Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MAKYAJ ARTİSTLERİ KREM FARLARI NASIL KULLANIYOR? EN FAVORİ KREM FAR RENKLERİ NELER?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Far

MAKYAJ ARTİSTLERİ KREM FARLARI NASIL KULLANIYOR? EN FAVORİ KREM FAR RENKLERİ NELER?

 • Haziran 29, 2020

Krem farların kullanımını zor veya zahmetli buluyorsanız, bu yazıdan sonra fikriniz değişecek! Makyaj artistlerinden aldığımız tüyolarla krem farları nasıl kullanabileceğinizi yazdık.
 

Krem farlar, göz kapakları için genç ve aydınlık bir görünüm yaratır. Çok da iyi baz olurlar. Krem far ile birlikte uygulanacak olan göz kapağının ortasına doğru uçuk pembe ve göz kenarlarına doğru uçuk yeşiller doğal ve ışıltılı bir görünüm yaratacaktır. 


 

Krem far uygulaması geniş veya ince uçlu fırçalarla olabileceği gibi parmak yardımıyla da sürülebilir. Ama en iyisi geniş uçlu bir fırça ile olandır. Geniş uçlu fırçayla uygulanacak olan krem far, rengin göze daha kolay yayılmasını sağlayacak ve düzgün bir görünüm sağlayacaktır. O halde diyebiliriz ki, krem far uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, farın göz kapağına eşit olarak dağılmasıdır. Bu yüzden kullanılacak olan fırçanın geniş uçlu ve kalın olması kolaylık sağlayacaktır. 

“Krem far sürmeden önce göz kapaklarına far bazı uygularım. Nars Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir göz makyaj bazıdır. Farın gün boyu yeni uygulanmış gibi görünmesini sağlar. Ardından geniş uçlu fırçaya Shiseido Shimmering Cream Eye Color serisinden en açık renk olan WT901’i tüm göz kapağına ve kaş altına kadar sürün. Bu serideki farlar ile gözlerinize mücevher ışıltısını taşıyabilirsiniz. PK214 pembe rengini ise sadece göz kapağına uygulayın. GR732 grimsi yeşil tonuyla ise crease dediğimiz kat yerine ve gözün dış köşelerine gölge yapın. İşte, romantik ve taze görünümlü göz makyajı Benim favorim -az önce bahsettiğim gibi- bu renkleri çok yönlü kullandığım için WT901 inci beyazı, PK214 pembe ve GR732 grimsi yeşil!

 

-Erkan Uluç, Profesyonel Makyaj Artisti 

“Krem farlar da en önemli nokta, farın göz kapağına eşit olarak yayılmasıdır. Bunu sağlamak için fırça ucuna ürünü çok az alın ve ürünü cilde azar azar yedirin. Ayrıca geniş uçlu fırça ile krem farı homojen olarak dağıtabilirsiniz. Bu yüzden ben hep geniş uçlu fırçalar tercih ederim. Shiseido Shimmering Cream Eye Color serisinden en sevdiğim renkler canlı tonlar: BL215 maviVI305 mor ve GR708 fıstık yeşil. Bu renklerle modern ve fresh görünümlü makyaj yapmak favorim. Baharın renklerini yaz-kış gözlere taşımak hoş oluyor.”

 

-Ferda Öner, Shiseido Eğitim Müdürü ve Makyaj Artisti 

“Krem farları çok seviyorum çünkü göz makyajında inanılmaz bir doğallık ve aydınlık etki yaratıyorlar. Kat kat ve renkleri karıştırarak uygulayabiliyorum. Bu açıdan da Shiseido’nun Shimmering Cream Eye Color’ları çok ideal. Krem farlarla gölgeli makyaj için GD803 goldBR306 kahve ve BR727 duman renklerini sıklıkla kullanıyorum.”

 

-Hamiyet Akpınar, Profesyonel Makyaj Artisti 

“Kaşın hemen altına kremden daha açık beyaza kaçık tonları sürmeniz kaşlarınızı ortaya çıkaracaktır. Göz ile kaş arasındaki mesafeyi açacak daha canlı ve genç bakışlar yaratacaktır. Bunun için natürel tonlar kullanıyorum. WT901 beyaz ve BE204 bej favorilerim. ”

 

-Ufuk Celep, Profesyonel Makyaj Artisti 

Krem far uygulama videomuzu izleyin!

 

Krem far sürme teknikleri, profesyonel makyaj sanatçısı Ferda Öner’in yorumuyla çok pratik! Üstelik Shiseido Shimmering Cream’in kusursuz kremsi dokusu ile doğal bir görünüme sahip olmak da çok kolay! Değişik krem far sürme teknikleri ile arkadaşlarınızın karşısına her gün farklı bir görünüm ile çıkabilirsiniz. Mücevher renklerini yüzünüze taşıyan krem far ve uygulaması için videomuzu izleyin!

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ