Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MAKYAJ ÇANTALARININ VAZGEÇİLMEZİ NEDEN MASKARADIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
FULL LASH SERUM
SHISEIDO
Kaş & Kirpik Güçlendiren ve Hacim Artıran Serum
3.250,00 TL

Maskara

MAKYAJ ÇANTALARININ VAZGEÇİLMEZİ NEDEN MASKARADIR?

 • Temmuz 10, 2020

Göz makyajının en önemli vitrini her zaman maskaradır. Mükemmel bir makyaj, maskarasız asla tamamlanmış sayılmaz. Gözler ancak maskara ile derinlik kazanır. Kirpikler ancak maskara sürülünce dramatik bir havaya bürünür. Kısaca, maskarasız bir makyaj, eksik kalmış, mükemmellikten uzak bir makyajdır. Makyajı tamamlayan maskaradır ama maskara makyajsızken de kullanılabilir. Tek başına bile yüze ifade ve güzellik katar. İşte, tüm bu sebeplerden maskara kadınların vazgeçilmezidir. 

 

 

Beklentiler...

 

Maskaradan beklentiniz nedir? Kirpiklerinizin hacim kazanması? Uzaması? İkisi birden? Bir de çoğu kadının şikayetçi olduğu kirpikleri yapıştıran maskalar var. O yüzden kirpikleri birbirine yapıştırmamasını da beklenti listesine alalım. Peki ya renk? Koyu siyah olması? Renkli olması..? Maskaranız suya dayanıklı mı olsun, yoksa kolay temizlenen mi?

 

Aradığınız her şeyi tek bir maskaradan beklemenin imkansız olduğu günler geride kaldı elbette. Artık tüm beklentilerinizi karşılayan yeni nesil maskaralar var. Burada önemli olan, maskara alırken neye dikkat edeceğiniz. 

 

Maskara alırken neye dikkat edilmeli?

 

"Maskara alırken öncelikli kriteriniz elbette kirpiklerinizin durumudur. Kısa mı, uzun mu, seyrek mi yoksa çok mu gür kirpikleriniz var? İhtiyacınızı bu doğrultuda belirlemelisiniz. İşte o zaman her kadının arzusu olan uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz." -Hamiyet Akpınar

 

 

Kirpik tipine göre maskara

 

Uzun kirpikleriniz varsa doğuştan şanslısınız. İstediğiniz maskarayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısa kirpiklere sahipseniz kirpikleri uzun gösteren maskaraları hatta kirpik ekleyen maskaraları tercih edebilirsiniz. Bir de maskaradan önce maskara bazı sürerseniz, kirpikleriniz çok daha mükemmel gözükür.

 

İnce kirpiklere sahipseniz hacim veren maskaralarla daha dolgun görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz. 

 

Düz kirpikleriniz varsa, kirpikleri kıvıran maskaralara yönelmelisiniz. 

 

Eğer kısa ve düz veya ince ve kısa kirpiklere sahipseniz, birçok özelliği içinde barındıran maskaralar kullanmalısınız. Örneğin, kirpiklere hem hacim veren hem de tek tek ayırıp uzatan maskaralar çok idealdir. 

 

Kirpikleriniz uzun ve gürse, hacim veren maskaralardan uzak durun. Kirpikleri tek tek ayırıp belirginleştiren maskaralar tercih edin.

 

 

Maskara bazı ne işe yarar?

 

"Maskara bazları, maskaradan önce kirpiklere sürülür. Kirpikleri beslediği gibi maskaranın performansını arttırır ve kirpiklere takma kirpik etkisi verir. Üstelik kirpikleriniz kısa ve seyrek olsa dahi... Maskara bazı sürdüğünüzde maskaranızı da çok kolay ve hızlı şekilde çıkarabilirsiniz." Erkan Uluç

Ayrıca Shiseido Full Lash Serum ile kaş ve kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Kirpikleri ve kaşları besleyen bu serum, onları besliyor ve daha gür yapıyor. Sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Etkisi inanılmaz!

 

Maskara sürmenin püf noktası?

 

Maskaranın beklentilerinizi karşılamanızı istiyorsanız, onu en doğru şekliyle kullanmalısınız. Profesyonel makyaj artistlerinin önerisi şöyle: 

 

"Maskarayı her zaman kirpik diplerinden uçlara doğru uygulayın. Kirpiklerinin arasını doldurmak için maskarayı zigzaglar çizerek sürün. Bunun için maskara fırçasını aşağıdan yukarıya doğru çekerken sağa sola doğru hafif salınımlarla uygulayın. Daha uzun görünen kirpikler için maskara fırçasını kirpik uçlarına dokundurun." - Hatice Saka

 

En iyi maskaralar hangileri?

 

Tek tek ayrık ve uzun kirpikler için / Nars Audacious maskara

Nars Audacious Mascara'nın özel fırçası ve eşsiz formülü, kirpiklerinizi tek tek ayırır ve uzatır. Uzun süreli kullanımlarda bile dağılmaz, topaklanma ve pul pul dökülme yapmaz.

Hacimli ve uzun kirpikler için / Shiseido Full Lash Volume maskara
Shiseido Full Lash Volume maskara, kirpiklerinize göz kamaştırıcı hacim ve yoğunluk kazandıran özel maskaradır. Etkileyici bakışların sırrı!

İnce ve kısa kirpikler için / Make Up For Ever Smoky Lash maskara

İnce ve kısa kirpiklere sahip olanlar Make Up For Ever Smoky Lash ile kirpiklerine hacim, yoğunluk ve uzunluk kazandırabilirler. Tüm özellikler bir arada!

 

Takma kirpik etkisi / Make Up For Ever Smoky Stretch maskara                                     
Düz kirpikleriniz varsa, kirpikleri kıvıran maskaralara yönelmelisiniz. Bu konuda en iyi tavsiyemiz, yeni maskara Make Up For Ever Smoky Stretch. Kirpikleri tek tek ayıran, belirginleştiren, kıvıran ve mükemmelleştiren bir maskara. Takma kirpik etkisi!

 

Uzatırken dolgunlaştırıyor / Make Up For Ever Smoky Extravagant maskara

Make Up For Ever Smoky Extravagant, kirpikleri uzatırken dolgunlaştırıyor. Uzaktan bile dikkat çeken, etkileyici bakışlar yaratıyor! 

 

16 saat kalıcı / Shiseido Perfect Mascara Full DefinitionBu marifetli maskara, kirpiklerin şeklini 16 saat boyunca koruyan özel bir formüle sahip. Topaklanma yapmaz, en ince kirpiği bile hassas şekilde kavrar. Kirpikleri uzatır ve onlara hacim kazandırır. Ayrıca kirpikleri beslemek ve yumuşatmak için Kamelya Yağı Kompleksi içerir. 

 Maskara bazları

 

Kirpik tipiniz ne olursa olsun, maskara sürmeden önce baz uygularsanız maskaranın performansını da en az 2 kat arttırmış olursunuz.

 

Make Up For Ever Lash Fibers, fiberle zenginleştirilmiş bir maskara bazıdır. Maskaradan önce uygulandığında, kirpiklerinize ekstra uzunluk ve göz alıcı bir hacim kazandırır. Kremsi dokusu hemen kirpikleri sarar ve sabitler. 

 

Shiseido Nourishing Mascara Base, maskaranın kirpiklere verdiği etkiyi güçlendirir. Her bir kirpiğin hacmini, uzunluğunu ve kıvrımını arttırır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ