Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.540,00 TL 1.309,00 TL
BROW PERFECTOR
NARS
Kaş Şekillendirici Kalem
1.290,00 TL 1.096,50 TL

Gelin Makyajı

PORSELEN MAKYAJ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Temmuz 04, 2020

NewYork Moda Haftası’nda Phillip Lim’in koleksiyonuna bakarak Japon etkisinin koleksiyona A’dan Z’ye yansıdığını net şekilde söyleyebiliriz. Geleneksel kimonolardan ilham alan bir sürü ayrıntı koleksiyonda göze çarparken, bu unsurları makyajda da görmek mümkün oldu.

Japon kadınlarının dupduru teni ve sürme gibi çekilen eyeliner, makyajın stratejik noktasıydı. Porselen gibi görünen tenlere başka renk karıştırılmamış, dolayısıyla tek başına pürüzsüzlüğün dikkat çekmesine odaklanılmıştı.


Phillip Lim modellerinin ilham kaynağı olan Japon kadınlarının duru makyajını siz nasıl yapabilirsiniz?

Porselen makyaj nasıl yapılır

 

Phillip Lim’in moda haftasında çok ses getiren bu duru makyajı, Nars ürünleri ile yapıldı. Aynı ürünlerle siz de bu makyajı yapabilirsiniz. Bu makyajda Japon kadınlarının porselen teninden ilham alındığı için ten kusursuzlaştırılmış; gözler ve kaşlar ise sadece ortaya çıkacak kadar şekillendirilmiş. Tüm makyajın özü bu!


DURU VE PÜRÜZSÜZ TEN MAKYAJI

AYDINLIK VEREN NEMLENDİRİCİ


Cildinize önce Nars Luminous Moisturize Cream uygulayın. Bu nemlendirici krem, cilde 24 saat boyunca yoğun nem sağlayarak cildi yenileyen ve doğal bir parlaklık veren kremdir. Cildi aydınlatan nemlendirici krem, cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. Bu yüzden tek başına ya da makyaj altı olarak kullanılabilen ideal bir nemlendiricidir.


AYDINLIK VEREN GÖZ ÇEVRESİ KREMİ

 

Göz çevrenize de Shiseido Glow Revival Eye Cream uygulayın. Bu krem, gözle görülür ince çizgiler, kırışıklıklar ve koyu halkaların görünümünü azaltmak için cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir. Böylece göz çevresi koyu halkalardan arınır ve aydınlık görünür. Makyaj altı için çok uygundur.


KADİFE BİTİŞLİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ

 

Nars Velvet Matte Skin Tint


Sırada renkli nemlendirici var. Nars Velvet Matte Skin Tint SPF30’u cildinize uygulayın. Bu, yağsız, hafif ve mat bitişli bir renkli nemlendiricidir. 8 saat boyunca ciltteki parlaklığı ve yağlanmayı kontrol eder. Doğal görünümlü kadifemsi bir sonuç yaratır. Duru bir ten makyajı elde etmek için mükemmeldir! Kusurları düzeltir, cilt tonunu eşitler, ince çizgileri ve kusurları flulaştırır. Cilde rahatlıkla ve kolaylıkla dağılır.

Velvet Matte Skin Tint’i uygularken parmaklarınızı kullanın. İlk olarak üründen az bir miktarda elinize alın. Sonrasında yüzün merkezinden başlayın ve yanaklara doğru dağıtmaya başlayın.


DOĞAL SONUÇ VEREN KAPATICI

 

Göz çevrenizde ve yüzünüzde kapatmak istediğiniz yerler varsa, Nars Soft Matte Concealer kullanın. Bu kapatıcı kremsi dokusu ve vitamin bakımından zengin formülüyle cilt kusurlarını ve koyu lekeleri etkili şekilde gizler. Uzun süre kalıcıdır. Nemlendirici E vitaminiyle zenginleştirilmiştir, cildi asla kurutmaz. Çizgilere dolmaz. Kat kat uygulanabilir, kapatıcılığı ortadan yükseğe ayarlanabilir. Göz çevresinde ve yüzde kullanılabilir.


TRANSPARAN PUDRA İLE MAKYAJI SABİTLEME

 

Nars Soft Velvet Loose Powder

 

Son olarak ten makyajınızı sabitlemelisiniz. Renkli nemlendiricinizin üzerine transparan pudra uygulayarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Bunun için Nars Soft Velvet Loose Powder’ı kullanın. Bu pudra, incecik yapılarıyla ciltte ağırlık oluşturmadan kadifemsi bir ten yaratır.


YANAKLAR

 

Yanaklarınıza çok hafif doğal bir renk ve elmacık kemiklerinizi vurgulamak için hafif kontür yapın. Nars Contour Blush'ın Paloma rengi (vanilya-şeftali bronz) yüze derinlik ve renk verir. Yüz hatlarını çok güzel vurgular. Paletin koyu rengi hatları vurgularken, açık rengi aydınlatmaya yarar. Nars Contour Brush #21 fırça ile yanak çukuru hizasına koyu rengi uygulayın, Nars Blush Brush #20 no'lu allık fırçası ile açık rengi alın ve koyu rengin üzerinden yumuşatarak geçin. Elmacık kemiklerini süpürür gibi açık rengi uygulayın. Böylece yüze derinlik vermiş olup, hatlarınızı daha ince gösterebilirsiniz.
 

GÖZLER

 

Nars Brow Perfector


Gözlerde dramatik bir etki için sadece Nars Minorque Kohliner asansörlü stik eyeliner’ı kullanın. Bu siyah göz kalemi ile gözlerinizin dış köşelerinde daha kalın, içe doğru incelen bir çizgi çekin.


KAŞLAR

 

Kaşlarınızın düzgün ve şekilli görünmesi için kadifemsi bir kaş kalemi kullanın. Nars Brow Perfector ile kaşlara yumuşak ve doğal görünümlü şekil vermeye yarayan asansörlü kaş kalemidir. Küçük tüy gibi darbeler kullanarak kaşların doğal büyüme yönünü takip edin. Kaşların iç kısmından hafifçe uygulamaya başlayın ve ortasına doğru rengi yoğunlaştırın. Kaş kavisinden sonra, mükemmel bir şekilde belirginleştirilmiş görünen kaşlar için darbeleri yumuşatmaya başlayın.

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ