Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HANGİ RUJLAR DİŞLERİ DAHA BEYAZ GÖSTERİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
VELVET MATTE LIP PENCIL
NARS
Kadifemsi Mat Kalem Ruj
1.370,00 TL
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL
POWERMATTE LIPSTICK
NARS
Uzun Süre Kalıcı Mat Ruj
1.540,00 TL

Ruj

HANGİ RUJLAR DİŞLERİ DAHA BEYAZ GÖSTERİR?

 • Haziran 28, 2020

O pembe rujunuzu çok seviyorsunuz, rengine bayılarak aldınız ama maalesef dişlerinizi çok sarı gösteriyor, özellikle dişlerinizi fırçaladıktan sonra sürseniz de hiçbir şey fark etmiyor, sürer sürmez dişleriniz sapsarıymış gibi hissediyorsunuz, o güzelim ruj da çekmecede bir köşede bekliyor. 
 

Parlak dişlere sahip olmak üstelik onu mükemmel bir rujla sahnelemek zor zanaat. Biz de bunun için bu yazıda dişleri beyaz gösteren rujları inceledik. Neden bazı rujlar dişleri beyaz gösterir? Bu rujlar hangileri?
 Mavi tabanlı kırmızılar

Turuncu alt bazlar yerine mavi bazlı kırmızıları tercih edin. 

Örneğin Nars Velvet Matte Lip Pencil Cruella soğuk tonlu, karizmatik bir kırmızı. Mavi alt tonlu bir derin kırmızı da denilebilir. Bu rujun bu kadar popüler olmasının ise elbette sebepleri var: Tüm ten renklerine uyan, global, dişleri beyaz gösteren, mat bir retro kırmızı. Neredeyse dişlerinizi beyaz göstermek için özel olarak yapılmış mavi alt tona sahip diyebiliriz! Neden? Aslında hepsi renk şeması ile ilgili: Mavi ve turuncu/sarı renk skalasında birbirlerinin karşılarında duruyorlar, yani mavi renk turuncu veya sarılığı örten bir özelliğe sahip oluyor. Yani; mavi bazla formüle edilmiş rujlar dişlerinizdeki herhangi bir sarı rengi elimine edecektir. 
 

Make Up For Ever Rouge Artist Intense 8M’de mavi tabanlı kırmızıdır. En beğenilen kırmızı rujların başında gelir. 

Koyu pembe, vişne tonları

 

Pembeler koyu renk kontrastına sahip olmadığı için kırmızıdan daha zor olabilir. Ama yine de aynı kural burada da geçerli: Eğer dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız turuncumsu ve kahve tonlardan uzak durun ve bunun yerine daha yumuşak, vişnemsi renkleri tercih edin. 
 

Marsala’nın da geçen yıldan bu yana popülerliğini hala koruduğunu düşünürsek bu alanda oldukça fazla seçeneğiniz var. Vişnemsi koyu pembeler genelde morumsu pembelerdir dolayısıyla içlerindeki mavi baz güçlüdür, Nars Audicious Audrey, Vera ve Fanny’de bu klasmanda sayılabilir. 


 

90’ların büyük trendi kahverengileri çok seviyor olsanız da, dişlerinizi beyaz göstermek istiyorsanız bu renklerden uzak durmalısınız. Çünkü dişlerinizdeki koyu renkleri bu tonlar daha da belirginleştirecektir. Morlar ve koyu kırmızılar yine oldukça mavi bazlıdır, yazıyı buraya kadar okuyorsanız artık tüm işimizin mavi alt bazla alakalı olduğunu anlamışssınızdır.
 

Mavi bazlı rujlardan bazıları: Nars Scarlett Empress ve Nars Audacious LivShiseido Shimmering Rouge RS619.
 

 

Peki ya nude renkler ne olacak?

 

Belli belirsiz renkler ve biraz da parlaklık en iyi seçim olacaktır.
 

Naturel dudaklar, dişleri beyaz göstermek için yapılacak en son şeylerden biri görünse de aslında olay hiç de öyle değil. Ünlü makyaj artisti Tim Quinn’e göre dişlerinizin pırıl pırıl görünmesi için bazen gereken tek şey bir parlatıcı ruj. Belki de içinde mavi ışıltılar bulunan bir parlatıcı da işinizi görebilir. Örneğin Nars Lip Gloss Vent Sale.

Mat rujlar dudaklarınızı kupkuru gösterebilir ve bu da muhteşem bir gülümseme için yapılmaması gerekenlerden biri. Nude renklerde ruj istiyorsanız, parlak olanlarına şans tanıyın. Onlarla dişleriniz daha beyaz görünecek!


Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ