Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
FEVZİ ALTUN: OVAL YÜZE MAKYAJ NASIL YAPILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj Modelleri

FEVZİ ALTUN: OVAL YÜZE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

 • Temmuz 02, 2020

Makyaj yaparken, kusurlarınızı kapatmak veya güzel yerlerinizi daha dikkat çekici hale getirmek elinizde. Bu yüzden makyaj derslerimiz Fevzi Altun ile devam ediyor, son konumuz; oval yüzler. Makyajın temeli olan yüz tipine göre makyajda oval yüzlülerin nasıl makyaj yapması gerektiğini öğrenelim mi?

 

 

Oval yüzlüler nasıl makyaj yapar?

 

İdeal yüz şekli olarak benimsenen oval yüz, yanaklarda genişleyip, çenede incelen yüz şeklidir. Oval yüz için düzeltme gerektirmeyen tek yüz şeklidir diyebiliriz ve diğer yüz şekillerine yapılan tüm gölgelendirmeler ve kontürler, yüzü ovale yaklaştırmak içindir.

Liv Tyler, Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, Blake Lively gibi ünlü kadınların yüz şekli de ovaldir. 

 

Oval yüz, ideal yüzdür ve kontür yaparken sadece aydınlatmanız yeterlidir. Alnınızı, çenenizi ve göz altınızı aydınlatmanız sizin için kafidir. Yüzünüz için Nars Illuminator Copacabana, göz çevrenizi aydınlatmak için Shiseido Sheer Eye Zone Corrector kullanabilirsiniz. Copabana’ya alternatif Hot Sand de aydınlatıcı olarak ünlülerin en çok kullandığı ürünlerden biridir. 

 

Bu yüz şeklinde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken tek önemli nokta; köşeli çizgilerden kaçınmak ve çizgileri olabildiğince yuvarlak yapmaktır. Bu yüzden allığı da elmacık kemiklerinize yuvarlak hareketlerle uygulamalısınız. Nars Blush Brush #20 fırça ile kolay ve en doğru allık uygulamasını yaparsınız. 

 


Oval yüzlülere öneriler

 

Buğulu göz makyajı oval yüzlere en çok yakışan makyajdır. Bunun için Nars And God Created The Woman Part 2 far paletini kullanabilirsiniz. Bu paletteki farlar dumanlı göz makyajı için en elverişli renklerdir. Üstelik bu far paletinde mini far bazı ve seyahat boy kontür fırçası #43 bulunur.

 

Oval yüzlere son yıllarda moda olan düz ve kalkık kaşlar yakışır. Kaş yapısı ve şekli müsaitse, kaşlar düz biçimde aldırılmalı ve kaş kalemleri ile kaş modeli belirginleştirilmelidir. Kaşın altına uygulanacak olan aydınlatıcı ile kaş şekli vurgulanabilir. Make Up For Ever Aqua Brow Kit ile kaşlarınıza en doğal ve en güzel şekli verebilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ