;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN VLOGGER’LARININ FAVORİ GÖZ MAKYAJLARI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Ünlülerin Makyajı

TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN VLOGGER’LARININ FAVORİ GÖZ MAKYAJLARI

 • Temmuz 13, 2020

TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN VLOGGER’LARININ FAVORİ GÖZ MAKYAJLARI

 

Onlardan ilham alıyoruz, yenilikleri takip ediyoruz ve makyaj videolarını merakla bekliyoruz… Samimiyetleri ve güleryüzleri de cabası. Hepimizin çok sevdiği Sebi Bebi ve Makyajmıdedin’in en sık uyguladığı göz makyajlarını radarımıza aldık. 

 

 

Sebi Bebi (Sebile Ölmez)

 

Sebi Bebi’nin kuyruklu muhteşem eyeliner’larına hayran olmayan var mı? Kolay değil bu kadar muntazam hatlı, kusursuz çizgi çizebilmek. 

 

“Eyeliner benim makyajımın demirbaşlarından biri. Çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Gözlerime dramatik bir derinlik kattığını düşünüyorum. Üstelik sarışın ve çok beyaz tenli olduğum için eyeliner sürdüğümde güzel bir tezatlık oluyor ve vurguyu direkt gözlerime taşımış oluyorum. Net hatlı ve genelde kalın, kuyruklu eyeliner çekmeyi tercih ediyorum. Göz pınarlarımı da mutlaka aydınlatıp, kirpiklerime hacim ve uzunluk veren bir maskara ile makyajı bitiriyorum.

Bazen eyeliner’lı makyajımı far ile birleştiriyorum. O zaman kullandığım farı, alt kirpik diplerime de sürüp, gözlerimi daha dikkat çekici ve iri gösterebiliyorum.”

 

Sebile gibi makyajıyapmak için öncelikle göz kapaklarınıza far bazı sürebilirsiniz. Böylece makyajınız gün boyu taze ve ilk uygulandığı andaki gibi görünür. Nars Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü bir faz bazıdır. Farın dağılmasını, kırışmasını ve topaklanmasını önler. Antioksidan pirinç özü takviye edilmiş Smudge Proof Eyeshadow Base, cilde temas ettiği anda kurur ve cildin pürüzsüz ve renk uygulaması için hazır olmasını sağlar. Ayrıca farın renk yoğunluğunu en üst düzeye çıkarır. 

 

Bazdan sonra Nars Matte Eyeshadow Persia (kiremit) rengi farı tüm göz kapağınıza Nars Eyeshadow Brush #40 ile uygulayabilirsiniz. Sonra Nars Eyeliner Stylo eyeliner kuyruklu bir çizgi çekin. Çizgiyi biraz kalınlaştırmak ve düzgünleştirmek için üzerinden bir kat daha geçebilirsiniz. Göz pınarlarınıza aydınlık bir görünüm vermek için Shiseido’nun krem farları enfes olur. Shimmering Cream Eye Color WT901 beyaz rengi parmak ucunuzla göz pınarınıza uygulayın. Sıra maskara da… Shiseido Full Lash Volume maskara ile kirpiklerinizi boyayıp makyajı bitirebilirsiniz. 

 

 

Makyajmıdedin (Ayşegül Kaplan)
 

Ayşegül günlük hayatında göz makyajını doğal tutmayı seviyor. Çoğunlukla toprak tonlarında gölgeli bir göz makyajı yapıp, maskara ile makyajı bitiriyor.

 

Siz de Ayşegül gibi göz makyajı yapmak isterseniz, öncelikle göz makyajınızın tüm gün sabit ve taze kalması için Nars Smudge Proof Eyeshadow Base, hafif yapılı, etkisi oldukça güçlü far bazını tüm göz kapağına yayın. Nars Duo Eyeshadow Hamamet (mat bej/bronz pembe) bu göz makyajı için süper tercih olur. Mat beji baz olarak kullanıp, parlak bronz pembe ile gölgeler yapabilirsiniz. Farı, kuru ya da daha güçlü bir yoğunluk için nemli bir fırçayla uygulayabilirsiniz. Nars Wet&Dry Eyeshadow Brush #49, kuru ve ıslak kullanılabilen far fırçasıdır. Uygulamayı bununla yapın. Sonra Shiseido Smoothing Eyeliner Pencil’in kahverengi rengiyle gözün dış köşelerine eyeliner gibi çizgi çekip dağıtın, Dumanlı yumuşak bir görünüm olur. Son olarak kirpiklerinizi Nars Audacious maskara ile boyayıp makyajı bitirebilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ