Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
UFUK CELEP: YÜZDE BOYUTLANDIRMA VE GÖLGENİN ÖNEMİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün

Fondöten

UFUK CELEP: YÜZDE BOYUTLANDIRMA VE GÖLGENİN ÖNEMİ

 • Temmuz 09, 2020

Kontürün formülü basit!
“Kontür, yüzünüzde beğenmediğiniz veya inceltmek istediğiniz yerlere uygulanır. Bunu anlamanın en iyi yolu da fotoğraflardır. Fotoğraflarınıza bakın ve hoşlanmadığınız yerinizi tespit edin. Kontürün formülü basit: Kapatmak istediğiniz yerlere koyu, ortaya çıkarmak istediğiniz yerlere ise açık renk fondöten sürün. Bu işlemleri koyu renk ve açık renk pudrayla yapabileceğiniz gibi kapatıcılarla yapabilirsiniz.” diyor, Ufuk Celep.

Bütün mesele elmacık kemiklerini vurgulamak!
Kontür makyajının en yaygın kullanım alanı ise elmacık kemikleriyle ilgili olanı… Elmacık kemiklerini vurgulamak, yüzü daha kemikli, daha hatlı ve daha seksi gösteriyor.

Elmacık kemiklerini vurgulamak için:
Bu kontür uygulaması için Nars Contour Blush kullanabilirsiniz. Paloma rengi, beyaz ve açık buğday tenliler için idealdir. Gienah rengi ise orta ve koyu buğday, bronz ve esmer tenliler için doğru seçim olur. Yüze derinlik ve renk vermek için kullanılan çok kullanışlı ikili palettir. Yüz hatlarını çok güzel vurgular. Paletin koyu rengi hatları vurgularken, açık rengi aydınlatmaya yarar. Tamamen mat dokuludur. Kadife gibi mat bir bitiş sağlar.

1) Kontür uygulaması için Nars Contour Brush #21 fırça ile koyu rengi elmacık kemiklerinizin hemen altındaki hattan- kulak hizasından ağıza doğru- paralel olarak sürün. Ağız kenarına yakınlaştırmayın. Sonra sürdüğünüz ürünü kendi etrafında yukarı doğru süpürür gibi hareketle hafifçe dağıtın. Rengi çok fazla aşağı kaydırmayın, aynı hat üzerinde degradeli bir geçiş yapın yeter.

2) Nars Blush Brush #20 allık fırçası ile açık rengi alın ve kontür yaptığınız hattın altına, burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine uygulayın. Kontür yaptığınız yer daha çok ortaya çıkacaktır. Böylece yüzünüze derinlik vermiş oldunuz.

3) Kontürün kalıcılığını arttırmak ve sabitlemek için transparan pudra ile makyajın üzerinden geçin. Nars Light Reflecting Loose Powder’ı kullanabilirsiniz.

PÜF NOKTASI: Fırçadan kalan koyu rengi çene kemiklerinize ve şakaklara doğru da hafifçe gezdirin. Bütünlük ve dengeli bir görünüm için.

Daha ince ve kalkık burun için burun kontürü:
Burnunuz olduğundan daha geniş ve büyükse makyajla inceltilip küçültebilir. Sihirli birkaç ufak dokunuşla bunu başarabilirsiniz.

Burun kontürü için Make Up For Ever Sculpting Kit ve Make Up For Ever Blending Brush #242 no’lu fırçadır. Açık ve koyu iki pudradan oluşan kontür kiti, size ihtiyacınız olan gölge ve aydınlatıcı etkisini verir. Aynı zamanda toz ürünle kontür yapmak daha doğal bir görünüm sağlar. Burun kontüründe doğallık çok çok önemlidir.

1) Ten renginden iki ton koyu pudra, mat bronzer ya da kapatıcı ile burnunuzun iki yanından bir hat çekin ve üstten doğal durması için kaş başlarıyla birleştirin.

2) Ürünü sadece burun yanlarına doğru yayın. Ürünün burun üstüne gelmemesine özellikle dikkat edin çünkü o zaman bu işlemin hiçbir anlamı olmaz. Burun kemiğinin üzeri boydan boya açık renk kalmalıdır. Bu yüzden açık renk bir aydınlatıcıyı burun kemiği üzerine hat şeklinde sürün ve dağıtın.

3) Aydınlatıcı için ten renginizden iki ton açık pudra, aydınlatıcı ya da kapatıcı kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı ışık altında yapmaya özen gösterin aksi takdirde çok suni bir görüntü ortaya çıkabilir

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ