Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
IŞILTILI MI YOKSA MAT FAR MI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
THE MULTIPLE
NARS
Çok Amaçlı Stik
2.120,00 TL 1.802,00 TL

Far

IŞILTILI MI YOKSA MAT FAR MI?

 • Temmuz 01, 2020

Modern makyaj, mat makyaj demek değildir. Işıltılı ve metalik renklerle de oldukça trendi görünebilirsiniz. Önemli olan ışıltıyı doğru yerde kullanmanızdır. Peki, ışıltılı mı yoksa mat far mı kullanacağınıza nasıl karar vereceksiniz?

 

Karar zamanı!

 

Farın ışıltılı mı yoksa mat mı olacağına karar verirken ilk kriter, bulunacağınız ortam ve stilinizdir.

 

Gündüz makyajı için genellikler mat farlar tercih edilir. Işıltılı olanlar da davetler, özel geceler ve özel günler için daha idealdir. 

 

Işıltılı far mı yoksa mat far mı

 

Dumanlı göz makyajında matlık önemli!
 

Ayrıca ‘smoky’ göz makyajında ısrarcıysanız, bunun için en uygunu mat farlardır. Mat farlar ile dumanlı makyaj yapabilir, renkleri karıştırabilirsiniz. Mat farların bir avantajı da, eyeliner veya göz kalemi kullanmak istemediğinizde gözünüze eyeliner gibi ama daha yumuşak bir hat çekebilmenize imkan vermesidir. 


Nars Matte Eyeshadow serisine mutlaka göz atmalısınız. Özellikle Nars’ın mat serisindeki Blondie ve Bengali farların smoky eye makyajda “bestseller” renkler olduğunu belirtelim. 

 

Hangi farı almalıyım

 

Işıltı farları nasıl kullanmalı?
 

Işıltılı farları da birbirleriyle karıştırıp kullanabilirsiniz elbette. Ama pırıltılı oldukları için oldukça dikkat çekerler. Işıltılı farlarda koyu renkleri gece, açık renkleri gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gözleri aydınlatıp daha büyük gösterirler. 
 

Eğer göz kapaklarınızda ışıltılı far kullanacaksanız, bu makyajın odak noktası olmalıdır. Işıltılı farı tüm göz kapağına, kaş kemiğine kadar yayabilirsiniz. Bu oldukça popüler ve modern görünür. Ama gözünüze bu şekilde makyaj yaptıktan sonra ten ve dudak makyajında da parlaklık kullanırsanız, o zaman çok demode görünebilirsiniz. Parlaklığı sadece göz makyajında bırakın.

 

Özellikle inci beyazı/bej gibi ışıltılı farları kaş kemiğinin altında ve göz dibinde kullanırsanız, güzel bir efekt yakalamış olursunuz. 
 

Nars Hardwired Eyeshadow serisinden Stud: Işıltılı Metalik KurşunNars Velvet Shadow Stick Goddess (pembe şampanya) ve Hollywoodland (açık altın) farı hem aydınlatma hem de ışıltılı göz makyajı için karıştırıp kullanabilirsiniz.

 

Islak görünümlü göz kapağı nasıl elde edilir

 

Farklı dokularda ışıltı kullanmayın!

 

Farklı dokularda ışıltıları aynı anda yüzünüze kullanmayın. Bu, hiç hoş görünmez. Sim, pırıltı, saten ya da metalik... Tek bir doku seçin ve onu kullanın.

Fakat ince parlak bir dokuyu birçok yerde kullanabilirsiniz. Örneğin, Nars Multiple Orgasm ile gözlerinizi, yanaklarınızı ve dudaklarınızı boyayabilirsiniz. Ama bunu kullanırken bir de yüzünüze aydınlatıcı sürmeyin mesela! Ya da simli bir far...

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ