldukça zengin pigment yapısı vardır. Rahat şekilde dağılır ve harmanlanır. Dumanlı göz makyajı yapmak ve kalın eyeliner çekmek için idealdir. Güçlü renkleriyle gözleri vurgular. Dramatik ve derin bakışlar yaratır. Göz içine de rahatlıkla kullanılabilir. Kremsi yumuşaklıkta uca sahiptir. 

Dağıtma işlemi için Nars Wet Dry  Eyeliner  Brush  #51 kullanabilirsiniz. Likit ya da kremsi formüldeki eyeliner’ları uygulamak için idealdir. İstediğiniz göz makyajını yapabilmeniz için hassas ve kolay bir uygulama sağlar.


Nars Larger Than Life Eyeliner da uzun süre dayanıklı, yumuşak sürümlü ve buğulu görünüm yaratmaya çok uygun bir göz kalemidir.
 

4. Eyeliner önerileri

 

Far seçiminde göz rengi nasıl önemli bir kriter ise, eyeliner’da da aynı durum söz konusu. Göz renginize yakışan bir eyeliner rengi seçmelisiniz! Peki, kime hangi renk yakışır? Göz makyajında kullanacağınız her renk, ifadenizi etkiler. O yüzden makyaj yaparken mutlaka göz renginizi baz almalısınız. Bu sene yine çok trend olan renkli eyeliner kullanımında da aynı kural geçerli: Göz renginize yakışan renkleri kullanın!
Mavi Eyeliner Uygulaması

 

Mavi gözler için renkli eyeliner

Bakır ve altın, mavi gözleri vurgular. Ayrıca sıcak metalik renkler iristeki parlaklığı yakalar ve ortaya çıkarır. Makyajda zıt renkler kullanmak bu yüzden güzeldir! Lacivert, bronz ve şampanya renkleri de mavi gözlülere çok yakışır. Kalın ve net hatlı bir çizgi çizebilirsiniz bu renklerle gözünüze... Harika duracaktır!

 

Önerilerimiz : Shiseido  Microliner Ink Eyeliner Teal ( Deniz Mavisi )

 

Yeşil gözler için renkli eyeliner

İçinde kırmızılık barındıran renkler yeşil gözler için en muhteşem tonlardır! Mürdüm, bordo, garnet, ametist ve bronz özellikle yeşil gözlülerde cidden büyüleyici durur. Pas rengi, maun ve patlıcan moru da yeşil gözlülerin denemesi gereken renklerden... Üst kirpik ve alt kirpik dibinizi bu renklerle çerçeveleyip, gözünüzün rengini iyice vurgulayabilirsiniz.

 

Önerilerimiz: Nars Larger Than Life Bourbon Street (mor)
 

Mor Eyeliner Uygulaması

 

Kahverengi gözler için renkli eyeliner

Kahverengi gözlere her şey yakışır! Ama kehribar ve gece mavisi tonları kahverengi gözlerdeki ışığı ortaya çıkarır. Mor, kobalt ve gri de kahverengi gözlülere yakışan eyeliner renkleri arasındadır. İster ince bir çizgi, isterseniz hatları net kalın bir çizgi... Her türlü nefis olacaktır!

Önerilerimiz : Nars Larger Than Life Long-Wear  EyelinerRue Saint Honore  ve Bourbon Street 

 

Ela gözler için renkli eyeliner

Zümrüt ve altın, ela gözlerdeki yeşil tonları ortaya çıkarır. Sıcak kahverengi, gözün kendi zenginliğini arttırır. Yani renk pigmentlerini vurgular. Bronz, mürdüm ve bakır tonları da ela gözlülere çok yakışır. Bu renkleri kalın bir hat olarak gözün iç kısmından dışına kadar uygularlarsa çok güzel durur.

Önerilerimiz : Nars Eyeliner Stylo

 

5. Eyeliner markaları
 

Eyeliner çekmek mühim iş! Çizgide bir eğrilik ya da bozukluk göz makyajınızı baştan yapmanıza sebep olabilir. O yüzden her zaman işinizi kolaylaştıran en kaliteli eyeliner markalarını kullanmalısınız. 
 

Göz makyajı hata affetmez. Özellikle eyeliner çekerken dikkatli olmak gerekir, en ufak bir hata makyajınızı berbat edip, onu baştan yapmanıza sebep olabilir. O yüzden kaliteli, sağlam, elinizden kaymayan, tutuşu kolay ve sizin iyi kavrayacağınız eyeliner markalarından ürünler seçmelisiniz.
 

Ayrıca kaliteli eyeliner kullanmanız göz sağlığınız açısından da önemli. Göze en yakın temasta bulunan kozmetik ürünü eyeliner’dır. Eyeliner’ınızın gözünüzde alerjiye, kızarıklığa ve rahatsızlığa sebep vermemesi için seçiminiz daima kendiniz için en iyisi olmalıdır.

Nars Eyeliner Uygulaması

 

Sizin için seçtiğimiz en iyi 6 eyeliner:
 

1) Nars Eyeliner Stylo: Dramatik bir görünüm için eyeliner ile çekeceğiniz kuyruklu bir çizgi en iyi seçim olur. Nars Eyeliner Stylo, tek bir hareketle kusursuz eşit bir çizgi sağlayan keçe uçlu eyeliner’dır. Hassas bir belirginleştirme ve çok yönlü uygulama eşsiz bir keçe ucu vardır. Makyaj artistlerinin en sevdikleri arasındadır. Net hatlar verir.
 

Eyeliner çekerken zorlanıyorsanız, önce göz kalemi ile istediğiniz şekli çizin ve sonra Stylo’yla yoğunlaştırın. Daha fazla kontrol için Stylo’nun ucunu yanlamasına tutup eyeliner’ınızı çekebilirsiniz.
 

2) Nars Eyeliner Pencil: Uzun süre kalıcı renk sağlayan göz kalemidir. Yoğun pigmentlere sahiptir. Gözü çekiştirmeden yumuşak ve pürüzsüz bir uygulama sağlar. Yumuşak yapısı toz göz farlarıyla birlikte kullanmak için idealdir.

 

3) Nars Kohliner, mat veya ışıltılı yapıda olan asansörlü göz kalemidir. Yoğun pigmentlere sahiptir. Yumuşak dokulu olduğundan kolay sürülür. Eyeliner gibi kullanılırken, rengi dağıttığınızda dumanlı göz makyajına sahip olmanızı sağlar. Asansörlü tasarımı sayesinde kalemtıraş ile ucunu açmaya gerek yoktur. Ürünü alttan çevirdiğinizde ucu çıkar. Kalemin ucunu sadece kullanacağınız kadar çıkarmanız, uygulama sırasında kırılmayı önler.

 

4) Nars Larger Than Life Long-Wear Eyeliner, uzun süre dayanıklı göz kalemidir. Gözlere yoğun ve zengin bir renk verir. Yumuşak ve kremsi bir yapısı vardır. Kolay bir eyeliner uygulaması yapılmasını sağlar. Buna rağmen çok çabuk sabitlenir ve kurur. Hiç bulaşmadan ve topaklaşmadan uzun saatler boyu kalıcılığını korur. Renk çeşitliliği fazladır.

 

5) Nars Velvet Eyeliner, kremsi yumuşaklıkta, kolay sürümlü göz kalemidir. Oldukça zengin pigment yapısı vardır. Rahat şekilde dağılır ve harmanlanır. Dumanlı göz makyajı yapmak ve kalın eyeliner çekmek için idealdir. Güçlü renkleriyle gözleri vurgular. Dramatik ve derin bakışlar yaratır. 9 rengi vardır. Tam etkili sonuç ve kontrollü uygulama için kalemtraşla kolayca açılır.

 

6) Nars Night Series Eyeliner

Uzun süre kalıcı ve pırıltılı göz kalemidir. Tam 4 rengi vardır: Mavi, mor, yeşil ve altın. Eyeliner’ların hepsi gözlerde değerli bir mücevher gibi parlar. Kolay uygulanabilir bir yapıya sahiptir.
Nars eyeliner Stylo


6. Eyeliner çeşitleri

 

Eyeliner’lı makyaj her zaman güzel görünür çünkü gözlerin şeklini ortaya çıkarır. Eyeliner’ı çeşitlerine ve kullanım alanlarına göre inceledik.

 

Keçe uçlu eyeliner

Keçe uçlu eyeliner’lar acemiler için çok idealdir. Keçe uçlu eyeliner’lar aynı kalem gibi olur ve kolay uygulama sağlarlar. Çünkü tutuşları rahat, sürümleri pratik olur. Likitlere göre daha hızlı kurudukları için kat kat sürme imkanı verirler. Böylece ilk kattan sonra rötuş gerekiyorsa, çizgiyi düzgünleştirebilir veya istediğiniz gibi kalınlaştırabilirsiniz. Bu eyeliner’lar keçe uçlarından dolayı çok ince çizgi yerine, grafik çizgi denilen daha net hatlı ve kalın çizgilere imkan verirler.

 

Nars Eyeliner Stylo:

Tek bir hareketle kusursuz eşit bir çizgi sağlayan eyeliner’dır. Hassas bir belirginleştirme ve çok yönlü uygulama eşsiz bir keçe ucu vardır. Makyaj artistlerinin en sevdikleri arasındadır. Net hatlar verir.

Nars Gel Eyeliner

 

Jel/krem eyeliner

Jel eyeliner’lar minik bir kavanoz içerisinde satılırlar ve özel eyeliner fırçasıyla sürülmeleri gerekir. Hemen sabitlenirler ve oldukça kalıcıdırlar. Fırçayla uygulamada rahattır, kolay bir uygulama yaparsınız. Akma ve bulaşma yapmazlar. Kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için idealdirler. Kremsi formdadırlar. Yoğun bir görünüm verirler. 

 

Kimilerine göre en kolay uygulama jel eyeliner’lar ile yapılır. Jel eyeliner’ı kolaylıkla kullanabilmek için kılları kısa ve ucu sivri olan fırçaları tercih edin. Böyle bir fırça sayesinde kıvrım yapmak ve kirpik diplerine eyeliner uygulamak daha kolay olacaktır. 

 

Likit eyeliner

Bu incecik uçlu eyeliner’ları uygulamak biraz tecrübe isteyebilir. Çünkü çok ince ve hassas bir eyeliner görüntüsü istediğiniz zaman kullanabileceğiniz likit eyeliner’lar hata kabul etmez! Kıvamları neredeyse su gibi olduğu için çabuk kurumazlar, bu yüzden sürdükten sonra kurumaları için birkaç dakika beklemelisiniz. 

 

İnce uçlu olan likit eyeliner'ı düzgün ve ince çizgiler istiyorsanız tercih edin. Ayrıca alt kirpikler için de likit eyeliner daha uygundur. Derin ve gizemli bakışlar yaratır. Kirpik diplerine istenilen incelikte, kolayca uygulanabilir.

 

Kalem eyeliner

En klasik eyeliner ürünü. Kalem formlu eyeliner’lar diğerlerine göre biraz daha sert uçludurlar, kalem formundan dolayı kullanımları rahattır. Kalem eyeliner’lar ile yumuşak ve buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için çizgiyi çektikten sonra bir far fırçasıyla rengi hafifçe dağıtmanız kafidir.

 

Nars Kohliner Minorque, yoğun siyah rengi ve mat dokusuyla bakışlarınıza derinlik katar. Dümdüz bir çizgi çekin. İster rengi fırçayla dağıtın, buğulu bir görünüm yakalayın; isterseniz çizgi olarak bırakın. Dağıtma işlemi için Nars Push Eyeliner Brush #46 kullanabilirsiniz. Asansörlü tasarımı ve kolay uygulanabilir dokusu sayesinde çizgi çekilirken yolundan çıkmaz, uzun süreli etki sağlar. 
 

Nars Eyeliner Fırçası

 

7. Eyeliner fırçaları

 

Krem/jel eyeliner’ları uygulamak için iyi eyeliner fırçalarınız olmalı. Bu, eyeliner’ınızın gözdeki duruşunu etkileyen en önemli faktördür.
 

Nars 46 Push Eyeliner Fırçası:

Kirpik çizgisine rengi mükemmel bir şekilde uygulamanızı ve eyeliner’ı yayıp yumuşatmanızı sağlar. Düz uçludur.
 

Nars 47 Angled Eyeliner Fırçası: Kirpik çizgisine eyeliner’ı uygularken kusursuz bir şekilde kayacak şekilde tasarlanmıştır. Açılı uçludur.
 

Sigma E05 Eyeliner Fırçası: İnce uçlu ve konik başlığa sahip eyeliner fırçasıdır. Net ve pürüzsüz çizgiler oluşturmak için tasarlanmıştır. 
 

Sigma E06 Winged Eyeliner Fırçası: Kusursuz eyeliner uygulaması için özel olarak formüle edilmiş makyaj fırçasıdır. Küçük ve açılı fırça yapısına sahiptir. Kuyruklu eyeliner görünümü sağlamak için idealdir. Dramatik göz makyajlarının olmazsa olmazıdır.

Sigma E10 Small Eyeliner Fırçası: İnce ve hassas uca sahip eyeliner fırçasıdır. İnce ve hassas çizgileri çekmek için kullanılır.
 

Sigma E11 Eyeliner Fırçası: Markanın en ince ve konik uçlu eyeliner fırçasıdır. Çok hassas ve ince çizgi çekmek, artistik dokunuşlar elde etmek için tercih edilmelidir.
 

Sigma E15 Flat Definer Eyeliner Fırçası: Göz makyajı için özel olarak tasarlanmıştır. Düz kesim fırçası sayesinde keskin hatlar çizebilir, gözlerinizde net vurgular yaratabilirsiniz. Üst ve alt kirpik çizgisine uygulama yapmak için de ideal bir makyaj fırçasıdır.


Nars Wet Dry Eyeliner Fırçası #51 : İnce çizgi çekmek için konik uçlu fırçadır. Likit ya da kremsi formüldeki eyeliner’ları uygulamak için idealdir. Fırçanın kılları naylon olduğu için istediğiniz göz makyajını yapabilmeniz için hassas ve kolay bir uygulama sağlar.

Shiseido Yane Hake Precision Eye Brush : Gözler ve kaşlar için ideal fırçadır. Tamamen sentetik kıllardan yapılmış düz kesilmiş ucu, kaşları kolayca tanımlar ve gözlerde de hassas ve detay uygulamalara imkan verir. Japon el yapımı bu fırça, kusursuz detay çalışması için mükemmel bir denge, esneklik ve kontrol dengesi sağlar. Eyeliner çekmek veya gözün katlanma bölgesine yapılacak hassas bir gölge işlemi için birebirdir.

 

Sigma E20 Short Shader Eyeliner Fırçası:

Küçük ve yumuşak uçlu far fırçasıdır. Konsantre renk uygulamaları için çok idealdir. Detayları vurgulamaya yarar. Kirpik diplerine ve gözün dış kısımlarına renk katmak, gölge yapmak amacıyla kullanılır. Gözün dar ve küçük alanlarına renk uygularken üstün kontrol imkanı sunar.

Sigma eyeliner Fırçası

 

8. Eyeliner modelleri
 

Her zaman kullandığınız modelden sıkıldıysanız ya da hiç eyeliner kullanmayan biri olarak, artık eyeliner dünyasına giriş yapmak istiyorsanız, size farklı eyeliner modellerinden bahsedeceğiz. 
 

Kuyruklu eyeliner: Bu model oldukça iddialı ve dikkat çekicidir. Ama güzel çekerseniz oldukça güzeldir. Kuyruklu eyeliner elde etmek için, eyeliner’ı ince ve düzgün bir şekilde göz kapaklarınızın üzerine uygulayın. Ardından kuyruğu hafifçe şakaklarınıza doğru uzatın. Bu modeli düşük göz yapısına sahip olanlar ve gözlerini daha kalkık göstermek isteyen her kadın kullanabilir.

Peki, tüm detaylarıyla kuyruklu eyeliner nasıl çekilir? diye sorarsanız, buraya TIKLAYIN.

 

Kalın eyeliner: Yuvarlak gözleriniz varsa, onları çekik göstermek için eyeliner'ı sonuna doğru uzatın ve kalınlaştırın.
 

İnceden kalına doğru uzayan eyeliner: Küçük gözleriniz varsa, gözlerinizin tamamına eyeliner'ı çekmeyin. Dışa doğru yarım ya da başlangıcı çok ince olan ve giderek kalınlaşan şekilde eyeliner uygulayın.

Detaylar için tıklayın: Küçük gözler için makyaj önerileri

İnce Eyeliner Nasıl Sürülür

 

İnce eyeliner: Düşük göz kapaklarınız varsa, eyeliner'ı kalın çekmeyin. Kirpik diplerine ince bir şekilde çekin. Ayrıca çektiğiniz eyeliner hemen üst kapağa yapışır, o yüzden önce bir gözü çekip kurutup, sonra diğer gözü çekin.

 

9. İnce eyeliner nasıl çekilir?
 

Kusursuz ince bir eyeliner uygulaması için eyeliner ile önce gözün bitiş yerini işaretleyin. Kuyruklu bir eyeliner istiyorsanız, kuyruğun bitmesini istediğiniz yeri de işaretleyin ve sonra bu 2 noktayı birleştirin. Sonra bitişten göz pınarına kadar çizgiyi tek hamlede hızlıca çekin. Yavaş bir şekilde hareket etmeniz elinizin titremesine ve eyeliner uygulamanızın bozulmasına yol açabilir. O yüzden hızlı olmalısınız. Ama korkmayın, birkaç denemede bunun çok kolay olduğunu göreceksiniz.
 

İnce eyeliner için keçe uçlu likit eyeliner Nars Eyeliner Stylo’yu kullanabilirsiniz. Bu  ürün  size istediğinizi verecektir. Yukarıda anlattığımız yöntemi kullanırsanız tabii..

 

İzleyerek öğrenmek için tıkayın: İnce eyeliner nasıl çekilir?
 

10. Eyeliner fiyatları
 

Kadınlar için makyajlarında eyeliner çok önemlidir. Eyeliner kullanmayan kadınların bile makyaj çantalarında mutlaka çeşitli eyeliner ürünleri bulunur. O yüzden çok kısaca eyeliner fiyatlarından söz edelim : Nars göz kalemleri 450 TL’den başlarken, keçe uçlu likit eyeliner Nars Stylo 245 ’TL’dir. Eyeliner çeşitlerinin fiyatları 295 TL’dir.

 

Bella Hadid Eyeliner

 

Eyeliner çeşitlerimizin tümünü görmek için TIKLAYIN.

 

11. Eyeliner modelleriyle özdeşleşmiş ünlüler
 

Eyeliner konusunda iz bırakan ve favorimiz olan ünlüleri öğrenmek ister misiniz?
 

Bella Hadid ve grafik eyeliner’ı: Özel bir davette görülen Bella, kuyruklu grafik eyeliner’ı ile yine farkını ortaya koydu. Bella, kuyruğun içini doldurmayarak hem uygulaması kolay hem de sezon trendlerinden grafik görünüme sahip bir göz makyajı elde etmiş. İnce çizgilerle tasarlanan bu kedi göz makyajı, Bella’nın yorumuyla oldukça klas görünüyor.


Lana Del Rey Eyeliner


Lana Del Rey ve kuyruklu eyeliner’ı: Şarkıcı Lana Del Rey kuyruklu uzun eyeliner’dan vazgeçmeyen ünlülerden biri. Siz de Nars Climax Eyeliner ile istediğiniz kadar eyeliner çizginizi uzatıp kuyruk yapabilirsiniz.

 

Adele ve kalın eyeliner’ı: İngiliz şarkıcı Adele her zaman kalın eyeliner çizgisi tercih ediyor. Bu yoğun siyah ve kalın eyeliner’ı siz de çekmek isterseniz  Nars High Pigment Long Wear göz kalemini kullanabilirsiniz. Kömür karası ve yoğun rengiyle size Adele gibi eyeliner çekme imkanı verir. 

 

Sofia Vergara ve kuyruklu ince eyeliner’ı : Gelmiş geçmiş en seksi göz makyajlarından biri! Kuyruklu çekilmiş bir eyeliner’a kim karşı koyabilir? Gözleri yukarı kalkık, çekik ve çekici gösterir. Nars Eyeliner Stylo(Nuku Hiva) keçe uçlu eyeliner bu iş için biçilmiş kaftandır. Deneyin!

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ