Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HER KADININ MAKYAJ ÇANTASINDA OLMASI GEREKEN KABUKI FIRÇALAR NELER?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Fırçalar

HER KADININ MAKYAJ ÇANTASINDA OLMASI GEREKEN KABUKI FIRÇALAR NELER?

 • Temmuz 11, 2020

Kabuki adı, Japon drama tiyatrosundan geliyor. Tiyatroda aktörler yüzlerine “Keshō” adı verilen çok ağır bir makyaj uygulamak zorundalardı. İşte bu yüzlerini tamamen ve kalın şekilde kaplayan beyaz pirinç pudrayı sürmek için kabuki adı verilen fırça kullanırlardı. Kabukinin de çıkış noktası budur: Yüzde özellikle toz pudra kullanımı için tasarlanmıştır. Daha sonra yüze gölge ve kontür yapmak için olanı, allık sürmek için olanı ve far için olanı da üretilmiştir.

 

Özel teknikle dikiliyorlar

 

Kabukiler özel bir teknikle dikiliyorlar. Bu fırçaların en önemli özelliği en iyi cins kıllardan yapılıyor olması. Şekillendirilirken kesme işlemi olmadan fırçaya tüm kıllar monte ediliyor ve elle tek tek alttan çekerek şekil elde ediliyor böylece fırçalar yumuşaklığını koruyor.

 

Ürünü ziyan etmez!

 

Bu fırçalar yüze çok doğal bir şekilde uygulama yapmayı sağlarlar. Hatta yüze en doğal uygulamayı yapan fırçalardır diyebiliriz. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri, ürünü ziyan etmemeleridir. Gerektiği miktarda ürünü kıllarına alır ve yüze sadece gerektiği kadar uygular. 

 

 

Mutlaka sahip olmanız gereken 5 kabuki fırça:

 

1) Nars Yachiyo Kabuki Fırça: Nars Yachiyo, kabukilerin en popüleri ve tüm dünyada en çok satan fırçası. Bu karakteristik fırça elbette tüm övgüleri hakediyor. 
 

Yüzün her yerinde kullanılabilir. Yachiyo ile allık, bronzer, pudra ve aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Ne isterseniz. Yoğun ve yumuşak kılları ile ürünü cilde tam olarak yediriyor. Üstelik makyaja çok doğal bir görünüm veriyor. Bu yüzden zengin pigmentli ürünler için en ideal fırça. Yüzünüzü boya küpüne çevirmeden olması gereken rengi veriyor.
 

Makyaj artistlerinin ve Hollywood yıldızlarının bayıldığı Yachiyo, tasarımıyla da eşsiz... Ona benzer başka bir fırça henüz tasarlanmadı. Sap kısmı çok farklı. İncecik bir çubuğa Uzakdoğu’ya özgü bir bitki olan Black Wisteria sıkıca sarılmış.... Bu da sapın orta kısmındaki tombik görünümün sebebi.

 

 

2) Nars Ita Kabuki Fırça: Kontür yapmak için en ideal fırça. Ita, Nars’ın ikonik fırçalarından biri. Dikdörtgen şekilli, düz kesim kıllara sahip bir fırça. Kılları orta sertlikte ve yoğunluğu da ne çok sık ne de fazla gevşek. Kontrollü ve rahat bir uygulama sağlıyor. Bu özel prizmatik şekli de tamamen mükemmel kontüre ulaşmanız için tasarlanmış. Ita’yı bronz pudralar, allıklar ve kontür için üretilmiş tüm ürünlerle birlikte kullanabilirsiniz. Zaten Ita, güçlü ve heykel gibi görünen belirgin elmacık kemikleri yaratmak için birebir... Bu yüzden podyum ve reklam, film çekimlerinde bu fırça ile yüze hat veriliyor. 
 

Yüz hatlarını vurgulamak için Kim Kardashian da bu fırçayı kullanıyor. Kim Kardashian kontürü o yüzden mi bu kadar meşhur oldu dersiniz?

 

 

3) Make Up For Ever Pro Bronze Fusion Kabuki Fırça #136: Bronz pudra kullanımı için özel olarak tasarlandı. Pudrayı iz bırakmadan mükemmel şekilde uyguluyor. Make Up For Ever Pro Bronze Fusion bronz pudra ile birlikte kullanmak için üretildi fakat tüm bronz pudra uygulamaları için eşsiz bir fırçadır.

 

4) Make Up For Ever Powder Flat Kabuki Fırça #132: Ünlü vlogger Duygu Özaslan'ın en sevdiği fırçalardan biri! Duygu bu fırçayı özellikle elmacık kemiklerini vurgulamak için kullanıyor. Bizce de kontür yapmak için harika bir fırça! Duygu'nun fırçayı nasıl kullandığını görmek için TIKLAYIN, videomuzu izleyin!

 

 

5) Nars Kudaki Kabuki Fırça: Göz makyajında gölge oyunları, efekt ve derinlik yaratmak için enfes bir fırça. Kabukiler arasında bir klasik. Makyaj artistleri hassas uygulamalar için özellikle çekim gibi, bu fırçayı tercih ediyor. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ