Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TREND ALARMI: OMBRE DUDAKLAR
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL 1.336,00 TL

Dudak Kalemleri

TREND ALARMI: OMBRE DUDAKLAR

 • Temmuz 07, 2020

Jessica Alba, Rooney Mara, Cher Lloyd, Emily Blunt, Beyonce... Son zamanlardaki makyajlarına dikkat ettiyseniz, dudaklarında tek renk ruj yok; gölgeli bir geçiş var. Yani kırmızı ise dudaklar, dudak çizgisinden içe doğru renk hafif açılıyor. İşte, buna ombre deniliyor.
 

Ombre dudak; renk geçişi olan, gölgeler verilmiş dudaklar için kullanılıyor ve oldukça popüler. Bu trend 2014’te ortaya çıktıysa da 2015’te zirve yaptı diyebiliriz. Farklı görünmek, dudakları odak noktası yapmak için ombre’yi tercih edebilirsiniz.


 

Püf noktası: Ombre dudak makyajında, ilgi dudaklarda olacağından göz makyajınızı sade tutmalısınız.
 

 

Ombre dudak makyajı nasıl yapılır?

 

Ombre dudaklar için 2 farklı yöntem var:
 

Dudak kalemi ve ruj ile

 

Dudak kalemi ile çerçeve oluşturup bu çerçeveyi ruj fırçanızla içe doğru yayıp içine açık renk ruj sürüp ombre dudaklara yani gölgeli dudaklara sahip olabilirsiniz. 
 

Bunu yapmak için Nars Velvet Lip Liner Costa Esmeralda (fuşya) dudak kalemi ile Nars Audacious Claudia’yı (soğuk pembe) birlikte kullanabilirsiniz. Make Up For Ever Lip Brush #300 ile kalemin rengini dıştan içe yayabilirsiniz. Ya da açık renk ruj sürüp, ondan koyu dudak kalemini dudak çevresine uygulayın. Ve ruj fırçasıyla istediğiniz geçişi yakalayın. 

 

Keri Hilson, Nikki Reed, Rihanna bu tarz uygulamayı ve pembe ombreyi oldukça seviyormuş.
 

 

Sadece ruj ile

 

Bir ruj ve ondan daha koyu bir başka ruj ile de kolaylıkla ombre dudaklara sahip olabilirsiniz. Koyu renk rujunuzu sürün ama orta kısma çok fazla değdirmeyin sonra açık renk ruj ile dudaklarınızın iç kısımını boyayın. Renklern doğal geçişini sağlamak için dudaklarınızı birbirine 1-2 defa çok hafifçe yapıştırıp bırakın.

 

Kırmızı/bordo tonlarda bu denemeyi çok güzel yapabilirsiniz. Make Up For Ever Rouge Artist Intense No:48 ile No:46yı ombre dudaklara sahip olmak için kullanabilirsiniz. 48 numara bordoya çalan bir kırmızı iken, 46 onun 1-2 ton açığıdır. 

 

Emily Blunt ve Rooney Mara’nın kırmızı halıda en çok kullandığı görünüm kırmızı ombre dudaklar...


Hangi ürünlerle ombre dudak makyajı yapılabilir?

 

Bu trendde amaç gölgeli renk geçişi olduğundan, istediğiniz ikiliyi kullanabilirsiniz. Nars’ın kalem rujlarından Biscayne Park ile Het Loo mükemmel nude ombre dudaklar yaratır örneğin...

Shiseido Veiled Rouge serisinden OR303 turuncu ile PK304 şeftali pembe renkleri de birlikte kullanmak için çok idealdir. Dudak fırçası ile renkleri birbirine geçirmek için Make Up For Ever Lip Brush #302’de hassas uygulama sağlar. Dudak makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız eğer, Make Up For Ever Aqua Eyes dudak kalemlerinden kulanabilirsiniz. Hem dudaklarınızın hattını çeker, hem de içini boyayabilirsiniz.

Bizim burada ombre yapmak için favori ikilimiz, Aqua Eyes 10C Matte Raspberry ve 12C Matte Dark Plum. Mürdüm tonlarında enfes ombre dudaklar için....

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ