;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HASARLI VE YIPRANMIŞ SAÇLARIN ONARIMI NASIL OLMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
No. 3 HAIR PERFECTOR
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici ve Saç Kusursuzlaştırıcı
1.390,00 TL
No. 8 BOND INTENSE MOISTURE MASK
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici &Yoğun Onarıcı & Nemlendirici Maske
1.390,00 TL
No. 7 BONDING OIL
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Bakım Yağı
1.390,00 TL
No. 4 BOND MAINTENANCE SHAMPOO
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Bakım Şampuanı
1.390,00 TL
No. 4P BLONDE ENHANCER TONING SHAMPOO
OLAPLEX
Renk Koruyucu & Bağ Güçlendirici Mor Şampuan
1.390,00 TL
No. 6 BOND SMOOTHER
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici Saç Şekillendirici
1.390,00 TL

Yıpranmış Saçlar

HASARLI VE YIPRANMIŞ SAÇLARIN ONARIMI NASIL OLMALI?

 • Aralık 26, 2022

Saçlarınızı nasıl eski haline döndürebileceğinizi araştırıyorsanız ve çözüm önerilerine ihtiyacınız varsa, size bazı tavsiyelerimiz olacak.

Son zamanlarda saçlarınız daha sık elektrikleniyorsa, saç uçlarınız çatallaşmaya başladıysa, daha çabuk kırılıyor ve canlılığını kaybetmişse, saçlarınız hasar görmüş ve yıpranmış demektir. Bu durumun öncelikle sebepleri boya ve ısıyla şekillendirme olsa da, çevresel faktörler de saç sağlığınızı olumsuz etkileyebiliyor. Saçlarınızı nasıl eski haline döndürebileceğinizi araştırıyorsanız ve çözüm önerilerine ihtiyacınız varsa, size bazı tavsiyelerimiz olacak.


Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?
Bunun için saç bakım rutininizde yapacağınız bazı değişimler ve deneyebileceğiniz ürünler mevcut.
1.    Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakın
Yıpranmış saçlarınızı eski haline döndürebilmek için yoğun ısı uygulamaktan kaçınmalısınız. Kuruturken de saç kurutma makinasını devreye sokmadan doğal olarak kurumaya bırakabilirsiniz.
2.    Şampuandan sonra mutlaka saç kremi kullanın
Şampuan saçınızı temizlemek, saç kremi ise nemli, esnek ve parlak tutmak için devreye girer. Elektriklenmeye mücadele etmek ve daha canlı tutmak için duş esnasında saç kremi adımını atlamamalısınız.
3.    Haftalık olarak yoğun bakımlar uygulayın
Her ne kadar duş esnasında ve duştan sonra uyguladığınız ürünler yıpranmış saçları onarmada görev görse de, haftalık olarak daha yoğun bakımlar da uygulamalısınız. Bunun için Olaplex N°3 Hair Perfector ve Olaplex Nº 8 Bond Intense Moisture Mask tercih edebilirsiniz.
4.    Isıya karşı koruyucu ürünlere yer verin
Eğer saçlarınızı sık sık ısıyla şekillendiriyorsanız, mutlaka koruyucu bir ürünü şekillendirme rutininize eklemelisiniz. Olaplex N°7 Bonding Oil ise 232 dereceye kadar ısı koruması sağlarken, hasarlı ve yıpranmış saç yapısını güçlendiriyor. Üstelik nemli veya kuru saça az miktarda uygulamanız yeterli.

Yıpranmış saçlar için en iyi şampuan hangisi?
Saç bakımının olmazsa olmazı şampuanlar ve içeriğinin temizliğinden emin olmalısınız. Yıpranmış ve hasarlı saçlarınız varsa sülfat içeren şampuanlardan uzak durmalısınız. Olaplex N°4 Bond Maintenance Shampoo ise paraben ve sülfat içermeyen vegan formülüyle öne çıkıyor. Her yıkamada saçları daha parlak ve sağlıklı hale getirmesinin yanında patentli Olaplex teknolojisiyle kopan bağları yeniden güçlendirerek saçları onarıyor. Saçınızın rengini ve canlılığını korumak istediğinizde de Olaplex N°4 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo ile saçlarınızı yıkayabilir, saç derinizi derinlemesine temizlerken nemlendirip onarabilirsiniz.


Saçı en iyi ne nemlendirir?
Yıpranmış saçlarınızın nem oranına çok dikkat etmelisiniz. Bunun için gerek krem gerekse de yağ formundaki ürünleri bakım rutininize dahil etmeniz, sağlıklı saçlara ulaşma yolculuğunuzda önemli bir adım. Olaplex dünyasının bir başka güçlü ürünü olan N°6 Bond Smoother, kuru, boyalı ve kimyasal işlem görmüş tüm saçlar için yüksek konsantre formülüyle saçları nemlendirip güçlendiriyor. 
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ