Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KENDİME UYGUN NUDE RUJU NASIL BULABİLİRİM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL

Ruj

KENDİME UYGUN NUDE RUJU NASIL BULABİLİRİM?

 • Haziran 29, 2020

En çok merak edilenler dosyasında sıra nude rujlara geldi! “Nude ruj trendi var, ben de bu trendi uygulamak istiyorum ama ben nude bir ruj sürünce çok cansız ve renksiz duruyor. Kendime yakışan nude ruju nasıl bulabilirim?” diye bize soruyorsunuz. Biz de uzmanlarımıza danıştık ve bu çok merak edilen sorunun yanıtını yazımızda verdik.

Nude ruju kullanma kılavuzu

“Nude ruju nasıl bir makyajla kullandığınız önemli. Eğer yüzde fazla renk yoksa, ruj yüzü daha da cansız gösterebilir. Örneğin; bronzlaştırıcı renkten sayılmaz ya da sadece bir maskara göz makyajından sayılmaz. Nude ruju en güzel vurgulayan, dumanlı göz makyajları ve allık uygulamalarıdır.

Nude ruju uygularken; yüzdeki kontür gibi dudakta da ışık ve gölge ile oynamak lazım. Yani yine nude tonlarda koyu renk bir dudak kalemi ile dudak çizgisini belirleyip, kalemi dudaklara dağıtıp üstüne kalemden bir ton açık nude ruj sürebilir. Bu şekilde dudaklar daha güzel gözükür hem de dudakların rengi ortaya çıkar.


Ruj rengi seçimini biraz sıcak tonlardan yapabilirsiniz. Pembe tabanlılar soğuk, turuncumsu renkler sıcaktır. Nars Audacious Catherine ve Audacious Juliette gibi.”


-Burcu Gözde, profesyonel makyaj artisti.

Nude ruju alırken
Nude ruj satın alırken asla dudağınızın rengini baz almayın. Ten renginizini göz önünde bulundurun. Ve de denemeden satın almayın.

Ten rengine göre nude ruj seçimi

 

Beyaz tenliler: Beyaz tenli kadınlara en çok pembe, açık şeftali yada gül kurusu alt tonlu nude rengi rujlar yakışır. Pembe alt tonlu rujlar kullandıkları zaman yüzleri daha canlı gözükür. Jessica Biel bu konuda en beğendiğimiz ünlülerin başında geliyor.
Öneri: Nars Audacious Brigitte, Shiseido Perfect Rouge RS701.


 
Buğday tenliler:
 Buğday tenlilere en çok şeftali alt tonlu yada kahveye dönük şeftali alt tonlu nude rengi rujlar yakışır. Eğer soluk sarı alt tonlu buğday tene sahipseniz pembe alt tonlu nude rujlar sizi olduğunuzdan daha solgun gösterecektir. Gisele Bündchen’e göz atalım hanımlar!

Öneri: Nars Audacious JulietteShiseido Veiled Rouge PK304.

Esmer tenliler: Esmer tenlilere kahve, bronz ve gül kurusu alt tonlu nude rengi rujlar çok iyi gider. Esmer olarak nude rujun en çok yakıştığı ünlü Kim Kardashian ve Jennifer Lopez’dir. Haksız mıyız?

Öneri: Nars Audacious Barbara, Shiseido Perfect Rouge BR702.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ