;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KOLAJEN TAKVİYESİ KULLANANLARDAN YORUMLAR
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İLİŞKİLİ ÜRÜN
HYDROLZED COLLAGEN PEPTIDES
COLLASEL
Hidrolize Kolajen Peptit İçeren Takviye Edici Gıda
895,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler

Yaz Cilt Bakımı

KOLAJEN TAKVİYESİ KULLANANLARDAN YORUMLAR

 • Eylül 28, 2020

Kolajenin faydaları o kadar çok ki… Kolajen ne işe yarar dediğimizde karşımıza birçok madde çıkıyor: Cilt sağlığı ve güzelliğini korur. Tırnakları güçlendirir. Kemikleri güçlendirir. Tendonlar ve bağ dokusu gibi dokuları güçlendirir. Kalp-dolaşım sisteminin verimli çalışmasına etki eder. Ayrıca iç organlarımızın sağlığını korumayı da destekler. Tıbben saydığımızdan daha çok faydası olduğu da kesin. Kolajen zaten vücudumuzda olan bir protein olduğu için çok çok önemlidir. Yaşla birlikte azalmaya başladığı için birçok kadın kolajen takviyesine 30’lu yaşlarında başlıyor. Kolajen hap formunda olabildiği gibi genellikle toz ve sıvı formunda tercih ediliyor. Yazının devamında kolajen kullanan kişilerin yorumlarını ekledik.

Kolajen Kullananlar

En iyi kolajen takviyesi söz konusu olduğunda burada elbette kişinin ihtiyaçları da devreye giriyor. Saç, cilt ya da eklemler için kullanılabilen kolajenin ne kadar faydalı olduğunu kullanıcı yorumlarından da anlamak mümkün.

Esra İnanç (34)

Kolajeni doğal yoldan alayım diyorsanız günden en az 15-20 tabak kelle paça çorbası içmeniz lazım ki bu da imkansız. Maalesef 100 yıl öncesi gibi doğal bir yaşama sahip de değiliz. Organik ürün bulmak zor ve pahalı. Ben kolajen takviyesi almaya son derece pozitif bakıyorum o yüzden. Cildim kesinlikle daha gergin ve parlak duruyor.

Yasemin Göztürk (28)

Düzenli kullanıldığında cildin, kemiklerin, eklemlerin yaşlanmasını geciktiren çok güzel bir destek. Yaklaşık 50 gündür kullandığım takviye. İlk ay shot şeklinde olanından içtim. Vücut kendini uykuda yenilediği için, yatmadan önce içilmesi öneriliyor. Bir ay sonrasında toz şeklinde olanına geçtim, bu bittikten sonra hap şeklinde olanına geçip 3 ayı tamamlayacağım. En iyi kolajen markası diye bir şey yok bence, takviyeleri nasıl almak istiyorsanız benim gibi deneyerek kendiniz için en iyi olanı bulabilirsiniz. Sıvı, toz veya tablet tamamen kullanım alışkanlığıyla ilgili.
Saçımda, tırnaklarımda ve cildimde gerçekten farklılıklar görüyorum. Hepsi yavaş yavaş oluyor. Herkes 30’lu yaşlardan bahsediyor ama ben daha 30 olmadan başladım, iyi ki de başlamışım.

Özge Altın (31)

Toz kolajeni 3 hafta boyunca neredeyse her gün kullandım. Diz için kolajen ararken kullanmaya karar verdim ve ağrılarıma iyi geldi diyebilirim. Tamamen geçirmedi ama rahatladım. Henüz cildimde bir değişiklik yok ama zaten sporu daha rahat yapmak dışında bir beklentim yoktu.
KOLAJEN TAKVİYESİ
Nazan Tozunlu (37)

Birçok kolajen markası denedim. En iyi kolajen markası bence Imuneks Collanex. Bu, 28 saşelik toz kolajen. Kolajen öncesi sonrası farklar ne diye sorarsanız yaklaşık 3 aydır düzenli kullanıyorum, yılda 2 kere böyle kür yapıyorum; cildim kesinlikle daha eşit tonlu, canlı ve parlak. Dirseklerimdeki çizgiler bile açıldı diyebilirim. Çok memnunum. Kolajeni besinlerden almak çok güç, takviye şart.

Zeynep Aslan (35)

Çinko, e vitamini ve en önemlisi c vitamini ile bir arada, bir aydır kullanıyorum. Diz ağrılarını geçirdiğini, eklemlerden gelen sesleri bitirdiğini söyleyebilirim. Cilde etkisi olmuyor diyen olmuş, ben cilt ve saçlarda ciddi değişimler gözlemledim, cilt tonum eşitlendi, yüzüm aydınlandı.

Ceren Demir (39)

Cildim çok kuru olduğu için sürekli krem sürme ihtiyacı hissediyordum. Kolajen aldığımdan beri cildim daha nemli. Bir süredir sürekli krem sürmeye gerek görmüyorum. Diğer bir etkisi de (çevremin gözlemi) cildimin daha aydınlık ve taze göründüğü yönünde.
KOLAJEN TAKVİYESİ

Ayşe Bilgin (29)

30 yaşına merdiven dayamış her kadının ve erkeğin kullanması gerektiğini düşündüğüm takviyedir. 20’li yaşların başında bu tarz şeylere pek itibar etmezdim ama yaş ilerledikçe insanın kendine bakma isteği de ilerliyor. 1 aydır kullanıyorum henüz ama kendimi daha iyi hissediyorum, geçen bir arkadaşım cildime iltifat etti ve bu da çok hoş bir şey. Kolajeni yılda 2 defa kür olarak kullanmaya karar verdim.

Kolajen takviyeleri faydalı mı?

Kolajen takviyesi saç sağlığı, ciltte oluşan kırışıklıklar ve kalp sağlığı gibi olayları düzenlemek ve iyileştirmek için oldukça etkilidir. En iyi kolajen markası arama yolculuğunuzda unutmamanız gereken bir şey de, kolajeni düzenli bir şekilde kullanmanız. Vücuttaki kolajen miktarı arttırılarak daha sağlıklı bir yaşam hedeflenir. Günümüzde oldukça popüler olan kolajenin, özellikle yüz güzelliği ve kırışıkların giderilmesi amacıyla kullanıldığı görülmüştür.

Kolajen sivilce yapar mı?

Elbette herkesin vücudu birbirinden farklı tepkiler gösterebilir. Öncelikle birkaç gün deneyip gözlemlemekte fayda var. Ancak kolajen sivilce yapar mı sorusunun cevabı hayır. Çünkü önemli faydalarının arasında cilt sağlığını iyileştirmesi geliyor. 

Peki kolajen ne zaman etkisini gösterir?

Net bir zaman aralığı veremememize rağmen, çünkü yaşa ve cilde göre değişiklik gösterebilir. İyi bir sonuç almak için en az 3 ay kolajen kullanımı tavsiye edilir.

Kolajen ciltte bulunan bir proteindir. Yaşlanmayla birlikte vücudumuzda bulunan kolajen miktarı zamanla azalır ve cilt esnekliği kaybeder. Kolajen takviyesiyle kaybedilen cilt esnekliği geri kazanılır ve kırışıklıklar azalabilir. Ciltte yeterli miktarda bulunan kolajen, cilde daha parlak ve sağlıklı bir görünüm verir.

 

İLGİLİ HABERLER

KOLAJEN TAKVİYESİ İÇİN KULLANMA REHBERİ

SAĞLIKLI CİLT İÇİN ALABİLECEĞİNİZ TAKVİYELER

KOLAJEN NEDİR?

KOLAJEN TAKVİYESİ

HER YAŞ İÇİN KOLAJEN TAKVİYESİ

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ