Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MASKARA KULLANIRKEN YAPILAN 6 HATA
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AQUA INFUSED MAKEUP REMOVING WATER
NARS
Makyaj Temizleme Suyu - Yüz ve Göz
1.500,00 TL
FULL LASH SERUM
SHISEIDO
Kaş & Kirpik Güçlendiren ve Hacim Artıran Serum
3.250,00 TL 2.925,00 TL
EYELASH CURLER
NARS
Kirpik Kıvırıcı Aparat
1.140,00 TL
CLIMAX MASCARA
NARS
Maksimum Hacim Veren Maskara
1.420,00 TL
CLIMAX EXTREME MASCARA
NARS
Anında Ekstra Hacim ve Yoğunluk Veren Maskara
1.420,00 TL
IMPERIALLASH MASCARAINK
SHISEIDO
Hacim ve Uzatma Uzmanı Maskara
1.650,00 TL 1.485,00 TL
CONTROLLED CHAOS MASCARA INK
SHISEIDO
Kirpikleri Dolgun Gösteren Maskara
1.650,00 TL 1.485,00 TL
CONTROLLED CHAOS MASCARA INK
SHISEIDO
Kirpikleri Dolgun Gösteren Maskara
1.650,00 TL 1.485,00 TL

Maskara

MASKARA KULLANIRKEN YAPILAN 6 HATA

 • Haziran 30, 2020

En iyi maskarayı kullandığınızı düşündüğünüzde bile etkili sonuç alamıyor musunuz? O halde sorun maskarada değil, sizde olabilir! Büyük ihtimalle maskarayı yanlış kullanıyorsunuz. 

Bir maskaradan beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamasını bekliyorsanız, ihtiyacınıza yönelik bir maskara kullanmalısınız. Örneğin maskaranız suya dayanıklı mı olsun, yoksa kolay temizlenen mi? Hacim mi versin, kirpikleri tek tek ayırsın mı? Bir sürü maskara çeşidi var. Maskara çeşitleri arasından sizinki hangisi? Maskaradan beklentiniz nedir?

Maskara kullanırken aşağıda belirttiğimiz hatalara düşmezseniz, film yıldızları kadar dramatik bakışlara sahip olmanız çok mümkün!

Maskara kullanırken yaptığınız 6 hata şunlar olabilir:

 

 

1.Üst kirpiklerden başlamak

Maskara sürmeden önce kirpiklerinizin daha gür ve sık görünmesi için besleyici bir baz olan Shiseido Full Lash Serum'u alt ve üst kirpiklerinize sürün. Sonra Shiseido Full Lash Cover maskara ile boyama işlemine alt kirpiklerden başlayın. Önce üst kirpiklere sürerseniz, alta geçtiğinizde gözlerinizi açtığınız için boyanın etrafa bulaşma riski çok olur. Maskarayı önce alta sürün, sonra üst kirpiklere sürün ki, temiz bir uygulama olsun. Üst kirpiklere maskara sürerken karşıya dosdoğru bakın ve kirpik dibinden başlayarak zig-zag hareketi ile sürün. 
 

2. Fırçayı çok fazla pompalamak

Fırçayı boyanın içine daldırıp daldırıp çıkarmak kesinlike çok yanlış bir hareket. Bu şekilde maskaranın içine giren hava, ürünün daha çabuk bozulmasına, kurumasına ve topaklanmasına sebep olur. Şişenin içine maskayı soktuğunuzda, yavaşça döndürerek çıkarırsanız istediğiniz miktarda boya fırçaya gelir ve bu size yeterli olur.
 

3. Eski maskara kullanmak

6 aydan fazla maskaranızı tutmayın. Satın alırken de son kullanma tarihine mutlaka dikkat edin. Çünkü siz gözünüzle görmeseniz de, fırçayı maskaradan çıkarıp sonra yerine yeniden soktuğunuzda maskaranız havayla temas ediyor ve içinde istenmeyen bakteriler ürüyor. Eskimiş maskarayı kötü kokusundan ve topaklanma yapmasından da anlayabilirsiniz.
 

 

4. Kullanımı kişiselleştirmemek

Gözlerinizin yapısına göre maskarayı uygularsanız, maksimum sonuç alırsınız. Gözleriniz ayrık yapıda ise, gözlerinizin iç kısmındaki kirpiklere maskarayı daha yoğun uygulayın. Eğer gözleriniz birbirine çok yakınsa, kirpiklerin dış kenarlarına odaklanın. Ayrıca kirpiklerinizin nasıl görünmesini istiyorsanız o özellikte bir maskara seçin. Hacim veren, ayıran , uzatan gibi...
 

5. Kirpik kıvırıcıyı maskaradan sonra kullanmak

Maskaranızı sürdükten sonra kirpiklerinizi kıvırıyorsanız onlara verebileceğiniz en büyük zararı veriyorsunuz demektir. Bu şekilde yaparak dökülmelerine bile sebep olabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıyı daima temiz kirpiklerinize uygulayın. Yoksa kirpikleriniz birbirine yapışır ve çok kötü bir görünüm ortaya çıkar. Kirpiklerinizin güzelce kıvrılması için Nars Eyelash Curler'ı tercih edebilirsiniz. Bu kirpik kıvırıcıyı makyaj artistleri de çok seviyor.
 

6. Göz makyaj temizleyicisi kullanmamak

Gece makyajınızı temizlemek için yüze özel makyaj temizleyici kullanıyorsunuzdur muhakkak. Aynı şeyi gözleriniz için de yapmalısınız. Yani göz makyaj temizleyicisi ile maskaranızı çıkarmalısınız. Bunlar göz makyajı için özel üretildiklerinden suya dayanıklı maskarayı bile kirpiklerinize ve göz çevrenize zarar vermeden çıkarırlar. Nars Aqua Infused Makeup Removing Water göz makyaj temizleyicisi, sabun ve yağ içermez. Göz çevrenizi yıpratmadan makyajınızı kolaylıkla temizler.

İLGİLİ HABERLER;

SEÇ MASKARANI: CLIMAX VEYA CLIMAX EXTREME?

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ